Plazma do filmów

fx29

New member
Jako ,że jest to mój pierwszy post to chciałbym Was wszystkich powitać :)


Śledzę to forum od końca roku i czytam o różnych modelach tv ale każdy z nich ma "coś" nie tak. Chyba już za dużo pustych wiadomości mam w głowie, żeby podjąć jakąś dobrą decyzje dlatego poproszę Was o pomoc.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2 ale będzie bokiem we wnęce 3x3 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,8-3,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost i z boku
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Jest dosyć nasłoneczniony, jednak są rolety.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung D6500 - zostaje u rodziców
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobra jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? USB / HDMI z laptopa 720p
10.Jakie urządzenia ? laptop / DLNa
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? max 3
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Różnej maści "dobre" filmy 720p
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
17.Preferencje co do wielkości ? 42-50?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie


Mieszkanie jest w końcowej fazie wykańczania i zastanawiam się nad co tu wybrać.
Telewizor będzie wisieć bokiem do otwartej przestrzeni reszty pomieszczenia gdzie jest kuchnia.

Pożyczyłem od rodziców plazmę LG PQ2000 postawiłem pod ścianą i stwierdziłem, że nic większego tu się nie zmieści ale dla czystego sumienia powiesiłem Samsunga D6500 i ku mojemu zdziwieniu okazał się jakby mniejszy optycznie...

Teraz mam problem w którą stronę iść racjonalnie z odległości wynika ,że 42 ale po oglądaniu 46" kusi, żeby może zmieścić tu 50" za małe pieniądze.

Najchętniej wybrałbym coś z drugiej ręki zamykając się w ~1500zł ale widziałem też ,że można kupić 50" LG 50PA6500 lub Samsunga PS51E530 do 2300 zł.

Podpowiedzcie z własnego doświadczenia co sugerujecie do oglądania filmów zazwyczaj w jakości 720p.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
 
Ostatnia edycja:

fx29

New member
a jak się ma ~50" i hd ready czy to nie będzie masakryczny obraz z 2.8 metra ?

z tego co czytałem o tym LG to ma raczej słabe opinie
 

fx29

New member
Mój błąd. Chodziło mi o Samsunga PS51E530 , a on jest full hd.


Jutro podjadę z filmem do sklepu i zobaczę jak grają oba 50" modele.

Wszedł jeszcze do wyboru LG PK350 niby stary model ale ponoć lepiej wyświetla niż PA6500 , a mogę go mieć nowego
 
Ostatnia edycja:
Witam
Na 51E550 z niecałych 3 do 4m oglądam zależy gdzie miejsce zaklepię :) i nie jest za blisko. Po 3 tyg. użytkowania 51" wcale nie jest takie wielkie... no ale... :) .
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Wszedł jeszcze do wyboru LG PK350 niby stary model ale ponoć lepiej wyświetla niż PA6500 , a mogę go mieć nowego

To nawet się nie zastanawiaj.Tyle że raczej nierealne żeby kupić nowy model nieprodukowany od 2 lat.....w każdym razie seria PK była jak dotąd najlepsza jeśli chodzi o plazmy Lg.
 

fx29

New member
Byłem dzisiaj w sklepie i widziałem jak gra LG PA6500.

Podłączyłem do niego film w jakości 720p i 1080p (ten sam, żebym mógł mieć punkt odniesienia).

Generalnie obraz bardzo przyzwoity. Mam wrażenie ,że dobra jakość za niską cenę.
Zgoda, że nie świeci tak jasno i żywo jak Panasonic za 2,5x tyle (porównanie do GT30 :) ) ale do filmów, które będę oglądać w zaciemnionym pomieszczeniu zdecydowanie wystarcza.
W sklepie jest bardzo jasno stąd też jest zdecydowanie bardziej widoczny taki efekt, a jak tak patrzyłem na LG z boku mając na uwadze inne droższe modele to grał tak jakby ciepło i miękko, a czarny jest na dobrym poziomie.

Ciekawe jak się ma ten PA6500 vs PK350 ??
 
Do góry