Plazma do 4200 tyś

zetor1982

New member
Witam,

Nadszedł czas zmiany TV na większy i lepszy.
Standardowo:

  • jak słońce świeci w pokoju -bokiem do TV ale oglądam wieczorami
  • odległosć od TV- 3 do 4 m
  • jaki masz obecnie telewizor - stary CRT Daewoo
  • preferowana wielkość telewizora - 42 do 46(50 odpada bo żona nie pozwala ;) )
  • preferowana marka - nie mam
  • jakie urządzenia będą podłączone - kablówka plus DVD
  • ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 80% TV i 20 % filmy
  • siedzisz na wprost czy również z katów bocznych - wprost
  • ile godzin dziennie ma grać telewizor - do 5 h
  • ile osób zasiada przed telewizorem - 2
  • ma stać czy wisieć - stać
  • jaka klasa cenowa - 3000 do 4200zł

Na telewizorze głównie ogłądam telewizję z anteny zbiorczej.
Aktualnie telewizor mam podłączony zwykłym kablem antenowym, po zakupie nowego TV pewnie kupię dostawcy pakiet pełny gdzie piszą że jest możliwość ogladania ok 20 kanałów nadawanych przez DVB-T. Domyślam się że jedynie co potrzebuję to kupić TV z tunerem DVB-T.

Z tego co się zorientowałem czytając to forum to jeśli głównym sygnałem będzie SD(no i może te 20 kanałów cyfrowych) to lepiej plazma.

Odpadają plazmy które buczą. Nie wytrzymam buczenia ;)

Myślałem nad Panasami:
- TXP42G20ES - 3074 pln lub TXP46G20E - 3864 pln
- TXP46S20E - 3096 pln
- TXP42V20E - 4124 pln

I teraz pytanie czym różnią się najtańsza seria S20 od G20 i V20.

Najbardziej podoba mi się opcja TXP46G20E ale może warto wziąść mniejszy V20 ale z przypuszczalnie lepszym obrazem ?.

Chyba że do takich warunków polecacie jakis całkiem inny model ?.

pozdrawiam Piotr
 

Kilt

New member
Witam!

To dobrze, że myślisz o Panasie. Na pewno się nie zawiedziesz, jeśli idzie o jakość obrazu z kablówki jaką masz lub jaką będziesz miał. Ja, podobnie jak Ty, myślałem o zakupie kablówki cyfrowej z kanałami HD, ale po tym co zobaczyłem na Panasie V20 ... wiem, że decyzję o zakupie kablówki z HD odsunę w czasie o kilka miesięcy na pewno! Obraz na większości kanałów (tych które oglądam, czyli TVN, TVN24, Polsat, TVN Turbo, Discovery Channel, Discovery Science, Foxlife, HBO i inne muzyczne) wygląda naprawdę świetnie! Wygląda na to, że mam dobrej jakości sygnał ... czego Tobie życzę. TV oglądam z odległości 3-3,5 metra :)
Przekonaj żonę do 50". Odległośc do 4m jaką dysponujesz daje do myślenia nad takim wyborem. Polecam 50V20. Pamiętaj, że telewizor nie kupujesz na kilka miesięcy, tylko zwykle na lata, więc dorzućcie z szanowną małżonka jeszcze te 1200 zł do tego modelu, a na pewno nie będziecie żałować. Gdyby jednak żona stawiała wyjątkowy opór, to pozostaje 42V20 i 46G20.
A może postawić ją przed faktem dokonanym? :-D
Jest wiele detali, którymi różnią się podane przez Ciebie modele. Najprościej uczynisz, jak wejdziesz na strone Panasa i porównasz je sobie w porównywarce ... że tak sie wyraże. Porównasz tym sposobem tylko parametry techniczne, ale chyba o to Ci chodzi. Jeśli idzie o porównanie obrazu, to już musisz udać sie do jakiegoś salonu. Wydaje mi się, że V20 i G20 maja bliżej do siebie, niż S20, ale to już pewnie wytłumaczą Tobie berdziej doświadczeni użytkownicy tych modeli. Pozdrawiam!

A propos buczenia ... abym cokolwiek usłyszał, musi być w pomieszczeniu bardzo cicho, a głośność zjechana prawie na maksa. Muszę się bardzo wsłuchiwać. I nie nazwałbym tego buczeniem ... to jakieś nieokreślone dźwięki o zmiennej częstotliwości i zmiennym natężeniu zależnym od obrazu, jaki jest wyświetlany w danym momencie. Aby było je słychać, muszę podejśc naprawdę blisko odbiornika i wyłączyć fonię. Słuch mam bardzo dobry, badany co dwa lata. Ostatnio babeczka powiedziała mi, że powinienem grać na skrzypcach, albo stroić fortepiany ... hehe, ale słuch to nie wszystko, trzeba jeszcze mieć talent :p ... takie małe OT ... wybaczcie.
 
Ostatnia edycja:

damiantomek2

New member
Witaj
Też miałem kłopot z żoną co do wielkości tv. Nawet poprzestawiałem meble by weszła piedziesiątka. Odległość w mym wypadku od plazmy to 3m, a max.3,7m..
Mam plazmę od 50" od 3 dni i żona po początkowym szoku stwierdziła iż jednak wielkość tv jest dobra. Jej typem było poczatkowo 37". Naprawdę przy Twych warunkach 50" sprawdzi się.
Jeśli nie przekonasz żony zostaje Ci 46" Panasonica ale wtedy jak masz kasę bierz V20,
a w ostateczności G20. S20 nie ma filtra i jest bardzo ubogi w wyposarzenie.
Jeśli zależy Ci na medjalności, a nie znosisz bzyczenia z czego słyną samsungi to przypatrz
się opiniom o LG50PK760 lub PK950 ale te są tylko w wielkości 50".

Pozdrawiam
 

plast

New member
Wszyscy kupujacy 'pod zony' nie powinni nawet patrzec na Panasy, bo ich kobiety zabija ich za marnie prezentujacy sie w salonie TV, podczas gdy roznic miedzy czernia bardzo dobra, a doskonala, w zaden sposob nie docenia, chyba ze same sa wideofilkami czytajacymi to forum :D. Zostaje zatem Samsung lub LG. Tutaj, o ile nie kupuje sie w RTVEA za rogiem gdzie mozna posluchac czy dany konkretny egzemplarz Samsunga nie bzyczy, to wybor jest prosty. Aha, i popieram przedmowcow, bierz 50" - dla 3.5-4metry to wrecz idealnie jak dla mnie. 42" bedzie maly.
 

zetor1982

New member
Witam,

Cóż, 50 cali odpada definitywnie :) w sumie tak sam zacząłem się zastanawiać że TV byłby głównym punktem salonu.

Pozostaje wybór między TXP46G20E a TXP42V20E.

Czy jest jakaś znacząca różnica między tymi TV w sensie jakości obrazu ?. Seria V20 mimo że mniejszy TV to droższy. Co w nim takiego lepszego od serii G20?.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Zdecydowanie 42V20,bardziej dopracowany pod każdym względem włącznie z lepszą jakościowo matrycą, różnica 4'' jest niewielka.W tym przypadku kieruj się jakością.
 
Ostatnia edycja:

Kilt

New member
Kolejność jaką podałem wcześniej nie była przypadkowa. Najpierw brałbym 42V20, a później 46G20. Zgadzam się z poprzednikami ... obraz wyświetlany przez V20 jest lepszy niż G20.
Poza tym deklarujesz, iż w 80% będzie to TV, a tylko w 20% filmy. W związku z tym, jak dla mnie, wybór jest prosty ... 42V20. Przebolałbym to, że filmy na DVD oglądałbym na mniejszym. Jeśli jakość sygnału z kablówki jest słaba (może masz dobry sygnał, ale tego nie wiem), na pewno bardziej docenisz, że masz 42" niż 46" ;-)
Swój TV zmieniłem głównie ze względu na filmy. Denerwowało mnie to, iż nie dostrzegam wielu szczegółów i te czarne paski od góry i od dołu, które jeszcze bardziej zmniejszały oglądany obraz (wcześniej miałem 29"). Gdybym oglądał TV w 80%, to na pewno zakupiłbym 42V20 ale dla mnie telewizja, to głównie kanały informacyjne i naukowe. Filmów w telewizji raczej nie oglądam, bo w większości już je widziałem wcześniej ... czasami odgrzeję sobie kotleta i tyle ;-)
Reasumując - wybór należy do Ciebie, ale ja brałbym 42V20 :)
 

zetor1982

New member
Decyzja zapadła, kupię serię V20.

Jedno pytanko dodatkowe, czy jest jakaś możliwość sprawdzić jaki sygnał SD posiadam ?.

Bo może mój sygnał jest tragiczny i wydam kupę kasy na TV a jakość będzie kiepska i tak(przy podłączeniu koncentrykiem z anteny zbiorczej).

Choć wyczytałem że do słabego sygnału(jeśli taki mam) i tak lepszego TV w tej cenie nie kupię prawda ?.

pozdr
 

Kilt

New member
Zgadza się ;) ... lepszego TV do słabego sygnału SD z kablówki nie znajdziesz, na pewno nie w tej cenie. Poza tym, gdybyś miał naprawdę tragiczną jakość sygnału, z pewnością zauważyłbyś to na swoim CRTku, a skoro do tej pory nie narzekałeś na jakość oglądanego obrazu, później narzekać również nie będziesz :)
V20 to dobra decyzja! Jak to mówiono w skeczu znanego kabaretu ... "Będzie Pan zadowolony" ... :eek:k:
 
Do góry