Plazma do Media Center

lukasz18st

New member
Witam
Ostatnio postanowiłem zakupić Tv. I jak wiadomo mam odwieczny problem plazma czy LCD. Wiele czytałem i doszedłem do wniosku że Plazma jest lepsza. Jednak swój zesaw kina domowego chcę oprzeć na komputerze, stworzyć swoiste media Center. I tu strasznie boje się o to że plazma się wypali. Wiadomo windows ma swoje stałe elementy, a nie daj boże zapomni się go wyłączyć i nieszczęscie gotowo(podobno). Dlatego zastanawia mnie co wy byście wybrali.

odległość od ekranu - 3 / 3,5m
jak słońce świeci w pokoju - słońce nie jst problemem, ponieaż tv bedzie stał tyłem do okna. A okno wychodzi na zachód
Jak duży jest pokój - 3,5x4,5
jaki masz obecnie telewizor -CRT
jakie programy najczęściej oglądasz - sportowe i filmowe
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - głownie wieczorem
preferowana wielkość telewizora - 42 badz 50
preferowana marka - brak
czego nie lubisz w telewizorach - smużenia, nienaturalnych kolorów
jakie urządzenia będą podłączone - PC z karta sateliarna(full pakiet cyfry hd i polsatu hd) i odwarzaczem blu-ray
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - do telewizji pc 40%, do gier z PC 20%, do filmów z PC 40%
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych - wprost
Czy ważne jest wifi -nie ważne
czy USB ma mieć czytanie filmów -nie ważne
jakimi złączami - hdmi
jaki masz sygnał - cyfrowy
ile programów HD - full pakiet cyfry i polsatu.
ma stać czy wisieć - stac
jaka klasa cenowa - 3-4 tys

Gry i filmy będe odwarzał w full hd raczej. Do tego oglądam dużo Sportu - kanały hd(piłka, NBA, sooker, tenis)oraz filmy i tu tez praktycznie wszytko w hd. No i kanały naukowe(także hd). Akurat tak się zkłada że tv platformy trafiły w moje gusta. W SD ogladam tylko tvn24 i tvn.Dźwięk -będę podłączał jakieś oddzielne głośniki.

Jeśli miałbym brać plazmę to Panasonic TX-P42G20E
bądź TX-P42V20E. Tu proszę o pomoc czy warto dopłacać do tego drugiego. Bo chyba te 600 hz znacznie polepsza standard oglądania sportu. Natomiast z LCD to myślałem nad LG 42LH7000, Samsung LE40C650, i Philips 42PFL8404H(ale to już trochę drogo jest).
Dzięki za pomoc.
 

grzeseik

New member
z tym mediacenter to nie jest tak ze musisz go stawiac na windowsie. pozatym w trybie pelnoekranowym nie masz paska windowsa, czy innych znaczkow wiec nie ma strachu. duzo zalezy od tego na ile jestes uwazajacy na takie drobiazgi (czytaj: czy zona/domownicy zwroca na to uwage) - to jest kwestia minimum domowego bhp ;)
odnosnie systemow operacyjnych poczytaj temat "icybox czy laptop" w podforum "sprzet".

co do tv to osobiscie jestem zwolennikiem plazm, szczegolnie w niskich i srednich budzetach oraz ze preferujesz sport, film, naturalnosc barw i brak smuzenia, a sloncenie nie jest problemem.
jesli bedziesz wiecej gral i uzywal komputerowych atrybutow to panasoniki g20/v20 zaleznie na ile preferujesz 46 nad 42cale i na ile mozna naciagnac te 4tys ;) o roznicach poczytaj na dedykowanych watkach. czy warto doplacac? roznice w jakosci sa wyrazne - to poglada ogolnie przyjety. ale wielkosc ma znaczenie ;)
jesli jednak zakladasz ze te minimum uwagi odnisnie powidokow jestes w stanie zapewniec to w 4tys prawie miesci sie lg pk950 albo pk760 (ten juz sie miesci napewno ale jest troche "lustro" - okna nie odbije, ale sprawa indywidualna jest jak na to reagujesz - niektorym przeszkadza nawet "po ciemku";) - obydwa 50cali, piekny design (szczegolnie w porownaniu do panaskow) i swietny wspolczynnik jakosc/cena.
 
Ostatnia edycja:

lukasz18st

New member
Co do zony i dzieci nie posiadam, jestem jeszcze studentem. Praktycznie zdecydowałem że będzie to coś z g20/v20 . Jeszcze tylko zobaczę jaki rozmiar, choć coraz bardziej moją uwagę przyciągają 50 calowe tv. Te 42 wydają mi się jakieś takie małe:wink: . Tylko boję się że przez przypadek w nocy zostawię właczony tv na oknie windowsowym lub jakiegoś innego program i rano mogę mieć małego psikua, jak mi się obraz wypali. Co o tym sądzicie to może być problem.

ps. dzięki za wszelką pomoc
 
Do góry