Plazma Panasonic 37" czy większa NeoPDP?

Fruzia5

New member
Witam wszystkich po raz pierwszy na tym forum:) Od ok. 3 mcy poszukuję odpowiedzi na pytanie, jaki TV kupić i w tym celu przewertowałam setki stron w internecie, również na tym forum. Mój mąż się śmieje, że jeśli nie spędzę "500 komputerogodzin" na dokonywaniu wyboru, to z zakupów nici:))
Ale do rzeczy. Nigdy nie goniłam za nowinkami technologicznymi (nie mam naet DVD...;) ale nadszedł moment, że zapragnęłam zmiany moich 2 TV na lżejsze, lepsze, ładniejsze. Jeden TV jest w sypialni, drugi w "salonie". Wstępnie zdecydowałam się na TV LCD do sypialni, Sony KDL-26V4500, piekielnie drogi, ale rozmiar chyba ok, ma tuner MPEG4, recenzje bardzo dobre, podobno najlepszy w tych rozmiarach. Natomiast jesli chodzi o pokój dzienny to tu mam spory problem - wydaje mi się, że bardziej odpowiadałaby mi plazma, ale... no właśnie, jest ich kilka. Odnosząc się do zestawu pytań, serwowanego zwykle nowicjuszom:
- pokój ma ok. 4x5 m, TV będzie na dłuższej ścianie, z boku cała ściana to praktycznie okna i drzwi balkonowe, pokój od południa, więc mocno nasłoneczniony ( a to podobno dla plazmy niedobrze),
- oglądam głównie filmy, wiadomości i sport (to mąż;) z kablówki UPC, na razie zwykła, ale mogę zmienić na cyfrową,
- oglądamy TV zwykle po południu i wieczorami, chociaz w dzień też się zdarza,
- obecnie mamy w sypialni niezniszczalnego Sony CRT 24" a w salonie Thompsona CRT 28"
- to, czego obawiam się w nowym telezwizorze to po prostu obraz gorszy, niż mam;) a dokładniej sztuczne teatralne kolory i ruchy postaci, tzw. "czarne kaski" na głowach postaci zamiast włosów, nie wspominając o smużeniu czy cieniach, rozmytych konturach - sądzę, że w najnowszych LCD tego nie ma, ale ja chcę plazmę, bo ... - z tych wszystkich powodów, o ktorych wszędzie jest mowa:)
- wydawało mi się, że rozmiar 32" będzie odpowiedni, jednak plazm nie ma w takim rozmiarze, najmniejsza to 37" i tu zaczyna się dylemat.

Czy lepiej kupić plazmę Panasonica 37" chyba starszej generacji, bo te nowe, z panelem NeoPDP zaczynają się od 42" a ten rozmiar mnie przeraża;), czy LCD z wyższej półki?

Planuję przeznaczyć na ten TV ok. 3000 zł., maks. 4000 zł. ale tylko, jeśli będzie za co dopłacać.

Będę wdzięczna za konstruktywne wnioski i wyczerpujące oraz życzliwe;-) porady:)

Z LCD rozważałam Sharpa D77, ale po przeczytaniu perypetii jednego z forumowiczów i innych postów, zrezygnowałam, potem Samsung (ale nie LED bo są za drogie), LG (bo made in Poland i podobno dobry rzeczywiście), Sony na końcu (bo jakoś mi się kojarzy z przepłacaniem za markę).

A plazma to tylko Panasonica chyba wchodzi w grę, 37" wiele do wyboru nie daje, na ich stronie są tylko 2 modele, HD ready i ten starszy panel. HD ready bardzo mi odpowiada, bo nie mam nic z sygnałem full hd z wyjątkiem laptopa może;) no i nie wiem, czy kupić taką plazmę "starszą" ale na dzisiejsze warunki wystarczającą, a jak za te 5 czy ileś lat powszechny będzie wyższy starndard sygnału TV to zmienić na aktualnie wówczas "super" TV? czy jednak kupić na dzisiaj "super" LCD i w sumie co - mieć kiepski obraz teraz, ale nadzieję, że za jakiś czas będzie lepiej?

Mętlik w głowie mam po prostu nieziemski.

Pozdrawiam:)

 

digitalus

Banned
witam
jesli musi byc to telewizor o rozmiarze 37 cali to wybralbym np plazme panasonic TX-37X10Y.Dlaczego wlasnie ten telewizor? plazma znacznie lepiej radzi sobie z slabym sygnalem a taki jest w telewizji kablowej.plazma radzi sobie tez znaczniej lepiej z sygnalem o mniejszej rozdzieczlosci czyli np tvn ,polsat, itp . Jesli zdecydujesz sie na ten telewizor to napisz czy spelnil Twoje oczekiwania .odradzam LCD .jesli moj argument nie jest dobry to prosze przeczytac ten post .

Napisała marmarki
Witam serdecznie,

Właśnie kupiłam swój pierwszy telewizor LCD (JVC LT-32A90BU) 32 cale. Podłączyłam go do kablówki UPC (docelowo ma działać pod Aster City). Martwi mnie niestety jedna rzecz - większość programów wygląda jak animowane - obraz jest nieostry, nie widać konturów itp. W sklepie wszystko wyglądało ok, ale teraz jestem mocno zawiedziona tym, co oglądam. Czy to jest normalne przy telewizorach LCD czy może ten model JVC jest taki średni? Jeśli to wina telewizora, powiedzcie, co polecacie. Niestety zupełnie się na tym nie znam...

Bardzo proszę o odpowiedź!

Pozdrawiam
Marta
 
Ostatnia edycja:

Fruzia5

New member
Tak, te argumenty za i przeciw są mi znane, dziękuję :) niemniej jednak zastanawiam się czy plazmy na starszym panelu nie mają także uciążliwych, sporych wad (np. forumowicze piszą o kolorze czerwonym wylewającym się poza kontury postaci - przeraziło mnie to, mąż jest fanem sportu i jesli na meczu nie będzie widział wszystkiego tak, jak ma być, to chyba wywali TV przez balkon;))) ja z kolei lubię kanał AXN a podobno tam odbiór na plaźmie właśnie nastręcza problemów.

LCD nie podobają mi się ze względu na te teatralne widoki, jaskrawe barwy itp. Ale zastanawiam się, czy te pozytywy dot.. plazm nie odnoszą się tylko do paneli NeoPDP? a tych nie ma w rozmiarze 37 cali. Poza tym mam pokój od strony południowej, więc mocno słoneczny:) LCD 37 cali z podświetleniem LED da się już chyba kupić w cenie ok. 3000 zł., więc nurtuje mnie to, czy lepsza jest mimo wszystko plazma na starszym panelu? ;)
 

digitalus

Banned
spotkalem sie dwa razy z czyms takim tzn z czerwonym wylewajacym sie poza kontury postaci . na pewno nie jest to wina telewizora tylko przekazu.dotyczylo dokladnie kanalu eurosport. ten sam przekaz ale na innym kanale byl bez takiej usterki. wynika z tego ze na pewno nie jest to wina telewizora.z karty dvb w komputerze , na monitorze lcd tez byla widoczna taka poswiata.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do sypialni to najmniej 32" , chyba że chcesz usypiacz to co innego.
Do pokoju przy tej klasie cenowej i odległości uwzględniając
sygnał SD to wystarczy w zupełności 42 X 10
Jeśli Full hd to 42s10 . Unikniesz problemów które wypisałaś
 

Fruzia5

New member
kiki napisał:
Jeśli Full hd to 42s10 . Unikniesz problemów które wypisałaś

Czy to oznacza, że s10 to nowy panel NeoPDPO i w tych panelach NeoPDP wyeliminowano omawiane wcześniej problemy (wylewanie się koloru, zły obraz przy oglądaniu meczu :D )? a w X10 jest starszy panel i tutaj te problemy występują, tak?

42" mnie przeraża, część formumowiczów pisała, że przy sygnale z kablówki UPC, nawet cyfrowym, 37" na taką odległość to max. I na dodatek TVP1, 2 mają tak fatalną jakość, że nic nie pomoże. W marketach, na dużych powierzchniach, TV i tak wydają się mniejsze, niż po przyniesieniu do domu, więc skoro w markecie 42" wydaje mi się hmm, bardzo duże ;) to co dopiero w domu... Chyba, że większy rozmiar = lepszy panel => brak problemów z jakością obrazu:D to chyba bym się skusiła.
 

jaceknik

New member
Witam szacowne grono...
Też zastanawiam się nad kupnem plazmy 37X10Y. Byłem już prawie zdecydowany, tylko jedna wizyta w salonie nieco namieszała mi w głowie. Sprzedawca usilnie namawiał mnie na lcd, tez panasonica L37S10E. Twierdzi, że plazmy panasonica od 4 lat "stoją w miejscu", natomiast postęp zrobiły właśnie LCD. W podobnej cenie lcd oferuje fullHD, lepsze komponenty i jakość. Na mój argument, że plazma lepiej nadaje się to niezbyt rewelacyjnego sygnału z cyfry+, twierdzi, że w nowych modelach wszystko się poprawiło. Do tego ponoć plazmy 37" to nieporozumienie. Pobór prądu prawie jak 2 lcd a niewiele mniej od 42". Do tego firmy traktują 37" w plazmach jako efekt uboczny i skupiają się na większych przekątnych. Co Wy na to, bo ja jestem laikiem kompletnym w tych sprawach.
 
Do góry