Plazma, którą wybrać.

Hammer92

New member
Witam
Chcę Was zapytać o zdanie który TV wybrać, wybieram pomiędzy tymi:

Panasonic 42" Viera TH-42PV8

LG
42" 42PG200R

Z tego co się orientuje obydwa są 100Hz prawda to? O Panasonicach czytałem że to najlepsze plazmy. A LG przecież też są niczego sobie

Wybór padł na plazmę ze względu na to że mają lepsze kąty widzenia i nie występuje w nich zjawisko smużenia podczas dynamicznych akcji, i do tego obraz z kablówki będzie lepszy. Wypalanie plazm to też już chyba obalony mit z tego co wyczytałem nowe plazmy mają żywotność ponad 10 lat.


Co do ceny to 2100zł to taka rozsądna granica.

Druga sprawa
Czy istnieją może półki na TV CRT które można podwiesić pod sufit ? Na ścianę mnie nie interesują gdyż na ścianie gipsowej się to po prostu nie utrzyma.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Hammer92 napisał:
O Panasonicach czytałem że to najlepsze plazmy.
Najlepsze to byłu Kuro Pioneera. W tej chwili Panasoniki i Samsungi robią porównywalne produkty (każdy ma swoje wady: na Samsungach wyraźniejsze są powidoki, na Panasonikach problemy z zielonymi duszkami).

Hammer92 napisał:
A LG przecież też są niczego sobie
LG jest w Korei marką dużo niżej pozycjonowaną niż Samsung (z jakością zwykle też jest gorzej).

Hammer92 napisał:
Wypalanie plazm to też już chyba obalony mit z tego co wyczytałem nowe plazmy mają żywotność ponad 10 lat.
Może i mit, ale trzeba nadal uważać. Szczególnie na początku, kiedy powidoki występują dosyć szybko, także można sobie zepsuć plazmę wyświetlając statyczny obraz przez kilkadziesiąt godzin z rzędu. Po 2-3 tys. godzin człowiek przstaje się przejmować duparelkami.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
pejotpe napisał:
Po 2-3 tys. godzin człowiek przstaje się przejmować duparelkami.
Czyli po roku... :D Moje doświadczenia są znacznie lepsze, zupełnie przestałem przejmować się po jakichś 500 godzinach użytkownia, jednak używam telewizora wyłącznie do telewizji (nie podłączam komputera).

Pozdrowienia!
 

adam-ant

New member
ja też, ja też

Witam.

Przepraszam, że się podłączam, ale mam bardzo podobny problem.
Tylko budżet większy, bo około 5000zł.

Warunki użytkowania:
pokój raczej mały, słabo oświetlony (odległość oglądania to około 2m)

Wykorzystanie:
50% - sony ps3
20% - telewizja cyfrowa lub kablowa (SD i HD)
10% - DivX
10% - DVD
10% - BlueRay

Zastanawiałem się nad nowym modelem 42'' G10 Panasonic'a (na pionka nie stać mnie absolutnie). Małe zużycie prądu, MPEG4 i poprawiona płynność obrazu (m.in.) zachęcają do tego modelu. Ale z drugiej strony mam chęć na ekran 50'', ale z powodu ceny w grę wchodzi wtedy tylko samsung, np A656 (ewentualnie 46PZ85 panasa za około 5500zł). Tak czy inaczej chcąc zmieścić się w granicy 5000zł musiałbym zrezygnować np z MPEG4. A nie bardzo uśmiecha mi się wyrzucanie telewizora za 5 lat (czy kiedy tam się wyrobią z tą naziemną). Proszę o wszelkie opinie i porady.

Pozdrawiam,
Adam

PS Zużycie prądu nie ma większego znaczenia (przy 50'' samsunga średnia i tak jest niewiele większa niż 300W)
PS2 To co robię na kompie robię na kompie, a więc i na monitorze komputrowym, nie planuję bawić się w połączenie PC-PDP.
PS3 Czy jakakolwiek plazma jest kompatybilna z nową technologią 3D zaprojektowaną do playstation 3 i wykorzystującą specjalne okulary (podobno odświerzanie musi wynosić minimum 120Hz)?

PS4 Do Hammer92:
Na twoim miejscu czekałbym na jakąś promocję na Panasonic TH-42PV80. Model cieszy się trochę lepszą opinię niż wersja PV8, a można go zdobyć za cenę około 2000zł (nawet z ratami 0%), w co większych marketach RTV/AGD jak tylko jakaś promocja ciekawsza.
 

broda1725

New member
Bez reklam
adam-ant napisał:
PS4 Do Hammer92:
Na twoim miejscu czekałbym na jakąś promocję na Panasonic TH-42PV80. Model cieszy się trochę lepszą opinię niż wersja PV8, a można go zdobyć za cenę około 2000zł (nawet z ratami 0%), w co większych marketach RTV/AGD jak tylko jakaś promocja ciekawsza.

Co do tego "PS4" to ja bym raczej nie czekał na promocje bo raczej jej już nie zastaniesz bo teraz tylko patrzeć jak będzie w sklepach X10 od panasa.
 

Hammer92

New member
Dzięki za tak liczne odpowiedzi, powiem ojcu że lepiej brać Panasonica. Czy jest on 100Hz ? O co chodzi z tym oszczędzaniem na początku ? Telewizor będzie włączony około 5h dziennie w dni robocze no i wiadomo prawie dwa razy tyle w weekendy. Zamierzam podłączyć PCta pod TV ale będzie to sporadycznie i nie na długo, telewizor na pewno nie będzie włączony przez kilkadziesiąt godzin góra 10h dziennie.

Czy są półki na TV CRT 21" które można podwiesić pod sufit ? Jeśli tak, proszę o podanie linku bo mi się takich nie udało znaleźć te na ściane odpadają bo ściana gipsowa nie utrzyma.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Tak jest 100hz a co do oszczędzaniu to poczytaj o docieraniu w dziale plazm to będziesz wiedział. Dla starszych ludzi plazma to najlepszy wybór ( a nawet dla młodych :D)
 
Ostatnia edycja:

adam-ant

New member
maybe, maybe

broda1725 napisał:
Co do tego "PS4" to ja bym raczej nie czekał na promocje bo raczej jej już nie zastaniesz bo teraz tylko patrzeć jak będzie w sklepach X10 od panasa.

Możliwe, że się mylę, broda1725 to zdecydowanie bardziej doświadczony forumowicz, ale śledzę oferty promocyjne marketów RTV i przed długi czas wielokrotnie robiono promocje na PV8, a na PV80 była niedawno jedna, ale zdarzyło się to chyba po raz pierwszy. Co do X10, to myślę, że mimo rozdzielczości HD ready, będzie traktowany jako nowość (którą zresztą jest). A na nowości plazmowe raczej nie ma promocji (przynajmniej w sklepach "nie dla cymbałów" itp). A skoro nie będzie promocji na X10, to na jaki model będzie? (bo na jakiś musi być, co do tego nie ma wątpliwości)
Tak, czy inaczej PV8 też da radę znakomicie (nawet z dostawą cena nie przekroczy dwóch tysięcy). Co do półek na CRT to niestety nie mam pojęcia.

A czy ktoś doradzi mi w mojej kwestii? ;) (kilka postów wyżej)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja bym ci z chęcią doradził ale to akurat nie mój budżet bo ja mam dwa LCD i powiem szczerze że teraz nadszedł czas na plazme do LCD mam już dość ale to jest sprawa indywidualna. Ja szukam tv do 3500zł i wybór padł na PV80 lub hm... X10 jeśli okaże się dobrym następcą. Ale jak bym miał 5000 tyś. to bym brał na pewno full a czy plame ? hm... nie wiem w tej kwocie jest też sporo dobrych LCD ale prawda jest taka że np. plama PV80 za ok 2300 ma taki obraz jak np. LCD za 4000zł.

Ja bym ci polecił wybrać się do sklepu i najpier popatrzeć na plazme i lcd i zobacz która technologia jest dla ciebie a puźniej szuakaj modelu tv. Tak ci polecam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
adam-ant
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=4339 -
Do Twoich potrzeb w klasie cenowej to będzie najlepszy wybór.
Przekraczając trochę barierę cenową masz 50 PZ 80 Panasonica.
Oczywiście że możesz sięgać po Samsunga 50 a 656 i odpuść sobie MPEG 4 - bo to Ci w ogóle nie potrzebne .

==================================================

Hammer92 - raczej nie ma problemu. Ja wybrałbym Panasonica z uwagi na obrys obrazu w SD i czas wygaszania pikseli.

==================================================
 

adam-ant

New member
thanks

Dzięki za opinie panowie.

Jeśli chodzi o LCD, to odpada niestety. Wiem, że ta technologia nie jest dla mnie :)

A co do MPEG4 - dlaczego jest to niepotrzebne? Myślałem, że po 2014 roku trzeba mieć telewizor z obsługą MPEG4, żeby korzystać z naziemnej telewizji cyfrowej.
Wiem, że wielu bywalców forum wymienia telewizor co 2-3 lata, ale osobiście (mimo, że to być może staroświeckie podejście) chciałbym mieć świadomość, że nie kupując nowego TV za 5 lat nie zostanę na lodzie.
 

gatar

Active member
Bez reklam
adam-ant napisał:
Dzięki za opinie panowie.
Myślałem, że po 2014 roku trzeba mieć telewizor z obsługą MPEG4, żeby korzystać z naziemnej telewizji cyfrowej.
Witaj.
Się okaże. Może będzie już tylko MPEG4, a może nie.
Jeśli wiesz, że będziesz korzystał z TV naziemnej to warto, jeśli nie ...
to ZAWSZE możesz dokupić później dodatkowy "klocek" w postaci takowego tunera MPEG4.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
MPEG 4- nie będzie Ci w ogóle potrzebne bo napisałeś wyraźnie że sygnał z platformy cyfrowej. A tam już jest MPEG 4. Próbujesz kupić na siłe coś co już będziesz miał. A dwa tunery niestety nie poprowiają jakości . Działać będzie jeden . Ten pierwszy zewnętrzny.
Nawet jeśli telewizor - byłby tylko monitorem / bez tunera/ też nie ma kłopotu z MPEG 4.
 

adam-ant

New member
dzięki po raz drugi

W takim razie nie wiem dlaczego na forach itp tyle szumu w tych sprawach, czy TV ma tuner taki czy siaki. Z ulgą przyjmuję wiadomość, że nie muszę się tą kwestią przejmować.

Prawdopodobnie wybiorę Samsunga PS50A656. 8'' więcej niż nowość - TX-42G10 Panasa i cena prawie o 1000zł niższa są argumentami decydującymi.
(ostatnio mam okazję poobcować z TH-42PY8 z niecałych 2 metrów i muszę przyznać, że taki rozmiar byłby dla mnie rozczarowaniem)

Bardzo dziękuję za pomoc. Szczególnie Panu Krzysztofowi (thanks, Kiki :) )

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów,
Adam
 

zoll

New member
Witam adam-ant , mam nadzieję , że nabyłeś Samsa 50A656:eek:k:. Ja go mam od tygodnia i jest suuuper. Zadnych złych pixeli , zieleni , tęczy , poziomych pasów itp. Docieram ją na 50% ustawień a obraz jest świetny.
Może mam super szczęście , ale nawet do tej "słynnej" złej bieli nie czepiam się:).Pozdrawiam
 
Do góry