Plazma HD ready 50"

Karister

New member
Witam,

Telewizor będzie prezentem nie dla mnie i nie ode mnie, mam tylko się zorientować co było sensowne do wymogów, które za chwilę naskrobię poniżej.

TV będzie wykorzystywany do oglądania zwykłej telewizji SD, z czasem pewnie jakaś platforma cyfrowa. Do tego sporadycznie filmy ze zwykłego DVD. Tak więc żadnego katowania sprzętu obrazem-żyletą nie będzie. Ogólnie, TV ma być jak największy i wyświetlać zakładany obraz po prostu poprawnie. Ze względu na budżet 3000zł (taki ma być, nie może zostać przekroczony), sam pozwoliłem sobie napisać w temacie Plazma HD ready 50", bo to wydaje mi się najsensowniejsze. Z tym, że takie TV znalazłem tylko dwa:
LG 50PQ200R oraz LG 50PG200. Nie wiem o nich kompletnie nic. Nada się to do powyższych celów? Może coś innego, a może jednak 48"? Ponadto bardzo istotnym czynnikiem w wyborze byłaby możliwość wyboru TV w kolorze srebrnym/szarym. ;)

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
 

agentdarek

New member
zamiast tego pg200 proponowałbym LG50 PG6000 model o klasę lapszy a cenowo to za 3400 zł możesz go juz dostać. Jest naprawdę rewelacyjny no ale to już moje osobiste zdanie .Kupiłem go w Elektro word.
 

Karister

New member
Tak, zdążyłem zauważyć, że wybór kolorów obudowy jest dosyć ograniczony. Coś jak Ford, za czasów drugiej wojny światowej. Dowolny kolor, pod warunkiem że będzie to kolor czarny. :) Po prostu Panas, którego sobie niedawno kupowałem mógł być srebrny. Najwyraźniej jakiś ewenement.

Wracając do meritum, naczytałem się na tym forum sporo dobrego o wspomnianym już przeze mnie LG 50PQ200R. Chciałbym jeszcze się zapytać, czy ktoś miał może okazję porównywać go z Samsungiem PS50A410? Są jakieś większe różnice między nimi?
 

HILUX

New member
ja porównywałem wczoraj 2 plazmy w Avansie
LG50PQ200R oraz Panasonic TH-P50X10Y bo chciałem jeden kupić ...

byłym u kikiego na uranii .. chcieli za panasa 4100 .. w Avansie wychodził 4124 z 4 letnią gwarancją ...pojechałem do Avansa ..

poprosiłem by postawili obok siebie te 2 Tv i włączyliśmy film na dvd ...
chciałem sprawdzić czy warto dopłacać ... ok 950zł

różnicy w obrazie nie było prawie w ogóle ... może kwestia regulacji ... nie kombinowaliśmy nic ... jedyne co zauważyłem ... to, że LG znacznie mocniej odbija światło [ lustro ] Panasonic też odbija ale mniej [ ma powłokę jakąś ]

wybrałem LG ... bo moje dziewczę się pytało gdzie ta różnica w obrazie za 950zł ..

więcej napisze jak go podłączę za około tydzień ... muszą go przetransportować do mojego miasta ... ( nie wlazł mi do samochodu ;)

jeszcze jedno - panasonic podobno lepiej sklauje obraz .. ale LG też podobno nieźle .. a ogólnie chce by sklował obraz amplituner H/K 255 - bo robi to podobno bardzo dobrze .. nie wiem czy dobrze zrobiłem .. ale już musztarda po obiedzie :rolleyes:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w domu masz trochę inne warunki jak w sklepie.
Trzeba było powołać się na portal i na "niebieskich" i cena jest zupełnie
inna :D.
Ale dobrze wybrałeś . I nie rozumiem czemu czekasz na dostawę ?
 

HILUX

New member
Czy dobrze wybrałem to nie jestem taki do końca przekonany ... :) gdybym mógł zrezygnować to bym się wycofał ... tv mają jeszcze na sklepie ... ale wiadomo jak to jest ... kupione na miejscu nie podlega zwrotowi ..

a na dostawę czekam - bo za transport chcieli 2,6zł od 1km czyli ok 300zł
jak poczekam to przewiozą go do avansa w moim mieście i odbiorę na miejscu bez opłaty. jak go zapakowali w karton to się okazał wielki jak szafa ...:)

powoływałem się na hdtv u was ... tzn pytałem czy gdybym odezwał się przez hdtv to jaka cena ... i powiedział że taka sama :cry:to poszedłem ... a byłem zdecydowany w sumie dorzucić do panasonica .. ale nie prawie 1000zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
myślałem że wybrałeś Panasonica - sorry.
Trzeba prosić ze mną :D - sklep internetowy to zupełnie inna sfera i zupełnie inna cena. Ty trafiłeś do części detalicznej :(.
Dostawa kosztuje w dowolne miejsce 50 zł i jest realizowana jeden dzień.
Rozumiem że zapłaciłeś za telewizor - to rzeczywiście możesz jedynie poprosić sprzedawcę o decyzję w sprawie zwrotu.
Zapytać przecież możesz - to nic nie kosztuje :D
 
Do góry