Plazma do PS3?

geralt123

New member
Witam!

Potrzebuję informacji i rady pod kątem zakupu nowego tv. Interesuje mnie tv 42-50", najprawdopodobniej plazma. Nie miałem jeszcze doczynienia z tv plazmowym, natomiast chciałbym czegoś innego niż lcd/led, opinie na forum skłaniają mnie do wyboru tej technologii. Tv będzie służył do grania na PS3, sporadycznie filmy 720 mkv. Interesuje mnie szybki czas racji, jak najwyższa częstotliwość odświeżania (obecnie mam 60hz na 32" LG 32LD465 i coraz częściej mnie to drażni). Podobno na plazmach obraz jest mniej ostry - czy ma to pozytywny wpływ na złagodzenie tragicznego antyalliasingu w niektórych grach ("ząbkowania" w grach typu B3, NFS-HP etc.)? Będę remontował pokój, są 2 warianty zawieszenia : 1. na szerokość (tak jest teraz) - ok 2,7m do tv, okna po prawej lub 2.na długość - na wprost okna na północ, do 3,5 m do tv,mam rolety (wariant preferowny) - który ma większy sens?
Kryterium decydującym jest oczywiście cena (i jest stosunek do jakości) - budżet 2300 PLN. Najlepsze wrażenie robi na mnie plazma LG50PA6500, jej zasadniczym problemem jest szarawa biel (w/g opinii na forum) poza tym spełnia moje oczekiwania. Co o tym sądzicie?

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4,5m x 3m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju? Wariant 1.
na wprost (preferowany) 2.z prawej strony
7.Jaki masz obecnie telewizor?
32" LG 32LD465
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? Wysoki czas odświeżania, jak najszybszy czas reakcji,obsługa plików mkv, full hd
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? analog, potem cyfrowa
10.Jakie urządzenia? dekoder w przyszłości
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-8
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Mniej odbijająca otoczenie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? TVN24, Discovery Channel, National Geographic
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 80% PS3 15% filmy 720 mkv 5% tv
16.Preferencje co do marki? LG, Samsung, Panasonic
17.Preferencje co do wielkości? 42" - 50"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? Słabe odświeżanie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2300 PLN
21.Czy telewizor ma mieć 3D - Nie


Proszę o konstruktywne komentarze :)
 

geralt123

New member
@up
Po przeczytaniu wielu postów wnioskuje, że powidoki ("duszki") po jakimś czasie znikają w większości plazm, tudzież są niezauważalne. Mam rację, czy powidoki mogą być trwałe w nowych modelach plazm?
 
Do góry