Plazma do 3tys. 4 Modele - Ankieta

cules

New member
1. Odległość od ekranu: 4-5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okno od strony północnego zachodu także raczej bez problemu (w razie czego zasłony ;))
3. Jak duży jest pokój: ok. 16m2
4. Preferowana technologia: Plazma
5. jaki masz obecnie telewizor: w tym pokoju do którego jest kupowany brak (w jeszcze obecnym mieszkaniu Philps 26 CRT)
6. jakie programy najczęściej oglądasz: Sport, Film, Rozrywka, Programy przyrodnicze (99% nie do grania)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie popołudniu i wieczorem
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: raczej bez oświetlenia ew. niezbyt mocna lampa sufitowa
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: nie wiem.
10. matryca błyszcząca czy matowa: obojętnie
11. preferowana wielkość telewizora: okolo 50-51?
12. preferowana marka: Panasonic, Samsung, LG
13. czego nie lubisz w telewizorach: utrudnień konstrukcyjnych :) (gniazda itp.)
14. jakie urządzenia będą podłączone: narazie nic, w niedalekiej przyszłości odtwarzacz blu-ray
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80 %TV 20% inne (filmy, multimedia z usb) ew. smarty
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost Telewizora
17. czy ważne jest wifi: Nie
18. czy będziesz korzystać z widgetów: Nie
19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: raczej nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: jeśli by była taka możliwość w tv i odpowiednie łącze...
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: fajnie by było
22. ma mieć 3D: nie musi(raczej nie)
23. ma mieć slot na karty SD: mógłby mieć
24. ma mieć tuner DVB-S: niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI, USB (filmy)
26. Jaki masz sygnał: aktualnie Cyfra + SD, za jakieś pół roku to samo tylko HD
27. ile programów HD: na dzień dzisiejszy 0, za niedługo ok 10
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 5h
28. ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: min. HD ready choć chyba lepiej Full HD
30. DVB-T: nie wiem
31. Na czym najbardziej Ci zależy: ładny obraz, kompatybilność z multimediami(głównie filmy,teledyski) z komputera, w miare niskie zużycie prądu :)
32. Ile osób ogląda: 1-2
33. Jaka klasa cenowa: max 3000 (w tej cenie z modeli nad którymi myśle to jest tylko Tx P50G30E

Myślę nad czterema modelami: (podaje najniższe ceny z przesyłką jakie udało mi się znaleźć w internecie)
Panasonic TX-P50U30E ok.2600zł
Panasonic TX-P50G30E ok. 3070zł
LG 50PV350 ok. 2250zł
Samsung PS51D450 ok. 2200zł
Najbardziej pasował by mi oczywiście G30E ale czy jako laik "plazmowy" zauważę aż taką różnicę w jakości obrazu pomiędzy G30 a przykładowo powyższymi modelami Lg i Samsunga? Wiem że cena G30 jest wyższa z racji pierdół typu viera connect, skype itp. Pytanie tylko czy miałbym czas (a także możliwości co do łącza, na chwilę obecną jestem w stanie mieć jedynie łącze radiowe i to raczej bez szału bo 2mb/s) na pełne wykorzystywanie takich dodatków. Na koniec jeszcze pytanie, które już tu padało pewnie setki razy :) Czy przeciętny zjadacz chleba zauważy różnice między obrazem w jakości HD a Full HD?:roll:
Pozdrawiam i z góry dziękuje za rady :)
p.s oczywiście jeśli kojarzy ktoś inny model spełniający moje skromne wymagania to proszę podać :)
 
Ostatnia edycja:

cules

New member
Ok, zobaczyć zobaczy ale o ile mi wiadomo wszystkie kanały HD np z cyfry i tak nadają w rozdzielczości HD a nie Full HD także jedynym źródłem obrazu który można narazie wyświetlać w Full HD(pomijam tu konsole,podpięcie do kompa) są filmy z blu-raya ew. coś ściągnięte z neta, dobrze rozumuje?
p.s a co do tego G30 to tak jak już pytałem już duża różnica w jakości obrazu pomiędzy nim a np. tym Lg 50PV350.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Duża jeśli chodzi o czerń/kontrast i filtr,co ma wpływ na lepszy komfort oglądania w dzień,ale jak będziesz miał ustawiony tv na wprost okna,to też niewiele pomoże.
W każdym razie polecam.
 
Do góry