Plazma, konsola, takie tam...

szymeqq

New member
Założyłem już na tym forum temat, albo wypowiadałem się na temat Samsungów C550.... Sprawa wygląda tak, że kończe budowę domu pod koniec listopada przeprowadzka, a ja nie wiem co powieszę na ścianie.... O tym, że będzie to plazma już zdecydowałem, ponieważ będę dużo grał na PS3 i dużo oglądał Blu Raya ( nie z ps3, ale nieważne). Dlatego PLAZMA! Ale teraz, "to buczenie" i "tamta zawodność: skłoniły mnie do założenia tematu, bardziej "pod siebie:. Mam do wydania kilka tys złotych załóżmy "4" i chciałbym do tej kwoty kupić plazmę o jak najlepszych parametrach i nie buczącą, albo "nie przeszkadzającą w nocnym graniu", nie wadliwą, designersko OK. Dlatego pytam "fachowców" :) Nie sugerujcie się za mocno ceną, jeżeli jakiś model za 4200 jest dużo fajniejszy od tego za 3999 to piszcie :) Chodzi mi o TV, który posłuży mi kilka lat (jakieś 5) i będzie wywoływał uśmiech na twarzy kiedy będę go oglądał....

Pozdrawiam i dziękuje za rady!
 

Fatal1ty

New member
Ja na Twoim miejscu celowałbym w Panasa np. g20. Do PS3 Panasonic będzie zdecydowanie lepszy (i mówię to z własnego doświadczenia) ze względu na absolutnie brak powidoków widzialnych na jasnym tle. Mając Panasonic'a 50" v10 oglądałem non stop tvn24 grałem w gry itp i nie było absolutnie żadnych powidoków, natomiast na Samsungu powidoki są widoczne - owszem znikają, ale jednak nie wiem czy któregoś razu pozostaną :/.

Panas da Ci beznadziejne menu z małą liczbą ustawień, samsung da Ci świetne menu i dostosujesz sobie plasme tak jak chcesz.

Obraz Samsunga bardziej podoba mi się na samsungu, jednak tu też wchodzą różne modele ja mam c7000 przy którym po seansie z blu-rayem zostają ogromne ślady czarnych pasów, w Panasie tego nie uświadczysz.

Skoro celujesz w gry i to często - bez wątpienia na Twoim miejscu jutro bym zamówił;p g20. Spełni Twoje oczekiwania w 100% jeżeli chcesz PS3 i Blu-ray przede wszystkim.
 

szymeqq

New member
Kurcze, a czy trzeba wybierać? MIędzy super obrazem w Panasie i kijowym menu, a gorszym obrazie w Samsungu i super menu? Nie ma jakiejś plazmy, która ma i super menu i nie ma "duszków" ani żadnych innych defektów? Poradźcie coś....
 

Fatal1ty

New member
Chyba chciałeś powiedzieć:

Między super obrazem w Samsungu i perfekcyjnym Menu, a ciut gorszym w Panasie i gorszym menu, ale bez efektu wypalania. :/
 

szymeqq

New member
Chyba chciałeś powiedzieć:

Między super obrazem w Samsungu i perfekcyjnym Menu, a ciut gorszym w Panasie i gorszym menu, ale bez efektu wypalania. :/

No właśnie tak chciałem powiedzieć... Chyba zdecyduje sie na Samsunga... Podczas oglądania filmów wystarczy zmienić tryb i nie będzie pasów czarnych... A panasonic nie buczy?
 

Fatal1ty

New member
oba buczą, i bez ściem że Panas nie (i CRT też buczały jakby się skupić). Nie każdy to wychwytuje - jednak podobno w Samsungach b850 to była jakaś konkretna wada.

To co mi się np. nie podoba w tym wypalaniu w samsungu żę po takim seansie na jasnym tle są widoczne te pasy, a np. w Panasie coś takiego w ogóle nie miało miejsce i tym sposobem codziennie musisz sobie serwować program z menu kóry je usuwa.
 

szymeqq

New member
A co powiecie na Samsunga PS50C6500? Dobry wybór? Jego cena klasuje się już poniżej 4000, a obraz niczego sobie... Co powiecie?
 

szymeqq

New member
To znaczy ja nie pytałem już w tym przypadku o bzyczenie czy buczenie, tylko ogólnie o model, wyglądał bardzo zacnie i świecił fajnie. Odnośnie buczenia to widziałem, że 6500 nie ma wbudowanych wiatraków co napewno czyni go trochę cichszym od innych plazm, które do klasycznego buczenia mają także wentylatory.... Chodzi mi o to czy za niecałe 4000 wybieram dobrze, czy warto zwrócić jednak uwagę na coś innego?....
 

cactusek

New member
Bez reklam
a która to obecnie produkawana plazma ma jeszcze wentylatory?
To nie wiatraki buczą w plazmach Samsunga tylko cewki.

jesli ktos ma bardzo dobry sluch to kazdy telewizor bedzie "bzyczal", bez znaczenia czy to bedzie plazma czy lcd.
To ja mam jakiegos schiza to słysze tylko Samsungi, jesli piszemy o normalnej odleglosci ogladania.
 

jgx

New member
Bez reklam
jesli ktos ma bardzo dobry sluch to kazdy telewizor bedzie "bzyczal", bez znaczenia czy to bedzie plazma czy lcd.
lcd
http://www.hdtv.com.pl/forum/554753-post1.html
plazma
http://www.hdtv.com.pl/forum/554324-post129.html
nawet lot komara bedzie przeszkadzal:)

NIEPRAWDA digitalius xxxxxxxxxxxxxx nie kłam i nie wprowadzaj ludzi w błąd albo przestań brać kase albo idź się leczyć z uzależnienia plazmowego ale chyba to drugie – w swojej maniakalnej zawziętości w bronieniu plazm jesteś gotowy napisać wszystko i podeprzeć to odpowiednim linkiem – NIE KAŻDY LCD ROBI BEZZZZZZ
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

digitalus

Banned
bylem u lekarza.po badaniach lekarz stwierdzil ze mam gorszy sluch i buczenia w telewizorach nie bede slyszal:).kasy zadnej nie dostaje.juz to kiedys wyjasnialem .nie jestem uzalezniony tylko od plazmy bo mam tez lcd. lcd ma wiecej wad niz plazma . jakosc obrazu zdecydowanie lepsza jest w telewizorze plazmowym.
oszolomem nie jestem
cytat z forum elektroda i jeden link
.od osoby ktora naprawia sprzet rtv
Dandre masz wiele racji jednak na dzień dzisiejszy moim zdaniem najlepszym wyborem jest plazma z progresywnym panelem HD o rozdzielczości 1024x768 pikseli.
Sygnał analogowy SD wygląda bardzo ładnie, a HD to bajka.
Programów w Full HD nie ma więc nic nie tracisz.
Telewizor z Full HD 1920 x 1080 wykorzystasz tylko z PS3 (niektóre gry) i BlueRay (drogie płyty).
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic964952.html
dla mnie najwazniejsze sa fakty
minimum myslenia.trzeba skorzystac z wyszukiwarki i mamy przyklady
HDforum - Wyniki wyszukiwania
do wyboru do koloru,dzial lcd
tutaj dokladniej
http://www.hdtv.com.pl/forum/search.php?searchid=2208023

http://www.hdtv.com.pl/forum/528065-post601.html
niestety drugi i trzeci link nie dziala,trzeba samemu wpisac buczenie,bzyczenie.dnia nie starczy aby wszystkie posty przeczytac,oczywiscie dzial lcd.
 
Ostatnia edycja:

szymeqq

New member
W efekcie nikt nie napisał czy wybieram dobrze, proszę skupcie się na głównym wątku tematu... Na plazmę jestem już zdecydowany, także liczę się też z bzyczeniem... To bzyczenie to jest ogólnie moim zdaniem bardziej psychiczna przypadłość, nikogo nie obrażając... Już tłumacze o co mi chodzi...

Sąsiadowi kapie kran i nie mógłbyś zmrużyć oka bo słyszałbyś te krople, caaaaałą noc. Następnie po kilku dniach meeega zdenerwowany kupujesz maty wygłuszające albo wygłuszasz ścianę regipsami i watą... Teoretycznie nie powinieneś słyszeć kapania, bo decybeli mniej, ale i tak je słyszysz i czy miałbyś tam maty ze studia nagraniowego za 1200 zł za metr 2 czy wytłaczanki po jajkach to i tak je będziesz słyszał! Pozatym patrząc na Samsungi myślisz już teraz tylko o jednym. Nie o dobrym menu, niezłych parametrach, tylko właśnie o buczeniu :)
Najchetniej kupiłbym Vierę, ale taka jaka mnie interesuje kosztuje pon ad 6500 ;(
 

Fatal1ty

New member
Powiem tak... ja osobiście nie kupiłbym już Panasa ze względu na podnoszącą się czerń i oszukiwanie ludzi - jednak do gier jest lepszy bo nie ma wypalania *na jasnym tle bo na ciemny tez jest widoczne). c 6500 jak najbardziej ok TV. i różnica cena miedzy nim a g20 spooooora.

PS. nawet jak lcd nie ma bzyczenia to obraz fatalny zero frugiego planu według mnie (płaski sztuczny obraz)
 

szymeqq

New member
Powiem tak... ja osobiście nie kupiłbym już Panasa ze względu na podnoszącą się czerń i oszukiwanie ludzi - jednak do gier jest lepszy bo nie ma wypalania *na jasnym tle bo na ciemny tez jest widoczne). c 6500 jak najbardziej ok TV. i różnica cena miedzy nim a g20 spooooora.

PS. nawet jak lcd nie ma bzyczenia to obraz fatalny zero frugiego planu według mnie (płaski sztuczny obraz)


tzn różnica spoooora na korzyść Samsunga rozumiem? :)
 

Fatal1ty

New member
taaa... Panas przecież zapowiedział, że łagodniejsze będą zmiany w dłuższym przeciągu czasu. Mnie Panas oszukał z tą czernią i mnie jest skończony.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Najlepiej by było gdybyś pomyślał o zakupie 42v20 i spał w miarę spokojnie przez te 5 lat,biorąc pod uwagę że wszystkie mają jakieś wady to ten będzie najbardziej uniwersalny i cena też coraz niższa(poszukać w necie albo kupić bez vatu).
 
Do góry