Plazma, konsola, takie tam...

szymeqq

New member
Ja Samsunga nie polecam tylko ze względu na efekty dzwiekowe czyli buczenie, obraz był ok (50C550), na pewno nie gorszy od dużo droższego Panasa S20. Czerń naprawde niezłą, fajne kolory, dobre skalowanie SD. Plus wyposażenie które w Panasach jest zerowe.
Do Samsunga jako firmy nie mogę mieć zastrzeżen, w rodzinie jest pare LCD Samsunga, sam miałem plazmę i wykonanie było ok, do tego ceny maja niskie. Gdyby tylko popracowali nad jakością elektroniki a własciwie elementów które powodują o wiele wieszy hałas niz konkurencja to naprawde wybór byłby prosty jesli chodzi o tanie plazmy.

Jeżeli wszystko jest ok, prócz buczenia, którego w dzień nie słychać, a w nocy wystarczy założyć słuchawki bezprzewodowe co i tak robię, żeby nikogo nie budzić, to wybór jest oczywisty :)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Mogę powiedziedzięć, że praca elektroniki w c7000 jest na tym samym poziomie co na v10.

Może miałeś szczeście, dużo osób narzeka na ten model i porównuje buczenie to najtanszych plazm Samsunga. Różnica jest taka że C7000 głośniejszy jest ponoć w ciemniejszych scenach co może dziwić. Chyba wszystkie plazmy Samsunga mają problem z hałasem, z tym że nie każdy egzemplarz. Niektóre modele buczą rzadziej, do nich zalicza sie C7000.
 

szymeqq

New member
Myślę, że słuchawki wieczorem rozwiążą sprawę buczenia, a w dzień nie słychać. Bo c7000 nie ma problemów z duszkami powidokami itd? Mówiliście, że Samsung tak zmusza klientów żeby kupili właśnie 7000 a nie np. 6500 ;p
 

szymeqq

New member
Myślę, że słuchawki wieczorem rozwiążą sprawę buczenia, a w dzień nie słychać. Bo c7000 nie ma problemów z duszkami powidokami itd? Mówiliście, że Samsung tak zmusza klientów żeby kupili właśnie 7000 a nie np. 6500 ;p

Przepraszam, ale nie potrafie edytować postu wcześniejszego. Chciałem zapytać jak się ma do tego samsunga (c7000) taki TV Jak Sony KDL-46EX700?. Wiem, że to inna technologia i nie 3D , ale rozmiar jeszcze ok, i Sony a tą firmę znam i cenie... Napiszcie co myślicie, podobna cena... Zastosowanie się nie zmienia.
 

don111

Banned
jak się ma ? tak samo jak ma się każdy inny LCD do plazm
to są podstawowe zagadnienia
lepsza ostrość vs lepsza płynność/ostrość w ruchu
chmurki vs duszki
itd jak to zwykle to bywa między dylematami lcd vs plazma...

przyjmij zasadę:
do ciemnego pomieszczenia albo gdy oglądasz po ciemku częściej, do sportu, gier, jak oglądasz pod różnymi kątami, lepsza będzie plazma
do jasnego pomieszczenia ogólnie - lepszy będzie LCD
w pozostałych przypadkach np gdy masz nerwicę natręctw (będziesz szukał na siłę lub martwił się przesadnie powidokami) lub gdy jesteś Szkotem (panikujesz z powodu kilkunastu wat więcej) wybierasz także LCD

zacznij od wielkości ekranu i jasności pomieszczenia a potem tylko wybierasz mniejsze zło...
 

szymeqq

New member
jak się ma ? tak samo jak ma się każdy inny LCD do plazm
to są podstawowe zagadnienia
lepsza ostrość vs lepsza płynność/ostrość w ruchu
chmurki vs duszki
itd jak to zwykle to bywa między dylematami lcd vs plazma...

przyjmij zasadę:
do ciemnego pomieszczenia albo gdy oglądasz po ciemku częściej, do sportu, gier, jak oglądasz pod różnymi kątami, lepsza będzie plazma
do jasnego pomieszczenia ogólnie - lepszy będzie LCD
w pozostałych przypadkach np gdy masz nerwicę natręctw (będziesz szukał na siłę lub martwił się przesadnie powidokami) lub gdy jesteś Szkotem (panikujesz z powodu kilkunastu wat więcej) wybierasz także LCD

zacznij od wielkości ekranu i jasności pomieszczenia a potem tylko wybierasz mniejsze zło...


Pokój jest raczej ciemny, a pozatym będą rolety 100%, więc wychodzi na plazmę... Dobra nie męcze już. Można temat zamknąć!
 

szymeqq

New member
A powiedzcie jeszcze jedno po zakupie takie tv jak C7000, wyciągam go z kartonu i on daje z siebie przysłowiowe wszystko? Czy trzeba się bawić w jakieś kalibracje itd?
 

Fatal1ty

New member
Daj cynk jak kupisz allbo napiszesz do mnie pw. dam Ci koma i mneij wiecej telefonicznie pomoge ustawić :) nie baw sie w platne kalibracje tylko ustaw tak jak Ci się podoba :)
 

Fatal1ty

New member
haha... dobre, wspieraj dalej kalibratorów którzy kalibruja za 300-400zł.

Odpowiedz co to znaczy dobrze ustawiony?
Jeśli chodzi o obraz realistyczny to wiesz mam wrażenie że full hd jest ostrzejsze niż prawdziwy obraz.
Poza tym wydaje mi się, że najlepiej ustawic obraz taki jak nam pasuje, jak sie kupuje taki Tv to fajnie jakby obraz był żyleta. TV ma sprawiac nam radość i miec obraz taki jak wlasnie nam sie podoba.

TV łatwo stosunkowo ustawic, dla zainteresowanychmozna wziac ustawienia z kalibracji z avs i skorygowac wedle wlasnych preferencji.

Bez ściemy,że kalibracja robi cuda, trzeba być już granicznym fobem zeby na takie cos wydawac kase.
 

Bucek

Banned
haha... dobre, wspieraj dalej kalibratorów którzy kalibruja za 300-400zł.

Odpowiedz co to znaczy dobrze ustawiony?
Jeśli chodzi o obraz realistyczny to wiesz mam wrażenie że full hd jest ostrzejsze niż prawdziwy obraz.
Poza tym wydaje mi się, że najlepiej ustawic obraz taki jak nam pasuje, jak sie kupuje taki Tv to fajnie jakby obraz był żyleta. TV ma sprawiac nam radość i miec obraz taki jak wlasnie nam sie podoba.

TV łatwo stosunkowo ustawic, dla zainteresowanychmozna wziac ustawienia z kalibracji z avs i skorygowac wedle wlasnych preferencji.

Bez ściemy,że kalibracja robi cuda, trzeba być już granicznym fobem zeby na takie cos wydawac kase.

trzeba byc ograniczonym idiota nie dopuszczajac d osiebie mysli, ze sa tacy co maja wieksze potrzeby niz ow ograniczony idiota :p

dla niektorych TV ma wiernie reprezentowac kolory i inne parametry obrazu a nie ladnie ...

jakby Ci chcieli ladnie to by kupili sobie zawsze samsunga a nie 3x drozsze TV ...

tyle, ze trzeba miec mozg, zeby rozumiec pojecie "wierne odwzorowanie kolorów" ...
 

Fatal1ty

New member
trzeba byc ograniczonym idiota nie dopuszczajac d osiebie mysli, ze sa tacy co maja wieksze potrzeby niz ow ograniczony idiota :p

dla niektorych TV ma wiernie reprezentowac kolory i inne parametry obrazu a nie ladnie ...

jakby Ci chcieli ladnie to by kupili sobie zawsze samsunga a nie 3x drozsze TV ...

tyle, ze trzeba miec mozg, zeby rozumiec pojecie "wierne odwzorowanie kolorów" ...

Widać Twój poziom wyedukowania skoro, sprowadzasz TV do bycia idiotą.

Ale Ty jednak pustak jesteś gadając ze ograniczony idiota tylko ustawia obraz jak mu sie podoba.
Tym Twoimi nie -ograniczonymi idiotami, którzy kupili TV 3x droższe 2-3 lata temu nie pomoże kalibracja niestety już z możliwosciami nowych TV.

Niektórzy jak kupują TV (np. ja) to chcą miec taki obraz jak mi się podoba i jaki robi na mnie wrażenie. Realistyczna to musi być moja seksowna żona.

Płacenie 400zł za kalibracje,to nie jest wyraz bycia nie-idiotą tylko człowieka, który szasta kasą.

Zobacz na relacje ludzi którzy po kalibracji mówią ze efekt ok, jest realistyczny, ale nie ma tego efektu.

człowieku czy Ty poza TV masz swoje życie?? Ja po całym dniu włączam TV i chce obraz taki który zrobi na mnie wrażenie, a TV kupiłem za 5 000zł a nie 15000 (te Twoje 3x droższe) bo nie jestem frajerem (IMHO), który po roku zobaczy ten sam TV w promocji 3x tańszej i obok niego nowe wypasione modele.

"tyle, ze trzeba miec mozg, zeby rozumiec pojecie "wierne odwzorowanie kolorów" ..." - typowy POLACZEK ze stereotypów, chłopaku troche kultury,bo wstyd robisz. Jeśli nie rozumiesz co to jest ekspektatywa to znaczy ze nie masz mózgu??
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
po co 400zł wydawać na goscia ze sprzętem skoro za 50zł mozna wypozycyć przyrząd i samemu ustawić. A warto jeśli ktos chce miec naturalne kolory.
 
Ostatnia edycja:
Do góry