plazma / lcd do x360, ps2, z dwukanałowym wyjściem audio (chinch) do wzmacniacza!

romano_m

New member
Witam.
Panowie i Panie, proszę o doradzenie sprawie tv.
Jako, że budżet ograniczony (około 1600 zł, mogę naciągnąć) a stosunek jakości do ceny mają ponoć lepszy plazmy, to temat w tym dziale.
Chciałbym kupić tv głównie pod xboxa 360, playstation 2 i do filmów mvk, divx. Telewizja dialogu bez kanałów hd oraz naziemna z tunera dvb-t (więc musi go posiadać).
Max 42 cale, 70% to będą różne gry, 30% filmy i tv. Proszę o poradę, boję się trochę plazm gdyż naczytałem się o wypalaniu statycznych obrazów więc może jakiś led?
Pokój ciemny, słońce tylko rano, ale wtedy w pracy siedzę ;) Tv w tygodniu będzie używany max godzinne dziennie, w weekendy dłużej 5-6 h.
Odtwarzanie filmów mvk, divx, mp3, zdjęc z dysku hdd bardzo mile widziane i wskazane. Mój odtwarzacz divx, nie radzi sobie z mvk oraz dyskami.
Potrzebne min 2 wejścia hdmi (3 optymalnie), wejście chcinch audio dwukanałowe do podpięcia wzmacniacza z głośnikami, wejście component dla ps2, min 1 wejście Euro, wejście d-sub, mogą być też inne (im więcej tym lepsze możliwości podpięcia różnego sprzętu). Usług internetowych nie musi posiadać. 3d mnie nie interesuje.

I na koniec pytania:
1. Odległość od ekranu? ok. 3 metry
2. Jak słońce świeci w pokoju? brak
3. Jak duży jest pokój? 3,5m x 3m
4. Preferowana technologia: byle lepsza do xboxa 360
5. Jaki masz obecnie telewizor? crt 29 cali
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? sport, dokumentalne
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? wole bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? dla xbox 360 lepiej wyraźny
10. Matryca błyszcząca czy matowa? bez różnicy
11. Preferowana wielkość telewizora? 32? - 42
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? słaba jakość obrazu, rozmywanie się w grach,
14. Jakie urządzenia będą podłączone? xbox 360, playstation 2, wzmacniacz, odtwarzacz divx (jeżeli tv nie ma wbudowanego), telewizja dialog, telewizja naziemna
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50% xbox360, 20%ps 2, 20% filmy mvk, divx, 10% tv
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost, czasami lekko z boku
17. Czy ważne jest wifi ? chciałby, choć nie musi
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? jeśli tv by posiadał, to z pewnością tak
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? może, ale nie musi
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? niekoniecznie, ale fajnie by było
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? TAK
22. Ma mieć 3D? Nie
23. Ma mieć slot na karty SD ? może być
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? hdmi - xbox 360, tuner tv dialog, odtwarzacz divx, pc, component - playstation 2, dwu kanałowe audio chinch - wzmacniacz, scart - stare konsole, odtwarzacz divx, usb - dysk, im więcej złącz tym lepiej (d-sub, s-video do starego pc), chinche do ps1, komórki
26. Jaki masz sygnał: tv z dialog, chciałbym naziemną z dvb-t
27. Ma stać czy wisieć? stać
28. Rozdzielczość: taka aby obraz był najlepszy i wyraźny (czytelne czcionki w grach na xbox 360, ps2)
29. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu, cena,
30. Ile osób ogląda: przeważnie ja, na weekend 3-5 osób
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ~1 h w tygodniu, ~4-5 na weekend
32. Jaka klasa cenowa ? około 1600 zł. Może nagnę budżet na więcej

I tak szukam różne tv i nie mogę znaleźć z dwukanałowym wyjściem audio (na chinche). Nawet nie musi mieć funkcji odtwarzania (dokupię jakiś kombajny odtwarzający wszystkie pliki), ważniejsze dla mnie by dało się podpiąć wzmacniacz. Wiem, że można kupić przejściówki z optyka na chinch ale cena koło 300 zł nie wchodzi w grę. Czytałem również o możliwości wyjścia audio przez SCART, ale niektórzy pisali że jest dźwięk ale tylko z tunera dvb-t.
Wzmacniacz technics sv-vz320

Myślałem o Panasonic P42CX3E, ale brak wyjścia audio :/
Jeżeli lepiej by się sprawdził lcd/led lub tylko w takich jest wyjście audio to proszę o przerzucenie tematu w odpowiedni dział. Nie spodziewałem się, że kupno nowego tv to tyle zachodu i wszystko za sprawą wyjścia audio. Jeśli już takich nie produkują to proszę o poradę tv bez odtwarzania filmów, na co mi taka funkcja jeśli nie mogę podłączyć wzmacniacza. Wtedy wszystko podebne bezpośrednio pod wzmacniacz i będę latał jak głupek chcąc zmienić dźwięk. Pytanie tylko czy xbox przepuści dźwięk przez kabel dostarczony w paczce (chinch na wyjściu) jak będzie wpięty przez hdmi do tv.

pozdrawiam prosząc o rade, ja załamałem ręce
 

romano_m

New member
Dziękuje za odpowiedzi.
37D5000 - ponoć nie jest to pełne 100 hz. Więc jak to jest z tym odświeżaniem, widać różnice w grach przy 100 hz? Czy do funkcji allshare potrzeba dokupywać jakiś adapter wi-fi? Mam tel samsunga i ta opcja by była całkiem ciekawa.

Proszę o przerzucenie tematu do działu LCD

A taki wynalazek Philips 42PFL4606 H ? Choć oczywiście, żaden tv nie posiada wyjścia audio :/ Może coś starszego z takim wyjściem jest dostępne?

artoneq - zbiłeś mnie z tropu, myślałem że plazmy to min 100 Hz odświeżanie i wiele osób je właśnie poleca do gier...

Kiki pytanie, właśnie czytam test panasonica i widzę z tyłu audio out, czy wyprowadzę tym sygnał urządzeń podpiętych pod hdmi? czy tylko dźwięk z tunera dvb-t?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
no lepszego tv z 42' nie kupisz, gorzej że masz 3m do ekranu, o czytelności mniejszych czcionek w grach zapomnij na takim rozmiarze... przydałby się 50' ale w tym budżecie chyba tylko 50c3

Do konsoli a w szczególności do PS3 nie kupuj plazmy, 50Hz Cię wykończy, pooglądaj filmiki na youtube. Lepszym rozwiązaniem jest LCD.
konsola daje na wyjściu 60hz, nie 50hz... a gdyby nawet to nie ma to większego znaczenia
plazma (zwłaszcza Panasonic) jest lepsza od LCD do gier akcji, to nie podlega dyskusji, jest tylko mniej praktyczna
obecne plazmy mają 600hz, bez wyjątku
 
Ostatnia edycja:

romano_m

New member
no lepszego tv z 42' nie kupisz, gorzej że masz 3m do ekranu, o czytelności mniejszych czcionek w grach zapomnij na takim rozmiarze... przydałby się 50' ale w tym budżecie chyba tylko 50c3


konsola daje na wyjściu 60hz, nie 50hz... a gdyby nawet to nie ma to większego znaczenia
plazma (zwłaszcza Panasonic) jest lepsza od LCD do gier akcji, to nie podlega dyskusji, jest tylko mniej praktyczna
obecne plazmy mają 600hz, bez wyjątku

Mniej praktyczna, czyli ?

Właśnie czytam temat o panasonicu g30 i róże opinie, najgorzej że ponoć brzęczy ale ma wyjście audio na chinch (co mnie niezmiernie raduje)
Naprawdę w podobnej cenie nie dostane lepszego 42 bądź 37?:) Czy gry na LED jednak wyglądają dużo gorzej i są mniej płynne od plazm?

Tak teraz myślę, że skoro hz nie mają takiego znaczenia to może wziąć coś tańszego z 50 hz...?

Co do czcionek hmm najwyżej małe przemeblowanko lub fotel bliżej będzie.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Panowie nie mylcie odświeżania sygnału z odświeżaniem sub polowym plazm. Jedyne co maja wspólnego to "hz" i nic więcej.

Na LCD zawsze obraz będzie "spokojniejszy" i nigdy nie zauważyłem w tej technologi migotania, niezależnie od sygnału.

Migotanie obrazu w plazmie (widoczne tylko na bardzo jasnych scenach) przypomina to co widzimy w TV CRT, szczególnie przy źródłach 60hz (czyli NTSC, 480, 720, 1080).
Im bardziej jasny obraz ustawimy tym bardziej będzie to nam waliło po oczach.
W praktyce raczej nie będzie to przeszkadzało, bo nie jest to tak uciążliwe jak przy 50hz 85hz CRT, a nawet jeśli się to zauważy to po czasie oko się przyzwyczai i nie będziemy już na to zwracać uwagi.

Ja osobiście na CRT przy 100hz nie widziałem migotania ale przy sygnale NTSC odświeżanie spadało do 85hz i już dało się to lekko odczuć. To samo jest z plazmą, w PAL nie widzę żadnych migotań obrazu, ale przy NTSC już niestety tak.

Nie znam się na technologiach tworzenia obrazu w LCD, Plazma, CRT wiec niech ktoś inny wytłumaczy dlaczego tak jest.
Wydaje mi się ze to ma jakiś związek z luminoforem, który występuje w PDP jak i CRT - w LCD nie stąd brak tego efektu na tych ekranach.

Ale jeśli twoje oko jest wyczulone na migotanie, to na 100% zauważysz je w plazmie.
Na pewno tez tutaj wpływ ma odległość jaka nas dzieli od ekranu, oczywiście im dalej tym mniej "zobaczymy".
 
Ostatnia edycja:

romano_m

New member
Czyli można przyjąć, że obraz led będzie bardziej przypominał to co widzimy na monitorach natomiast obraz z plazm to co na crt? Na led będzie wyraźniej i gorszy obraz ze słabszego źródła?
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Nie ma czegoś takiego jak TV LED. Są TV LCD z podświetleniem Led (Edge Led i Full Led z czego tylko FL jest godny uwagi).
Chyba ze miałeś na myśli OLED lub CLED które obraz mają podobny do LCD z tym ze o wiele lepszej jakości, z bardzo głęboką czernią (praktycznie 0,0 cd/m2).

I tak obraz na TV LCD jest ostrzejszy, dlatego na LCD niskie rozdzielczości prezentuję się raczej kiepsko.
Nie polecam LCD do takich konsol jak PS2 i starszych, wystraszysz się jak kiepsko gry będą wyglądać...

Natomiast w żadnym wypadku obraz z Plazmy nie przypomina tego z CRT. Plazmie jest bliżej do LCD, z tym że zachowuje naturalną "jakość" i wzorowe wręcz odwzorowanie barw (najczęściej po kalibracji). Owa naturalność owocuje lepszej jakości obrazem ze źródeł SD.

Plazmy nie polecałbym tylko jako monitora PC. Do gier i filmów zdecydowanie się bardziej nadaje od LCD (w tych samych przedziałach cenowych), szczególnie do filmów.
 

romano_m

New member
chodziło mi o telewizory LCD z podświetleniem LED.
To nie pozostaje mi nic innego jak pójść do sklepu, podłączyć xboxa, uruchomić jakiś film i zdecydować. Jak na razie to jednak zdecydowany jestem na LCD z podświetleniem LED.
 

romano_m

New member
i kupiłem... Samsung 40D5500. Panasonic g30 był w cenie podchodzącej pod 3 tys ;/
Jak na razie to testuje. Brak wyjścia audio, potrzebna przejściówka niestety. Obraz z dialog tv kiepski, mkv bardzo ładny. DVD dało rade, obawiałem się gorszego obrazu. Napisy bez problemu, polskie czcionki czyta aż miło. Dysk ntfs 500gb działa bez problemu, pendrive też.
Funkcji internetowych oraz allshare jeszcze nie sprawdzałem.

Obraz w xboxie na razie super, nic mi nie przeszkadza. Gralo się ok. Dobrze, że nie widziałem na innych tv bo może na moim jest jednak nie za dobrze.

Jednak mam głupie przeczucie, że za 2199 zł bym dorwał coś lepszego w internetowym sklepie...
 

maxan

New member
Bez reklam
(...)
Jednak mam głupie przeczucie, że za 2199 zł bym dorwał coś lepszego w internetowym sklepie...
Watpie być znalazł cos lepszego ... w normalnych sklepach ceny tv nie są wcale gorsze od tych w necie(często można utargować pokaźny upust) w tym wypadku trza doliczyc przesyłkę do tego jak coś się zepsuje (odpukać) walisz do sklepu gdzie kupiłeś i masz problem z głowy nie musisz się bawić w wysyłanie kurierem i gadki na odległość.
 

WitoKr

New member
Witam,
Kupiłem Panasonica 42GT30 można powiedzieć pod gry i filmy. Do TV podpięte jest PS3 i PC. Na razie jestem w fazie testowania. Gry jakie testowałem na TV to: z PS3: Fifa 12, Killzone 3 3D,EyePet 3D, Sports Champions, z PC: Wiedźmin2, Cryssis2, Battlefield 2 - obraz rewelacyjny i z PS3 i PC. Filmy jakie oglądałem z PS3 to:AVATAR 3D - rewelacja jak w 3D i 2D, a z PC to: IMAX Under The Sea 3D i inne filmy w formacie mkv i inne próbki - obraz rewelacyjny.
Telewizja analogowa: w zależności od programu - obraz nie najgorszy ale i tak lepszy niż na LCD Samsuga który jest w inny pokoju.
Telewizja cyfrowa: tylko TV2 - obraz ok, a przy oglądaniu seriali mogę wręcz powiedzieć że bardzo dobry.
Telewizja HD: nie testowałem bo nie mam kanałów HD.
Obraz z PS3 oglądając seriale z IPLA np: Świat według Kiepskich - rewelacyjny, lepszy niż na Polsacie, Mamuśki: obraz ok, tylko brak jest wygładzania postaci czy jak to się inaczej nazywa trudno to opisać i trochę denerwuje podczas oglądania.
TV internetowa dostępna w tym modelu ok.
TV jest ustawiony na fabrycznych ustawieniach a sygnał jest przez HDMI.
Tak więc mogę powiedzieć iż Plazma wypada bardzo dobrze jeśli chodzi o gry i filmy i z PS3 i PC, nawet TV analogowa do się oglądać.
Głównie TV kupiłem pod gry i filmy i jestem jak na razie bardzo zadowolony jeśli chodzi o jakość obrazu. Podczas grania brak smużenia i innych ubocznych efektów które występowały na monitorze LCD. Obraz czysty i ostry i mogę grać na kanapie w gry z PC.
Pozdrawiam
 

romano_m

New member
Watpie być znalazł cos lepszego ... w normalnych sklepach ceny tv nie są wcale gorsze od tych w necie(często można utargować pokaźny upust) w tym wypadku trza doliczyc przesyłkę do tego jak coś się zepsuje (odpukać) walisz do sklepu gdzie kupiłeś i masz problem z głowy nie musisz się bawić w wysyłanie kurierem i gadki na odległość.

Aż mi się humor z rana poprawił :) W sklepie gdzie brałem pracuje syn kuzynki i w razie reklamacji, nie miałbym żadnych problemów. A i odsetki mi mniejsze policzył :) Jak na razie walczę z kalibracjami, już jestem prawie zadowolony. Cieszy mnie to, że tv nie słychać. Mój stary crt był głośny a tu absolutna ciszą, pięknie:)
 
Do góry