Plazma do TV i XBOX 360, 3500 zł

dejfjoe

New member
Witam,

proszę o pomoc w wyborze TV. Jakieś 3 tygodnie temu pisałem podobny wątek na częsci forum dot. tv LCD. Jestem prawie zdecydowany na LCD Philipsa 47PFL6007. Po 3 tygodniach lektury jednak jest tak dużo negatywnych opinii i ludzie chwalą i porównują ten TV do plazm. Ja na początku wykluczyłem plazmy z powodu głównie wypalania obrazu. Mam obecnie LCD Samunga z 2006 roku, gdzie po wyświetlaniu przez 10 minut nieruchomego obrazu wypalają się te elementy i pozostaje ich obraz przez następne 10 minut. Z tego co pamiętam sprzed 5 lat to właśnie plazmy bardzo cierpiały na tę przypadłość. Tak więc skoro mój LCD ma takie problemy to aż strach pomyśleć co się bedzie działo na plaźmie. Wypalają mi się np. znaczki stacji TV lub nieruchome elementy menu w grach na Xboxa 360. Chciałem się was poradzić jak ma się sprawa te 5 lat później. Czy nadal plazmy są tak wrażliwe na wypalanie i nie zaleca się wyświetlana na nich nieruchomych obrazów? i Kolejna sprawa to granie na Xboxie 360. Sporo gram, zwłaszcza w dynamiczne gry sieciowe, strzelanki. Na forum dot. LCD ludzie pisali że nie polecają grania na konsoli na Plaźmie z podowu jakiegoś migotania? Prawda to? Poniżej moje preferencje i jeśli moje obawy się nie potwierdzą to proszę o pomoc w wyborze plazmy. Tylko się zastanawiam czy w tym przedziale cenowym będzie jakaś konkuencyjna w tym Philipsem 47PFL6007.

1. Odległość od ekranu: 3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: Telewizor stoi przy oknie(okno z prawej strony). przez parę godzin słońce mocno świeci więc matryca matowa.
3. Jak duży jest pokój: ok 30 m.kw.
4. Preferowana technologia: PLAZMA 3D
5. Jaki masz obecnie telewizor: LCD Samsung 32' HD Ready. Ogólnie jestem z niego niezadowolony. Kupiony był przełom 2005/2006, i pierwsze pół roku spędził więcej w serwisie niż w domu. Na jasnym tle migotały ciemne elementy. Nierówne podświetlenie matrycy (jaśniejsze pionowe pasy na całym ekranie). Dodtakowo wypala się na nim obraz. 10 Minut nieruchomego obrazu, np. z konsoli XBOX 360 i potem 20 minut widać wypalone obiekty przy oglądaniu filmu. Myślałem, że to tylko przypadłość Plazm...
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: sport, filmy, seriale, HD
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Cały dzień
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: Bez światła.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: Ostry.
10. Matryca błyszcząca czy matowa: matowa ze względu na światło
11. Preferowana wielkość telewizora: 42-47
12. Preferowana marka: Sharp, Sony, Toshiba, ale nie jestem znawcą więc zdaję się na was (najlepiej żeby to nie był Samsung - chyba że sytuacja się na rynku zmieniła i robią naprawdę dobre telewizory)
13. Czego nie lubisz w telewizorach: Zawodności, nierównomiernego podświetlenia matrycy, słabej czerni, wypalania się nieruchomych elementów obrazu, niskiego czasu reakcji, słabych kątów widzenia.
14. Jakie urządzenia będą podłączone: Dekoder UPC (HDMI), konsola XBOX 360 (HDMI), laptop (VGA, HDMI)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 40% TV, 30% XBOX 360, 30% laptop
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: Głownie na wprost, ale zdarza się że oglądamy w kilka osób i wtedy kąty boczne, czasami dość duże (ale nich nie będzie to główny wyznacznik)
17. Czy ważne jest wifi: nie musi być
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie musi ich być
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: obojętne
22. Ma mieć 3D: tak, główne wykorzystanie 3D – XBOX 360
23. Ma mieć slot na karty SD: nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie musi
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: Dekoder UPC (HDMI), konsola XBOX 360 (HDMI), laptop (VGA, HDMI)
26. Jaki masz sygnał: UPC
27. Ile programów HD: kilkanaście
28. Ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość: full HD
30. Dvb-t: obojętne
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Ostry obraz, niezawodność, dobra czerń, brak wypalania nieruchomych obiektów, równomierne podświetlenie matrycy, dobre 3D na XBOX 360 (dynamiczne gry), płynność obrazu, brak smużenia (niski czas reakcji matrycy)
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: W tygodniu 6h, w weekendy cały dzień
33. Sugerowana cena: Do 3500 zł, chyba że coś co spełni moje oczekiwania w 100% to może być do 4000 zł MAX.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie nic lepszego nie dostaniesz.
Plazma przy większej ilości grania dalej jest narażona na powidoki.
Ilość godzin też zdecydowanie wskazuje na LCD.
Telewizor ma też mały Input Lag.
http://www.hdtv.com.pl/forum/848412-post2.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html

Z czasem dokupisz rozszerzenie multimedialne w postaci DOngla z Androidem:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-telewizorze-w-twoim-telewizorze-rowniez.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...roid-i-wifi-na-prawie-kazdym-telewizorze.html
 

dejfjoe

New member
Ok, dzięki KIKI. Tak też myślałem i wstrzymam się jeszcze chwilę do przyszłego tygodnia z zakupem tego Philipsa. Kupię go pewnie u Ciebie. Jakiś tydzień temu pytałem się Ciebie na priv w jakiej cenie masz ten TV i podawałeś cenę na poziomie najniższej z ceneo. Patrzyłem dziś i trochę na ceneo spadły ceny, mogę założyć, że u Ciebie cena będzie na poziomie najniższej z Ceneo? Jeśli tak będzie to na początku przyszłego tyg biorę. :) Jest możliwość u Ciebie o sprawdzenie TV przed wysyłką? Nie ukrywam, że jestem wyczulony na niedoskonałości obrazu, a mój poprzedni TV spędził zaraz po zakupie więcej czasu w serwisie niż w domu i wolałbym tego uniknąć.
 
Do góry