plazma do grania na playstation3 (czasem film na blue-ray), jakie systemy są zbędne?

piotrek255

New member
Witam

Mam do wydania okolo 2000-2500zł, chciałbym kupić plazmę (42-46 cali, decyzje podejmę w sklepie) do grania na ps3 wyłącznie w gry, tak samo jak wiekszosc osób w ostatnich miesiącach zastanawiałem sie nad Panasonic G20 która ma całą masę ulepszeń i najnowszych technologii w przystępnej cenie.

Nie wiem tylko czy ten model nie jest za dobry jak na wieczorna godzinę relaksu przed snem. Prosze o rade kogoś z podobnym doświadczeniem i polecenie plazmy o klasę gorszej od serii G20, ale wykonanej juz w nowej technologii.
 

piotrek255

New member
broda 1725-
polecenie plazmy o klasę gorszej od serii G20, ale wykonanej juz w nowej technologii.
chodzi mi o cos o klase lub nawet 2 gorszego, ale w nowej technologji, pamietam jak grałem kiedys w firmie na plazmie ponad 50 cali (wtedy za 2200zł w promocji), wielkie bydle, ale obraz miała tak beznadziejny ze wolałem grac później na moim monitorze samsunga za 500zł...

głównym problemem był aliasing, schodki na krawędziach kształtów wychodziły straszne.

bogaty- wielkie dzięki! czym on się rożni od G20?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Ja bym nie polecał plazmy do gier (przez wzgląd na false contours). Kupiłem tego S20 i jestem bardzo zawiedziony. Zwykły monitor lcd za 700zł będzie wyświetlał lepszy obraz. Szybkie gry FPS na plazmach wyglądają mniej więcej tak: YouTube - plasma phosphor lag
nie uogólniaj
ja mam 2 letnią plazmę Panasonica i nie mam takiego problemu, widać czasem fałszywy kontur ale rzadko i na pewno w niczym nie przeszkadza bo jeśli jest to ledwo zauważalne... gry fpp to jest coś na czym widać przepaść między różnicą płynności i ostrości w ruchu między LCD a plazmą, jak się przełączy z plazmy na monitor to aż żal się robi przy ruchu kamery, obraz non stop traci ostrość
być może sporo zależy od źródła sygnału, ktoś tu pisał ostatnio że np na Xbox nie ma problemu a na PS3 jest paskudny efekt o którym piszesz
 

ratyo1

New member
mam w domu telewizor lcd i plazmę i to właśnie plazma ma większy problem z zachowaniem ostrości obrazu w dynamicznych grach. przy szybkim ruchu kamery obraz robi się jakiś rozmazany i mało wyraźny (zapewne przez fałszywe kontury). w lcd co prawda widać delikatne smużenie ale ostrość obrazu jest z 5-krotnie lepsza (wcale nie przesadzam). a ten "ktoś" pisał, że problem powrócił, sam zresztą podłączałem do plazmy kilkanaście konsol różnymi kablami i na każdej był problem z fałszywymi konturami i utratą ostrości w grach FPS. lcd w tym aspekcie wygrywa na każdym polu.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
ratyo1 - nikt nie neguje spostrzeżeń na Twoim TV.

Negowane są Twoje wnioski, czyli:
- z "1plazmy" , robisz "wszystkie plazmy"
- nie przyjmujesz że ktoś ma inny sprzęt i inny rodzaj podłączeń stąd efekt może być całkiem inny

Napisz może jaki masz sprzęt (LCD , PDP) i jak podłączasz.

Na zachodnich forach często przytaczają że odpowiednia "kalibracja" znacznie konfort oglądania podnosi (także w grach). ;)
 

don111

Banned
mam w domu telewizor lcd i plazmę i to właśnie plazma ma większy problem z zachowaniem ostrości obrazu w dynamicznych grach. przy szybkim ruchu kamery obraz robi się jakiś rozmazany i mało wyraźny (zapewne przez fałszywe kontury). w lcd co prawda widać delikatne smużenie ale ostrość obrazu jest z 5-krotnie lepsza (wcale nie przesadzam). a ten "ktoś" pisał, że problem powrócił, sam zresztą podłączałem do plazmy kilkanaście konsol różnymi kablami i na każdej był problem z fałszywymi konturami i utratą ostrości w grach FPS. lcd w tym aspekcie wygrywa na każdym polu.


uogólniasz, jak na S20 jest ten problem to nie znaczy że na innych plazmach jest to samo... szkoda że inaczej niż na żywo nie da się pokazać tej dużej różnicy w szybkości matrycy na korzyść plazmy i że nie ma żadnego rozmazywania w ruchu czy green ghostingu (tzn pewnie jest ale jego wychwycenie jest możliwe na jakichś pojedynczych obiektach w rzadkich sytuacjach, a nie że widać jak występuje na całym ekran w ruchu tak jak pokazane na tym filmiku)
jest też wielu użytkowników S20 którzy kupili ten tv specjalnie ze względu na gry i takiego problemu nie mają
jak coś Ci się rozmazuje w ruchu to masz problem sygnału a nie problem szybkości matrycy, próbowałeś przy 50 i 60hz ?
ewentualnie może masz jakąś nową wersję firmware z problemami
 

ratyo1

New member
ratyo1 - nikt nie neguje spostrzeżeń na Twoim TV.

Negowane są Twoje wnioski, czyli:
- z "1plazmy" , robisz "wszystkie plazmy"
- nie przyjmujesz że ktoś ma inny sprzęt i inny rodzaj podłączeń stąd efekt może być całkiem inny

Napisz może jaki masz sprzęt (LCD , PDP) i jak podłączasz.

Na zachodnich forach często przytaczają że odpowiednia "kalibracja" znacznie konfort oglądania podnosi (także w grach). ;)
przestań mydlić ludziom oczy, na youtube są setki filmików z problemem false contours i green ghosting. Dobrze wiesz jaki mam PDP (S20), LCD jakiś Samsunga, oba są podłączane kablami HDMI, dobrze też wiesz, że kalibrowałem tą plazmę na dziesiątki sposobów, podłączałem różnymi kablami i nic nie pomogło.

uogólniasz, jak na S20 jest ten problem to nie znaczy że na innych plazmach jest to samo... szkoda że inaczej niż na żywo nie da się pokazać tej dużej różnicy w szybkości matrycy na korzyść plazmy i że nie ma żadnego rozmazywania w ruchu czy green ghostingu (tzn pewnie jest ale jego wychwycenie jest możliwe na jakichś pojedynczych obiektach w rzadkich sytuacjach, a nie że widać jak występuje na całym ekran w ruchu tak jak pokazane na tym filmiku
u mnie występuje właśnie na CAŁYM ekranie tak jak na tych filmikach.

jak coś Ci się rozmazuje w ruchu to masz problem sygnału a nie problem szybkości matrycy, próbowałeś przy 50 i 60hz ?
PS3 działa przy 60Hz, zresztą nie da się tego ręcznie zmienić.
ewentualnie może masz jakąś nową wersję firmware z problemami
firmware jest 1.018.
 

don111

Banned
popytaj w dziale S20 o wersje firmware, może ktoś miał podobny problem, albo zerknij na avsforum (model S20 to u nich S2)
 

bogaty

New member
Bez reklam
Nie wiem, ja mam X10 używam do grania na PC jak i X360, gram nieraz po 6h dziennie, False Contours widziałem tylko w kilku grach najbardziej widoczne far cry 2 i timeshift, po czym w tej drugiej zniwelowałem to wyłączając V-Sync.Do reszty przyczepić się nie mogę gram w wiele fps i gier wyścigowych.Kumpel ma S20 podłączoną kabelm HDMI za 30 zł nie narzeka, wcześniej miał LG scarlet i powiedział że na panasonicu jest o niebo lepiej.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
A ja się do Was dołączę (szczególnie do poprzednika).

Jako ze jestem często proszony do kombinacji z ustawieniami, to nawet do PC coś takiego "znalazłem":
http://free.of.pl/x/xboxik/HDMI/HDMI2.html
(zapewne znane co niektórym).

Do czego zmierzam, ano do tego (co poprzednicy i warto przypominać) ze każda nawet niewielka zmiana w podłączeniu/ustawieniu itp. może skutkować tym że na identycznym modelu widzimy "2 różne gry/filmy".

Nic to odkrywczego ale znam ludzi którym np. przestawiałem tuner na 1080i (skok jakości na plus w HD) a po czasie sami zgłaszali że wrócili na 720p bo generalnie to lepiej im wygląda.
(znowu po czasie i zmianie tunera przestawili na 1080i).

Nie trafi się z jednym "ustawieniem" (nawet, co opisane wyże)j każda gra może być inaczej "kodowana".

Do tego dodajcie (szczególnie w Panasonicach) że "subfield" w wielu ich modelach pracuje inaczej przy 60Hz inaczej przy 50Hz (i nawet inaczej przy 24Hz).

Ps - jednak generalnie do gier proponuję LCD (mniej kłopotów). ;)
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
A ja się do Was dołączę (szczególnie do poprzednika).

Jako ze jestem często proszony do kombinacji z ustawieniami, to nawet do PC coś takiego "znalazłem":
http://free.of.pl/x/xboxik/HDMI/HDMI2.html
(zapewne znane co niektórym).

Do czego zmierzam, ano do tego (co poprzednicy i warto przypominać) ze każda nawet niewielka zmiana w podłączeniu/ustawieniu itp. może skutkować tym że na identycznym modelu widzimy "2 różne gry/filmy".

Nic to odkrywczego ale znam ludzi którym np. przestawiałem tuner na 1080i (skok jakości na plus w HD) a po czasie sami zgłaszali że wrócili na 720p bo generalnie to lepiej im wygląda.
(znowu po czasie i zmianie tunera przestawili na 1080i).

Nie trafi się z jednym "ustawieniem" (nawet, co opisane wyże)j każda gra może być inaczej "kodowana".

Do tego dodajcie (szczególnie w Panasonicach) że "subfield" w wielu ich modelach pracuje inaczej przy 60Hz inaczej przy 50Hz (i nawet inaczej przy 24Hz).

Ps - jednak generalnie do gier proponuję LCD (mniej kłopotów). ;)

Przeczytaj najpierw o Plazmach do konsol a potem pisz .

Poradnik: Jak wybrać telewizor do konsoli? | PPE.PL - Portal PSX Extreme
 

hojlo1

New member
Bez reklam
A po co mam czytać?
(nawet błędy merytoryczna są)

Wystarczy na spokojnie fora przeanalizować i masz setki "betatesterów" i tylko dobre wnioski wyciągać.
(ten w artykule ile sprzętu przetestował? - chyba mało , jak błędy robi).





Ps - proponuję nie cytować całego postu pod postem (tylko forum się zaśmieca "powtórkami")
 
Do góry