Plazma HD READY a FULL HD

szachu_pl

New member
wiko73, luzik :) To ma być kulturalna dyskusja. Ty wybrałeś FHD bo Ci najbardziej odpowiedał. Ja wybrałem HDR. Obaj jesteśmy zadowolenie i wszystko jest OK. Reszta to tylko teoretyczne rozważania :)
 
Ostatnia edycja:

wiko73

New member
szachu_pl napisał:
wiko73, luzik :) To ma być kulturalna dyskusja. Ty wybrałeś FHD bo Ci najbardziej odpowiedał. Ja wybrałem HDR. Onaj jesteśmy zadowolenie i wszystko jest OK. Reszta to tylko teoretyczne rozważania :)

Spoko, luzik jest:eek:k:
Merytoryczne argumenty TAK, zaczepki osobiste NIE bo będą niepotrzebne jazdy.
 

cygan

Member
wiko73 napisał:
Kupując TV nie zamierzałem chodzić koło niego z miarką, żeby czasem za blisko nie podejść i nie zobaczyć okropnej siatki i wielkich pikseli dlatego HD redy został skreślony. Jeśli chodzi o jakiegoś x-mana to nawet nie wiem kto to jest wiec daruj sobie jakieś głupie jazdy pod moim adresem.
Daj upust swoim frustracjom gdzie indziej:twisted:

Nie jestem sfrustrowany. Podejdź 10 cm od ekranu swojego Full a zobaczysz siatkę, że tylko na ryby. Nie zrozumiałeś mojego posta.
 

bluray

Banned
Prawidłowo opracowane tabele odległości rozróżniają ekrany Full HD i HD Ready. Także różne są wartości dla SD i HD.
Warto przypomnieć, że:
podane odległości są graniczne. Tzn., że po większym oddaleniu się zaczynamy tracić możliwość widzenia szczegółów !!!

W przypadku matryc Full HD i materiału HD zatracamy wtedy cały sens technologii wysokiej rozdzielczości.
 

cygan

Member
Dokładnie tak. Niestety gro ludzi jest niereformowalnych i widzą różnice niemal z każdej odległości. Ich sprawa, ich pieniądze, ich lepsze samopoczucie :) Może właśnie o to chodzi... :)
 

jacky-x

New member
@cygan
Bardziej chyba odpowiednie jest twierdzenie, że:
niestety gro ludzi jest niereformowalnych i NIE widzą różnic z zadnej odległości. Ich sprawa, ich oszczędności, ich lepsze samopoczucie:) , Może właśnie o to chodzi... ;) Pozdr
 

XoR

New member
@jacky-x
Ja nie twierdzę wcale że FullHD nie ma większych możliwości "przemiałowych" bo ostatecznie film z Blu-Ray na FullHD to uczta dla oczu :eek:k:

Twierdzę tylko że matryca FullHD nie daje automatycznie lepszego obrazu tak jak to twierdzisz. Oglądałem sporo czasu obok siebie 42pv80 i 42py8 w sklepie i jakbym nie patrzył SD lepiej wyglądał właśnie na PV...

Co do 1080i to różnie to bywa i zazwyczaj jedyne co więcej na FullHD widać to efekty niskiego bitrate :eek:

@wiko73
Ta siatka mi nie przeszkadza, a nawet uważam że trochę poprawia percepsyjnie odbiór kanałów SD :eek:k:
 

jacky-x

New member
@XoR
Oko to dość specyficzny organ, do tego dochodzi gust, uprzedzenia, subiektywizm, wiadomości, często nieaktualne i z tego rodzi się ocena końcowa i kryteria wyboru.
Z tym 1080i to tez nie jest do końca tak jak piszesz, bo fakt czesto jest nadawany obraz skalowany i wtedy wygląda znacznie gorzej, ale jesli jest nadawany faktycznie w HD to też jest bajeczka (liga polska, angielska czy filmy choćby wczoraj "Alvin i wiewiórki") i tylko matryca full HD jest w stanie ci ukazać pełnię (ready musi obraz skalowac i zatracic szczegóły) a kanel luxe to juz wzór do naśladowania (mam tez blu raya, więc także odnośnik) Nigdzie nie twierdzę że full daje z automatu lepszy obraz, chodzi mi raczej o porównania w podobnej klasie, bo takie ma sens. Tak jak napisałem, najważniejsze jest zadowolenie kupującego, byłes przekonałeś się i tobie odpowiada taki akurat ready, siatka itp (mnie akurat bardzo by przeszkadzała ,tym bardziej że oglądam na 50 calach i z bliska) gorzej jeśli ktoś pisze prośbę o zdecydowanie za niego i potem zakup w ciemno i rozczarowanie, a to tecza, a to duszki a to czerń nie ta itd. Najważniejsze dokonac właściwego wyboru dla siebie nie dla znajomych, nie wązne czy ready czy full to jest wybór indywidualny i zawsze trzeba go szanowac, jeśli daje zadowolenie nabywcy, bo jest właściwy dla danej osoby a że dyskusje, rozmowy to przecież tylko taki dodatkowy aspekt pozwalający na zwrócenie uwagi na pewne, wady, zalety danego modelu i własne przemyślenia, interpretacje a także konfrontację na zywo z tym co wiemy przy dokonywaniu zakupu.Pozdr
 
Ostatnia edycja:

BitTornado

New member
1920x1080i to zaledwie 540 pelnych klatek, jak najbardziej HDready a nie fullhd,dopiero 1920x1080p czyli Blu-Ray jak najbardziej FullHD ale nie koniecznie!
 

JackS.

New member
Bez reklam
1920x1080i to zaledwie 540 pelnych klatek, jak najbardziej HDready a nie fullhd,dopiero 1920x1080p czyli Blu-Ray jak najbardziej FullHD ale nie koniecznie!

Mylisz się. Przekaz w formacie 1080i50 jest w stanie przenieść w sobie wszystkie informacje, które są zawarte w przekazie w formacie 1080p25, który zapewne uważasz za FullHD. W takim razie 1080i50 musisz też za FullHD uznać.
 

krzys504

New member
Witam wszystkich.1080i Rozdzielczość ta wynosi 1920 × 1080, a sygnał nadawany jest w proporcji 16:9. Jedna klatka podaje parzyste linie, a następna nieparzyste, czyli jedna klatka ma rozdzielczość 1920 x 540.Czyli przy tv.HD ready 720p.rozdzielczosc ta nie pomiesci co drugiej lini wiec obraz jest gorszy niz 720p.Ale na tv.Full HD jest wyswietlana co druga linia wiec obraz jest lepszy niz 720p.Wiekszosc operatorow nadaje w 1080i wiec kupno tv.HDready nie ma sensu.Takie jest moje zdanie.
 

BitTornado

New member
Witam wszystkich.1080i Rozdzielczość ta wynosi 1920 × 1080, a sygnał nadawany jest w proporcji 16:9. Jedna klatka podaje parzyste linie, a następna nieparzyste, czyli jedna klatka ma rozdzielczość 1920 x 540.Czyli przy tv.HD ready 720p.rozdzielczosc ta nie pomiesci co drugiej lini wiec obraz jest gorszy niz 720p.Ale na tv.Full HD jest wyswietlana co druga linia wiec obraz jest lepszy niz 720p.Wiekszosc operatorow nadaje w 1080i wiec kupno tv.HDready nie ma sensu.Takie jest moje zdanie.

No niewiem umnie jest odwrotnie 1080i jest lepsze jak 720p,moj tv to Panasonic PV71 HDReady 1,024 x 768 (16:9)
 
Do góry