Plazma LG vs Panasonic

kruk4

New member
Witam serdecznie to mój pierwszy post na tym forum. Dzięki lektórze waszego forum zdecydowałem się nie kupywać LCD LG 42LF2510 i moje zainteresowanie skierować telewizorom Plazmowym.

Jako że cena ustalona przez żonę 2000 zł (z lekkim marginesem ;)) pozwala mi wybierać spośród 3 budżetowych modeli a mianowicie :

Panasonic TX-P42X10Y
LG 42PQ2000
Samsung PS42B450

Pokój mam 3,5m x 5m jest słabo nasłoneczniony:cool: (jedno okno na tej samej scianie co TV). Plazmę będe oglądał z odległości ok 2,5-3 m, najczęsciej programy nadawane przez satelitę (telewizja na kartę) oraz divix z laptopa z wyjsciem DVI oraz DVD.

Zależy mi na jakości obrazu i bezawaryjności sprzętu

Panas spełnia te wymogi ale jest najdroższy czy warto dołozyć 200 zł czy cieszyć się Lg z 200 zł w kieszeni.

Gdzieś czytałem że porównywanie najniższych seri plazm to udowadnianie wyższości ziemniaka nad kartoflem

Ogólnie gdybym się zdecydował kilka dni wczesniej nie było by problemu bo 5 lat gwarancji panasa by mnie przekonało do wyboru tego modelu. Niestety po promocji a ja dlaej w kropce.

co byście zrobili na moim miejscu może jeszcze sie wstrzymać i poczekać na lepsze czasy?:confused:

sam już nie wiem koledzy pomocy
 

don111

Banned
co do jakości obrazu to będzie ona podobna w tych trzech tv, LCD w takiej cenie rzeczywiście nie ma nawet sensu porównywać

z uwagi na różne opinie na temat powidoków w LG oraz akurat tego modelu Samsunga (dziwne przypadłości, poszukaj na forum) chyba dla świętego spokoju wziąłbym z tych trzech Panasonica
a najrozsądniejsze powinno być wstrzymanie się z zakupem do okolic marca/kwietnia kiedy wejdą nowe modele Panasonica - zapowiadają się rewelacyjnie, choć jeszcze nie wiadomo jak z cenami
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam serdecznie to mój pierwszy post na tym forum. Dzięki lektórze waszego forum zdecydowałem się nie kupywać LCD LG 42LF2510 i moje zainteresowanie skierować telewizorom Plazmowym.

Jako że cena ustalona przez żonę 2000 zł (z lekkim marginesem ;)) pozwala mi wybierać spośród 3 budżetowych modeli a mianowicie :

Panasonic TX-P42X10Y
A plazmy Full HD nie bierzesz pod uwagę? Na przykład takiej?
 

kruk4

New member
A plazmy Full HD nie bierzesz pod uwagę? Na przykład?
a jak ze zwykłą telewizją satelitarną nie będzie gorszy odbiór? szkoda że troszkę przekracza budżet

byłem dzisiaj w MAKRO oglądać i jest
LG 42pq2000 za 1890zł mogłem porównać z panasem i osobiście w makro przy ich oswietleniu nie widziałem różnicy
chyba się na niego zdecyduje bo skoro nie widzę różnicy to poco przepłacać jak myślicie
 

marecki1

New member
Ogólnie gdybym się zdecydował kilka dni wczesniej nie było by problemu bo 5 lat gwarancji panasa by mnie przekonało do wyboru tego modelu. Niestety po promocji a ja dlaej w kropce.

Co do 5-cio letniej gwarancji to nie wszystko stracone, promocja obowiązuje do połowy lutego.
 

kruk4

New member
ogólnie postanowiłem jeszcze się wstzrymać może poczekam na nową serie panasa albo jak p42u10e spadnie do 2000zł

Myslałem że telewizor to kwestja 3 dni i wybrany ...

Jutro jadę zobaczyć jak w AVANS-ie ceny po odjęciu VAT wyglądają :cool:
 
Do góry