Plazma, konsola, takie tam...

don111

Banned
też mogę podać że mój Panas ma 0,02cd (najniższa czerń) ale też 0,05-0,06cd (skalibrowana) więc jak widać rozstrzał duży i obydwie wartości prawdziwe :)
na portalu gdzie podają czerń G20 0,02cd podają też czerń V20 na poziomie 0,009cd, czyli widać że V20 ma po prostu fizyczną możliwość zejścia jeszcze w dół

Pioneer Kuro vs Philips 9704 ? ten pierwszy traci walory przy oświetleniu a w zaciemnieniu różnica jest tylko na czarnej planszy, Pioneer w przeciwieństwie do Philipsa nie jest niewidoczny w absolutnej ciemności ale za to ma płynne odcienie czerni w górę, Philips ma lokalne wygaszanie czyli nie wyświetla nic, co się dzieje kiedy pojawia się gradacja czerni na ekranie ? no właśnie, czerń oprócz najgłębszej wartości skacze tak, że nie ma czego porównywać :)
zresztą czerń jest ważna mocno tylko dla osób lubiących oglądać bez albo przy minimalnym świetle...

ok wracając do Samsunga, to jeśli ma chociaż te 0,02cd jak G20 a resztę obrazu tak jak piszesz - lepszą to nic tylko brać, 50' i jeszcze z 3d... za 5 tys. się opłaca
 

Adrian85

New member
Bez reklam
......a w oczach ekspertów efekt 3D najsłabiej wypada w telewizorach samsunga(tak dla przypomnienia), a technologia jest skierowana dla osób bez wady wzroku.
 

don111

Banned
nie ma idealnego tv... jedynym plusem obecnych tv jest rozmiar i wysoka rozdzielczość, teraz tylko wybieramy mniejsze zło
np kłócimy się o czerń czy płynność w ruchu, podczas gdy do niedawna te "ekstra dodatki" były w standardzie na najtańszych kineskopach :)
 

szymeqq

New member
Jeżeli się dobrze wczytałeś to już wiesz ze 42v20 obecnie za 4219zł będzie dla ciebie idealny czyli jakość,konsola i naturalny obraz,jedyny minus to''brzydki'' pilot,ale za to szansa że 5lat będzie działał.

Ehhh te kilka cali wiecej.... W tej chwili w domu ogladamy na Sony KDL-46X4500 także myślę, że dość wysoko postawiona poprzeczka... To znaczy nie chcę mieć lepszego, chodzi o to, że za LED dziś się płaci, bo to.... LED! Jak wiadomo sama technologia produkcji jest tańsza niż LCD z tego co słyszałem... Ale dziękuje za dalsze propozycje!
 

Fatal1ty

New member
Szymeqq jak chcesz coś pon. 4000 to kup samsunga c6500, jeśli chcesz wydać do 4500 to kupuj Panasa g20, jeśli w granicach 5k to kup c7000. :))) Myślę, że to najlepsze rozwiązanie.
 

szymeqq

New member
Szymeqq jak chcesz coś pon. 4000 to kup samsunga c6500, jeśli chcesz wydać do 4500 to kupuj Panasa g20, jeśli w granicach 5k to kup c7000. :))) Myślę, że to najlepsze rozwiązanie.

Chyba tak trzeba będzie zrobić... Najbardziej chciałbym c7000 zobaczymy, dozbieram najwyżej.... Do tego jeszcze te okulary za kilka stów.... Ehhh.... Ale 7000 to już klasa... Żadnych Jadderów duszków i innych pierdół... CHyba warto dopłacić....
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Ehhh te kilka cali wiecej.... W tej chwili w domu ogladamy na Sony KDL-46X4500 także myślę, że dość wysoko postawiona poprzeczka... To znaczy nie chcę mieć lepszego, chodzi o to, że za LED dziś się płaci, bo to.... LED! Jak wiadomo sama technologia produkcji jest tańsza niż LCD z tego co słyszałem... Ale dziękuje za dalsze propozycje!
42v20 to jest plazma panasonica jeśli nie zrozumiałeś i to obecnie lider na rynku.
 

bogaty

New member
Bez reklam
2 serie w przód? ooo stary, to ja nie wiem czy wtedy nowe modele LCD (na które jednak idzie najwiecej pieniedzy) bo w sumie Plasmy to jedynie Panas wspiera - i to tego technologia Kuro, czyli czerń też świecąca w nocy i brak bieli ;/. Mam wrażenie że KURO wspierają ludzie którzy nigdy nie widzieli tego TV na oczy. Ten pioneer 5090 o którym wspomniałem wcześniej, a, którego doskonale znałem, bo należał do mojego przyjaciela zosał wymieniony na Philipsa 9704 i koleś który mało się zna (i jego żona też) na sprzęcie mówi że "czerń lepsza i obraz żyleta".

Ale spoko, niech będzie. Co do v20 jak ktoś uważa, że jest lepszy to niech zamówi sobie prezentacje ;) i przypomni sobie jak było w zeszłym roku... jak też wielcy teoretycy mówili jaką v10 ma świetną czerń jakie coś tam, (nawet był temat (Panas masakruje Pioneeera) a okazało się zupełnie inaczej i czy taki ktoś, taki teoretyk przyzna się do błędu dziś?

W v20 poziom czerni to ok. 0.04 więc o czym Ty mówisz?
5090 i świecąca czerń, słaba biel chyba piszemy o innych TV.Mam na co dzień styczność z 6090 jeśli chodzi o czerń, kolory, przejścia totalne, biel to ten TV nie ma sobie równych, lcd ma lepszą biel wiadomo, ale tylko to.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Chodzi o serię v a nie o 42'',bo uważam że lepiej mieć mniejszy niż samsunga którego jakość jest....nie oszukujmy się.
 

Heavy.Metal

New member
Chodzi o serię v a nie o 42'',bo uważam że lepiej mieć mniejszy niż samsunga którego jakość jest....nie oszukujmy się.

Pewnie że V20 jest lepszy i to dużo lepszy od LED'ów Samsunga, to tutaj ktokolwiek ma co do tego wątpliwości !? Bez żartów panowie, przecież to zupełnie inna półka TV. No OK, pobór prądu z pewnością mają dużo mniejszy, heh...
Ale czy właśnie to jest najważniejsze w TV ? To pytanie retoryczne oczywiście :smile:
 

Fatal1ty

New member
Chodzi o serię v a nie o 42'',bo uważam że lepiej mieć mniejszy niż samsunga którego jakość jest....nie oszukujmy się.

skąd wiesz? Miałeś, czy teoretyk??? Taka sama była gadka szmatka w zeszłym roku, po czym Panas wszystkich wydymał czerń zrobiła się szara.

Co do pioneera 5090, to bez komentarza. Gdyby Pioneer był w niższej cenie i wielu użytkowników by sobie go kupiło to od razu opinia o nim byłaby inna - bo tak ludzie myślą że jego czerń w nocy jest jak ramka co jest absolutnie nieprawdą wiem bo widziałem. Z tą bielą to już poleciałeś... ;p daj spokój - w dziennym pokoju jest jednak słabo.
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Jak na pewno zauważyłeś nikomu samsungów nie polecam i to już powinno cię zastanawiać czemu,co wcale nie oznacza że komuś zle życzę bo to bzdura.Po prostu ich jakość pozostawia wiele do życzenia i nawet najlepszy obraz tego nie wybaczy.Mam nadzieję że nie przekonasz się o tym na własnej skórze, ale niestety cena jest nieadekwatna do ich jakości.
 

Fatal1ty

New member
Jak na pewno zauważyłeś nikomu samsungów nie polecam i to już powinno cię zastanawiać czemu,co wcale nie oznacza że komuś zle życzę bo to bzdura.Po prostu ich jakość pozostawia wiele do życzenia i nawet najlepszy obraz tego nie wybaczy.Mam nadzieję że nie przekonasz się o tym na własnej skórze, ale niestety cena jest nieadekwatna do ich jakości.

Powiem tak, może masz racje, moze nie - nie wiem, ponieważ jest to mój 1 samsung, nie licząc 23 calowego lcd który jest od 4 lat ok. Do jakości wykonania zewnętrznych części nie mam zastrzeżeń i pilota także, mam bezpośrednie porównanie do Panasa V10.Jeśli chodzi o serwis podobno samsung ma kiepski niestety.

Obraz... na prawdę jestem pod wrażeniem, wkurza jedynie wypalanie i gorsza czerń przy 50hz, za to przy 60hz i 24 czerń idealna. Biel to szok, wyglada jak w LCD.

Właśnie to było dla mnie kluczowe, ponieważ, niestety przy v10 mieliśmy w domu problem z ogladaniem w dzień i wyblakłymi kolorami.
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Zaczynasz rozumieć o co mi chodzi, więc powiem tak :wart będzie zakupu jeśli cena wkrótce spadnie o ok.500zł. wtedy sam osobiście go polecę.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Ja Samsunga nie polecam tylko ze względu na efekty dzwiekowe czyli buczenie, obraz był ok (50C550), na pewno nie gorszy od dużo droższego Panasa S20. Czerń naprawde niezłą, fajne kolory, dobre skalowanie SD. Plus wyposażenie które w Panasach jest zerowe.
Do Samsunga jako firmy nie mogę mieć zastrzeżen, w rodzinie jest pare LCD Samsunga, sam miałem plazmę i wykonanie było ok, do tego ceny maja niskie. Gdyby tylko popracowali nad jakością elektroniki a własciwie elementów które powodują o wiele wieszy hałas niz konkurencja to naprawde wybór byłby prosty jesli chodzi o tanie plazmy.
 
Do góry