Plazma - Panasonic 50V20 czy to normalne??

Oliver77

New member
Witam serdecznie!
Tydzien temu sprawilem sobie wreszcie wymarzony tv,rzecz jasna musiala to byc plazma panasonica,myslalem poczatkowo o seri G20 ale odrzalowalem i dolozylem do V20 z czego jestem niezmiernie uchachany.Pierwszym ogladnietym filem byl avatar.Juz na ustawieniach obrazu NORMALNY bylo ok a kinowy to juz bajka.Potem odpalilem pilke pro evo na ps3.I wtedy zauwazylem to po raz pierwszy.Potem widzialem ten efekt na epoce lodowcowej 3.Mianowicie na jasnej statycznej scenie np niebo w epoce lodowcowej 3 podczas kiedy scena statyczna zmienia sie tzn jest odjazd kamery,to jakby sie tak wpatrzec dobrze to mozna by powiedziec np ze obraz,tak jakby ekran byl niejednolicie niebieski w tym wypadku(niebo).jak by to powiedziec,jeszcze raz podczas gdy kamera jest w miejscu i niebo i jakies tam gory swieca ladnie to gdy kamera powoli przesuwa sie w prawo lub lewo widac wtedy ze tak jakby plazma nie swiecila jednliscie tylko widac bardzo nieznacznie zaznaczam trzeba sie wpatrzec widac tak jakby poprzeczne i wdluzne troszke ciemniejsze partie na ekranie tam gdzie ich w kadrze statycznym nie bylo przed chwila widac.Kurcze zmeczony jestem i sam nie wiem czy opisalem moj problem jasno.Jesli tak to prosze o jakies wskazowki,czy mam sie martwic czy to normalne zjawisko.
Pozdrawiam i czekam z niecierpliwoscia na jakas odpowiedz.
 

Oliver77

New member
Wychozi na to ze chodzi wlasnie o przejscia tonalne.Znalazlem niemal identyczny obrazek jak z mojego panasa gdzie zwlaszcza na jasnym tle widac przy ruchu kamery tak jakby ekran plazmy byl zabrudzony poprzecznymi czasem wzdluznymi zmugami.Sprawdzalem w menu serwisowym godziny swiecenia telewizora.Pokazalo 21 godzin,wiec nie byl chyba wogole odpalany wczesniej bo ja wlasnie tak jakos wyswiecilem.Czyli takie przejscia tonalne to normalka w tym telewizorze?Kurcze myslalem ze w plazmie tej klasy nie dopatrze sie tak odrazu takich mankamentow..
 
Do góry