Plazma Or Lcd????

4EST

New member
hello, prosze o pomoc.....mam zamiar kupic do domu tv.....i ciezko jest mi sie zdecydowac na plazme or lcd???:confused: jak tak czytam, to juz sam nie wiem, bo kazdy wypowiada sie inaczej :( co byscie polecili? co jest lepsze? tv 37" najlepiej, moze jakis konkretny model????? prosze o pomoc!!!!!:)
 

pikolino

New member
Jak ogladasz głównie SD, wybierz plasmę bo przeklniesz lcd :) .
LCD-eki mają przy dzisiejszej technologii za duzo wad, których nie mają
plasmy.
Jak dla HD - to LCD troszeczkę lepsza, ale bez sensacji. Ale
nie kupuj tv dla HD bo prawie tego nie ma. A te kilka "eksperymentalnych"
stacji z ciągłymi problemami - to na razie raczej próby
Może za kilka lat, kto wie ?
 

pinja

New member
Fakty?

Właśnie przejrzałem materiał ze strony http://www.plazma-lcd-fakty.pl/ i uważam, że jej autorzy delikatnie mówiąc przesadzają szczególnie w porównaniach kontrastu, ostrości i czasu reakcji.
Wyniki badań ankietowych wskazują wyraźnie na plazmę, ale zbyt mało napisano o metodzie badań, nie udało mi się znaleźć informacji, jakie porównywano produkty, jakie pytania zdano respondentom itd.
Proponuję spojrzeć też na tę stronę[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT]
http://www.tomshardware.pl/display/20050309/index.html
 

Goliat

New member
Bez reklam
pinja napisał:
Właśnie przejrzałem materiał ze strony http://www.plazma-lcd-fakty.pl/ i uważam, że jej autorzy delikatnie mówiąc przesadzają szczególnie w porównaniach kontrastu, ostrości i czasu reakcji.
Wyniki badań ankietowych wskazują wyraźnie na plazmę, ale zbyt mało napisano o metodzie badań, nie udało mi się znaleźć informacji, jakie porównywano produkty, jakie pytania zdano respondentom itd.
Proponuję spojrzeć też na tę stronę
http://www.tomshardware.pl/display/20050309/index.html
No to dodam troszeczkę od siebie ;)
http://telewizor.eu/
Tutaj w sposób ogólny opisano temat.
Pozdrawiam.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Przeczytałem oba linki, ten z toms... jest co najmniej lekko nieaktualny, tak samo drugi (telewizory), trzeci jest lekko przesadzony, radzę się nimi nie sugerować.
 

Smartek

New member
Racja, ten z toms to juz staroc.
Za to telewizory jest w miare dobrze opisany, choc ze slaba zywotnoscia plazm tez juz jest lepiej.
 

4EST

New member
!!!

czyli, np.: do ogladania cyfry + albo cyfrowego polsatu lepiej brac plazme???? tylko podobno zostaja te znaczki na plazmie, jak za dlugo jest wlaczony 1 kanal.......a mam nadzieje ze tv troche pogra, zeby za jakis czas nie bylo widac mi w okienku jakiegos symbolu :p
 

rudolf

Member
4est
Jesteś przed dylematem , który wiekszość z nas miała lub ma przed sobą. Ja osobiście decydowałem się przez pół roku. Chodziłem po sklepach , czytałem fora , gazety i co ? a no nic- jeszcze wieksze zamieszanie.
Moja rada wynikająca z mojejgo doświadczenia: poczytaj fora , poogladaj w sklepach - następnie wybierz swoich faworytów w jednej i drugiej technologii tzn. plazma i lcd a wyboru ostatecznego dokonaj u siebie w domu. Pamietaj że obraz oglądany w sklepie i w domu to dwa rózne obrazy i po drugie różni ludzie reagują na bodźce ( w tym przypadku obraz).Pamiętaj także że plazma nie równa plaźmie jak i LCD nie równe LCD.
Ja osobiście wybrałem Sharpa 37XD1 i żadne wady LCD które tak namiętnie wyliczają zwolennicy plazmy mi nie przeszkadzają. Po prostu obraz LCD robi na mnie lepsze wrazenie niż na plaźmie. Jednocześnie rozumiem tych którzy wolą plazmę bo też ma swoje atuty. Tylko osobiste porównanie da odpowiedź na Twoje pytanie.
 

4EST

New member
nice....

czyli slowem prze**** :p i plazma i lcd maja swoje wady, obraz mi sie bardziej na plazmie podoba, tylko boje sie tych wszystkich wad o ktorych pisza ludzie czyli wypalanie pixeli, pozostajace znaki, no i ta zywotnosc.........czeka mnie dluga droga widze przed zakupem ;) firmy maja znaczenie? chyba najwazniejsze sa parametry a dopiero pozniej jaki znaczek widac :smile: i jeszcze jedno: co sadzicie o zakupie z media online z niemiec??? jest sens? zeby nie bylo problemu z serwisem pozniej :rolleyes: dzieki z gory za info !!!
 

jarek_jd

New member
ja też zabieram się za zakup tv ( do n-rekordera). najlepiej większym rozmiarów 42-47.
1. Może ktoś już przez to przechodził i może podać jakąś shortlistę dobrych modeli zarówno lcd jak i plazm.
2. czy warto czekać na pełne hd czy zadowolić się na razie rozmiarem "ready". Czy istnieje zauważalna różnica w jakości obrazu pom ready i fullem uzasadniająca czekanie albo wywalenia dużo większej kasy?
 
Ostatnia edycja:

solmar

New member
4EST napisał:
czyli slowem prze**** :p i plazma i lcd maja swoje wady, obraz mi sie bardziej na plazmie podoba, tylko boje sie tych wszystkich wad o ktorych pisza ludzie czyli wypalanie pixeli, pozostajace znaki, no i ta zywotnosc........

Mam plazme panasa od 14 miesiecy i zdecydowanie musze zdementowac plotki o pozostajacych znaczkach itp. Plazma dziala u mnie po ok 8 godzin dziennie -niekiedy przez caly dzien na tym samym kanale -np tvn i stan matrycy na dzien dzisiejszy jest dokladnie taki sam jak w dniu zakupu. delikatnie widac znaczek ostatnio ogladanego programu w nocy po wylaczeniu telewizora, ale razo jak ostygnie nie ma juz zadnego sladu (ale takie rzeczy to dzialy sie nawet na kineskopie tv zwyklego).No chyba ze ktos ustawi sobie kontrast na 100% to moze i cos sie zaznaczy wtedy.
Zywotnosc plazm zreszta tez sie nie rozni od zywotnosci lcd.
A wypalone pixele, to chyba akurat bardziej w lcd mozliwe z tego co wiem.
 

rudolf

Member
w plazmach chyba faworyci są znani: Panas PV60, PV600 oraz Pionier 427,436 wszystko oczywiście w rozsądnych granicach cenowych.
W LCD sądze że Sharp , Samsung i Sony
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
U mnie ten problem rozwiązał sie sam. Mam tv na wprost okna i juz teraz choc mam na razie crt w dzien odbija sie całe okno i moge ogladac pogodę na dworze nie zerkajac w strone okna. Wieczorem z kolei odbiją mi sie zarówki z lampy. A co to dopiero by było gdybym miał plasme, która byłaby jeszcze wieksza. Daletgo ja na 100% wybieram lcd.
 

pikolino

New member
Rudolf>>
Jeżeli faworyci, to napewno w ilości postów na ich temat. Natomiast obiektywna ocena ma jeszcze kilka innych firm w tytule, co najmniej porównywalnych a często przewyższajacych Panasoniki i Pioneery.
Ale ponieważ nie chce wkładać łyżki dźegciu w dyskusję to polecam
tylko również zwracać baczniejszą uwage na inne marki. Warto.
Marketingowo Panasonic i Pioneer - Is the best.
W opiniach wielu użytkowników i serwisów w/w marek nieco odmiennie.
Trzeba niestety samemu oglądać i wyciągać wnioski. Jest to jedyna
metoda aby potem nie żałować zakupu.
Jeszcze raz powiem - do SD plasma do HD lcd (no chyba że plasma true HD), ale zobaczyć i wybrać trzeba osobiście i najlepiej zrobić to u siebie w domu :) .
 

setunia

New member
Bez reklam
Witam.
Sam stałem przed dokładnie takim samym dylematem trzy tygodnie temu.
Podeszłem do tego w ten sposób. Po pierwsze do czego ten telewizor ma mi służyć. W moim przypadku oglądalność jest następująca: 60%-DVD, 30%-CaTV, 10%-HDTV z kompa. Oczywiście w nastepnych latach będzie wzrastać procentowo udział HDTV, ale to będzie następować bardzo powoli i dlatego lepiej mieć 42" bo przy sygnałe HD odległość od telewizora już nie odgrywa takiego znaczenia. Po drugie kwota ok 4500pln, czyli w grę wchodziło kilka plazm 42" i dość sporo LCD 32".
Plusy LCD:
-można kupić już za 3000
-lepsze nasycenie kolorów
-większa rozdzielczość
-ładniej odtwarzają HDTV
Minusy LCD
-słabszy kontrast(gorsze odwzorowanie czerni lub nawet w przypadku Panasonica 32LE60, którego dość dokładnie przetestowałem u kolegi, praktycznie jej brak)
-gorszy obraz z kabla (patrząc z tej samej odległości TV 32" LCD ma brzydzszy obraz sygnału kablówki od 42" PDP - za wyjątkiem bardzo wysokich modeli Samsunga i Philipsa - ale to już inna skala cen)
Plusy Plazm:
-42":D już za 4000
-to co w minusach LCD tylko na odwrót
Minusy Plazm:
-obraz HDTV jest wprawdzie odrobinke gorszy niż w przypadku LCD, ale to moze zauważyć tylko wyjątkowo wredna kolezanka żony - dla mnie i tak THE BEST
-wypalanie się znaczków - no tutaj to trzeba być zdolnym:( , żeby ta sztuka sie udała
Żywotność obu typów jest porównywalna - w plazmach powoli wypala się fosfor, a w LCD jarzeniówki.
Biorąc to wszystko pod uwagę wybrałem plazme bo:
- na razie oglądam DVD i TV - a to na 42" plazmy wygląda zarąbiście
-tanie telewizory nie obsługuja sygnału 1080p a taki sygnał będzie podawany z odtwarzaczy bluray i hddvd i jak wejdzie na dobre HDTV to telewizory FullHD będa pewnie za 2000pln i wtedy walnę sobie takiego 60"
Więc jesli kogoś stać na FullHD LCD to niech to sobie kupi. Mnie nie było stać to zafundowałem sobie plazmę bo na maleństwa szkoda było kasy.
 

ArtyG

New member
Witam,
Jak najbardziej Plazma ale mimo wszystko muszę napisać że po 8 miesiącach oglądania TV na Pnasonicu TH-37 PA50 lekko wypalił mi się znaczek TVP. Widać to tylko przy bardzo ciemnej szarości na całym ekranie - niestety to jest "czerń" w tym TV - i bardzo jasnych szarosciach ale jednak. Wypalił się mimo że kontrast i jasność nie przekraczały 50%. Z dzisiejszychg porównań w Euro i Saturnie wynika że w PA 60 czerń jest już prawdziwą, nieświecącą czernią :)
Pozdrawiam
Artur
 

ArtyG

New member
Witam,
Jak najbardziej Plazma ale mimo wszystko muszę napisać że po 8 miesiącach oglądania TV na Pnasonicu TH-37 PA50 lekko wypalił mi się znaczek TVP. Widać to tylko przy bardzo ciemnej szarości na całym ekranie - niestety to jest "czerń" w tym TV - i bardzo jasnych szarosciach ale jednak. Wypalił się mimo że kontrast i jasność nie przekraczały 50%. Z moich dzisiejszych porównań w Euro i Saturnie wynika że w PA/PV 60 czerń jest już prawdziwą, nieświecącą czernią :)
Pozdrawiam
Artur
 

setunia

New member
Bez reklam
Wyjaśnię szybko dlaczego nie mam problemu z wypalaniem loga. Telewizje oglądamy Ja, Ślubna i Potomstwo i niestety każdy z nas ma inne zapatrywania na ideał geometrii obrazu 4:3 na wyswietlaczu 16:9. Żona ogląda na ustawienu special, ja na zoom1, a dzieciak na 16:9 i nawet ten sam program oglądany przez nas po kolei ma znaczek w innym miejscu co skutecznie zapobiega jego wypalaniu. Ponadto plazma LG ma funkcje ręcznego przesuwania obrazu przy niektórych ustawieniach, więc mogę znaczek wygonić poza część widzialną. Z tego co mi wiadomo Panasoniki nie mają tej funkcji a jest ona bardzo przydatna. Jedynie podczas oglądania filmów z napisami i przesunięciu napisów poza klatkę do czarnego paska po filmie zostają dwa paski poświaty jednak już nawet krótkotrwałe włączenie na cały ekran filmu skutecznie je usuwa.
To byłoby na tyle w kwestii plazmy
 
Do góry