Plazma do 6 tys. zł - pomoc w wyborze

pstaniszewski

New member
Witam przeczytałem wiele postów z tego forum ale nadal mam wątpliwości więc i liczę na Waszą pomoc. Przymierzam się do zakupu TV w miejsce CRT.

Oto moje warunki oraz wymagania:

Pokój jest dosyć duży(razem z jadalnia to prawie 50 m2), ma duże okno (3m. szerokości) z prawej strony ale będą rolety/żaluzje.

Sygnał to Cyfra plus (na razie zwykła bez HD, ale chyba po zakupie plazmy przejdę na HD), oglądam głównie sport (piłka), wiadomości, trochę filmów. Czasami będzie też DVD i sporadycznie konsolda Xbox (stary typ).

Odległość oglądania to ok. 3m na wprost telewizora (fotele) ale też z jego lewej strony (kanapa) więc liczy się też kąt widzenia.

Mam już magrywarkę DVD Panasonica z HDD i HDMI więc TV z twardym dyskiem nie jest mi potrzebny oraz kino domowe H/K 245 też HDMI.

Szukam telewizora, który będzie:
a) grał lepiej niż CRT (warunek niezbędny, obecnie mam 26 calowego Grudniga - 4 letniego)

b) nie będzie smużenia jeśli chodzi o piłkę i mozna go będzie oglądać czasami pod kątem

c) najlepszy stosunek cena/jakość co mam nadzieję, że nie oznacza najdroższy;) TV nie chcę kupić na wieczność a na 3-4 lata (potem pewno i tak będę nowe, kosmiczne technologie)
d) posiada co najmnije 2 jak nie 3 gniazda HDMI bo już taki sprzet mam (amplituner oraz nagrywarka a pewno w niedalekiej przyszłości tuner Cyfry plus HD)

Myślałem o plazmach typu:

Panasonic TH-42PV70P,

Samsung PS42Q96HD,

LG 42PC51,

Pioneer 4270XA.



Co polecacie, biorąc pod uwagę powyższą specyfikację. Pamiętajcie prosze o stosunku cena/jakość bo inaczej to pewno byłby Pioneer 4280XA. Będę wdzięczny za opinie.
Pozdrawiam
Przemek
 

elpe

New member
Poczytaj i poogladaj plazme panasa nowa
th-42py70 lub
th-42py700

Jeszcze wszystkich roznic nie znamy pomiedzy nimi na 100% ale ta pierwsza wydaje sie sensowniejsza poki co.
Ma Full HD 1080p i mozna ja dorwac za okolo 5500. Posiada 2 wejscia HDMI.

Wersje 50'' mozna miec za niecale 9 tys ale to nieproporcjonalnie drozej.

W innym watku wymieniamy roznice pomiedzy 70 i 700 wiec mozesz poczytac.
Pytanie czy warto inwestowac w Full HD. Szczerze powiedziawszy nie wiem, choc chce takowy kupic :D
 

pstaniszewski

New member
Bo mam wątpliwości co do smużenia przy oglądaniu piłki na Canal Plus. Oglądam tego dużo i nie chcę aby mi jakaś smuga zostawała po strzale;). Dodatkowo jak czytałem forum to też byłby problem z oglądaniem z boku na kanapie



crazyadam napisał:
a dlaczego nie LCD??

SAMSUNG LE46M87BD :D
 

pstaniszewski

New member
No własnie z tym Full HD to ja też mam problem - bo z jednej strony to wydaje mi sie na dzień dzisiejszy bez sensu, a z drugiej jak ten tv ma grać 3-4 lata to pewno to byłoby wykorzystane w przyszłości

elpe napisał:
Poczytaj i poogladaj plazme panasa nowa
th-42py70 lub
th-42py700

Jeszcze wszystkich roznic nie znamy pomiedzy nimi na 100% ale ta pierwsza wydaje sie sensowniejsza poki co.
Ma Full HD 1080p i mozna ja dorwac za okolo 5500. Posiada 2 wejscia HDMI.

Wersje 50'' mozna miec za niecale 9 tys ale to nieproporcjonalnie drozej.

W innym watku wymieniamy roznice pomiedzy 70 i 700 wiec mozesz poczytac.
Pytanie czy warto inwestowac w Full HD. Szczerze powiedziawszy nie wiem, choc chce takowy kupic :D
 

kini0

New member
Bez reklam
a ja polecam Samsunga 50q91. Jak dobrze poszukasz za 6k spokojnie kupisz!
Nie jest to moze KURO, ale.... połowa ceny! a jakość jak na moje oko 75% Pionka.
 

fidon72

New member
Plazma

Kup Pioneer 427XA. Mam taki od kilku tygodni. Bajka w każdym calu. Ma tylko 2 HDMI (to może być dla Ciebie minus).

Polecam z czystym sumieniem. Ceny tego modelu są obecnie bardzo atrakcyjne choć nie wiem jak z dostępnością.

Grzegorz
 

Koperfild

New member
Proponuje ci zaintersować się panasem 42PY700, oraz Pionkiem 427XA. LCD możesz sobie odpuścić, przynajmniej moim zdaniem, odkąd zobaczyłem high-endowych przedstawicieli obu technologii stojących obok siebie...
 
Ostatnia edycja:

werysoft

New member
Wkrótce letnie wakacje na antarktydzie

TH-42PZ70EA (full HD) pobiera 494W przy normalnym użytkowaniu. Na polskiej stronie panasonica przy nowym modelu TH-42PY70P nie ma tej informacji w opisie produktu, ale zużycie prądu pewnie jest podobne(może nieznacznie mniejsze, bo bez tunera dvb). Nowe technologie w plazmach stopią ostatnie lodowce. Dla przykładu plazma panasa 42 cale model na 2007 rok tylko 261W.

http://www.panasonic.be/servlet/PB/menu/1262464_l6/index.html
 

pstaniszewski

New member
Kinio
Plazma 50 cali to jednak wydaje mi się trochę za duża 42 to i tak ma ponad 1m szerokości - 50 zajęłaby mi prawie całą półkę ;)

Verysoft - faktycznie pobór prądu tych panasów jest zajebiście duży ale to bym przeżył zapewne - tylko czy taki Panas jest lepszy od Samsunga - w teście A-V lepiej wypadł ten ostatni.

pewno najlepszym wyborem byłby Pioneer 4280XA ale on jest ponad 2 razy droższy niż Samsung, Panas czy LG 42PC51. I tutaj mam główną zagwozdkę - czy wydanie 2 większej kasy zrekompensuje mi 2 lepszy obraz (dźwięk nie za bardzo mnie rusza i tak jest kino domowe)
 

pstaniszewski

New member
No właśnie brak tego 3-ego HDMI to mógłby być problem bo mam i nagrywarkę DVD i amplituner a będzie pewno również dekoder Cyfry - więc jedno z nich musiałoby iść przez komponent albo przez scart.
Dodatkowo kasa konieczna do tego Pioneera 427XA to jakieś 6 koła jak widzę, Panas 700 to jakieś 1.5k mniej nie wspominając o Samsungu 42Q91 gdzie mozna zaoszczędzić jeszcze prawie tysiac złotych. Czy rzeczywiście obraaz jest na tyle lepszy że warto dołożyć 1.5-2.5k więcej?

fidon72 napisał:
Kup Pioneer 427XA. Mam taki od kilku tygodni. Bajka w każdym calu. Ma tylko 2 HDMI (to może być dla Ciebie minus).

Polecam z czystym sumieniem. Ceny tego modelu są obecnie bardzo atrakcyjne choć nie wiem jak z dostępnością.

Grzegorz
 

ewing

New member
No i wlasnie musisz sie zastanowic czy roznica obrazu jest na tyle duza jezeli jakas jest. Bo jednak cena jest bardzo zroznicowana. Gdybym to ja mial wybierac to zastanawialbym sie nad Lg i panasem. Teraz jest tylko kwestia porownania obrazu a maja podobny i ogolnie wygladu tez jest wazny pewnie dla zony jak masz.
 

kini0

New member
Bez reklam
Panas świeci ładnie jak nic innego koło niego nie stoii.... Takie jest moje zdanie. Osobiście po porównaniu Panasonica i Samsunga bez wahania wybieram ten drugi.... Ewentualnie Pioneera "7". Tylko że 50" już nie kupisz....:???:
 

elpe

New member
Jeszcze jest nowy samsung ps-50p96. Z tego co sie orientuje to najnowszy model Samsunga. Jak jest inaczej to poprosze o takowa informacje.

Z tego co widze jest dostepny tylko w 50'' :| Zuzycie pradu - 520W, wiec w porownaniu z 42'' plazma Panasa troche mniej (578W) i sporo wiecej niz 50'' wersja tego modelu (680W).
Cena ( przynajmniej w UK ) obecnie tego samsunga to niecale 1500 funtow, co daje 8 tys. Wiem ze to 2 tys powyzej Twojego progu, a na roznicy w pradzie ciezko bedzie odzyskac 2 tys pln w sensownym czasie.

Moze to cos pomoze, albo dodatkowo namiesza:
http://www.hdtvsolutions.com/most_popular_hdtv_size.htm
http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2007/09/15/Samsung-PS-50P96FD-50in-Plasma-TV/p1


I poki co ( widzialem panasa 50'' th-py 70 ) w 1 sklepie i panas mnie nie zachwycil. Niestety, bo przed pojsciem do sklepu bylem na niego zdecydowany w 90% ;]
 

elpe

New member
Napisalem ze jest mniej prado-zerny niz panas i to mimo wielkosci 50'' zamiast 42'' panasa....

Patrzac wciaz na zuzycie pradu mysle ze obecnie lepiej qpic projektor i poczekac do czasu az popracuje nad zuzyciem energii...
 
Do góry