Plazma+Laptop

Markcox

New member
Mam taki problem...
Przymierzam się do zakupu zarówno plazmy SAMSUNGA P42C7H i zamierzam podpiąć pod nią laptopa. Zamierzam zrobić to kablem DVI-HDMI.
Czy taka kombinacja w ogóle zda egzamin?? Czy bez problemu będzie można podłączyć do tej laptopa?? czy są jakieś przeciwwskazania??

Z góry śliczne dzięki:blagam:

Markcox
 

dnc

Moderator
VIP
W zasadzie była już o tym mowa, ale przypomnę, że w większości TV łącze HDMI jest łączem video, a nie PC, w związku z tym obraz nie będzie wyświetlany na całym ekranie, a będzie obcięty na brzegach o m.w. 5 %. Najlepiej jak podłączysz TV przez łącze D-Sub. Wtedy uzyskasz obraz w całości (oczywiście pod warunkiem, że ten TV łącze D-Sub posiada).
 

Markcox

New member
dnc napisał:
W zasadzie była już o tym mowa, ale przypomnę, że w większości TV łącze HDMI jest łączem video, a nie PC, w związku z tym obraz nie będzie wyświetlany na całym ekranie, a będzie obcięty na brzegach o m.w. 5 %. Najlepiej jak podłączysz TV przez łącze D-Sub. Wtedy uzyskasz obraz w całości (oczywiście pod warunkiem, że ten TV łącze D-Sub posiada).
Dzięki DNC za odzew :blagam:
czyli lepiej zastosować kabel DVI - D-Sub (o ile taki istnieje:p ) ewentualnie D-Sub - D-Sub.
Na którym będzie lepsza jakość wyświetlanego obrazu??

Ps. po HDMI będzie strata nawet jak potraktuje go rozdzielczością 1280x720?? W końcu to wychodzi 720p?!:confused:
 

Hotest

New member
Na plazmie bedziesz mial rozdzielczoc 1024x768 i zadna inna.... Jezeli masz zamiar czesto podlaczac TV do kompa proponuje zakupic LCD - duzo lepiej sie do tego nadaje.
 

Markcox

New member
Hotest napisał:
Na plazmie bedziesz mial rozdzielczoc 1024x768 i zadna inna.... Jezeli masz zamiar czesto podlaczac TV do kompa proponuje zakupic LCD - duzo lepiej sie do tego nadaje.
Ale ja nie kupuję plazmy po to żeby podłączać do niej tylko laptopa :p
Poza tym, nawet gdybyś mi powiedział że LCD znosi złote jaja to i tak mnie nie namówisz...
Kupuję ją przedewszystkim do oglądania TV, dvd, a kompa będę podpinał też w sumie tylko do oglądania filmów - grał na nim nie będę, od tego mam konsolę:D
 
Do góry