Plazma do 2500zł

sspiderr

New member
Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post. Zastanawiam się nad zakupem telewizora plazmowego ponieważ ma on przyjemniejsze dla oka kolory niż LCD i lepszą czerń.
odległość od ekranu ? 3-4m
jak słońce świeci w pokoju ? dwa okna, plus rolety zasłaniające promienie słoneczne
Jak duży jest pokój ? 20m^
jaki masz obecnie telewizor?20 letni Mitsubishi, niestety bez standardu HD, ale piękne kolory ma.
jakie programy najczęściej oglądasz? raczej będą na nim wyświetlane tasiemce, lecz bardziej stawiam na oglądanie filmów przyrodniczych, National Geographic itp, poza tym filmy akcji, horrory i podobne. W każdym razie dużo ruchu. Nie wykluczone podpięcie PS3 w przyszłości.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? zdecydowanie wieczorem niż rano
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? Przy zapalonej "energoszczędnej" 30W
wolisz obraz ostry czy łagodny ? Zdecydowanie łagodny
matryca błyszcząca czy matowa? Matowa.
preferowana wielkość telewizora? 40"-46"
preferowana marka ? Nie znam się, ale mam zaufanie do LG
czego nie lubisz w telewizorach? smużenia, słabych kątów widzenia
jakie urządzenia będą podłączone ? NBOX HDTV, do tego jakiś DVD ze złączem USB
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 65/35 %
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? postaram się umieścić na schemacie
czy ważne jest wifi ? raczej bardzo pożądane gdyż ojciec nie musiałby wchodzić na komputer, tylko czytać wiadomości w fotelu
czy będziesz korzystać z widgetów ? nie rozumiem.
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? raczej tak, opcja mile widziana
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? z poziomu dekoderów
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Tak
ma mieć 3D ? nie bo to bez sensu
ma mieć slot na karty SD ? mile widziane
ma mieć tuner DVB-S ? mile widziany
jaki masz sygnał ? cyfrowy
ile programów HD ? zdecydowana większość
ma stać czy wisieć ? wisieć
jaka klasa cenowa ? do 2500zł

Proszę zwrócić uwagę, że słońce przy zachodzie w lecie świeci centralnie w ekran. Nawet przez zasunięte rolety przechodzi światło. Telewizor będzie chodził 5 godzin dziennie więc nie zastanawiam się czy nie wziąć LEDa pod uwagę.

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam!

Z powodu braku możliwości dodawania linków, schemat pokoju i.imgur.com/Jk5OO.jpg

Wydaje mi się istotny fakt, że korzystam z monitora LG na matrycy IPS
lg.com/pl/sprzet-komputerowy/monitory/LG-led-IPS226V-PN.jsp
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
żadna plazma nie ma matowego ekranu, jeśli słońce świeci przez rolety ale nie punktowo (mocno rozproszone światło) to nie powinno być problemu przy plaźmie z filtrem, tyle że takiej 46' nie kupisz za 2,5 tys. zł
na Twoim miejscu dołożyłbym do Panasonic 50G30 (różnica między 46' a 50' minimalna cenowo), 50' to jest bardziej odpowiednia przekątna przy tak dużej odległości od ekranu a cena okazyjna jak na taki rozmiar, do tego 5 lat gwarancji
 

sspiderr

New member
Ok. Ale różnica w cenie to ponad 1000zł od mojego maksymalnego budżetu. Widzę że telewizor w porządku i polecany ale to jednak stanowczo za duży wydatek. Może coś z LED?
 

sspiderr

New member
Rozumiem że mniejszy odpowiednik polecanego telewizoru ma te same "bebechy"? Co oznacza tak do końca że TV ma wifi? Możliwość przeglądania internetu z poziomu wbudowanej przeglądarki przez interfejs telewizora?
 

don111

Banned
ten sam model może tylko i wyłącznie oznaczać jedno :)
wifi - możesz korzystać z serwisów wbudowanych w telewizor (tzw widgety), nie ma otwartej przeglądarki w sensie że wpisujesz adres i sobie przeglądasz
inna funkcjonalność wifi to DLNA, po skonfigurowaniu jest możliwość odtwarzanie multimediów zapisanych na komputerze
 

sspiderr

New member
Dobra. Więc co ostatecznie kupić przy moich paramatrach? Słyszałem że ten Panansonic G30 ma rewelacyjne parametry lecz szybko je traci.
 

don111

Banned
różne głupoty się słyszy
dokładnie jaką tą odległość masz od ekranu ? bo 3m a 4m to jest różnica
przy 3m można jeszcze kupić 42', tragedii nie będzie a jakościowo różnica jest spora, jeśli 4m to lepiej jednak kupić gorszy 46-47' matowy LCD/LED, każdy cal na wagę złota
 
Ostatnia edycja:

sspiderr

New member
tak właściwie to to kanapa będzie 2-3 m od ściany na której będzie wisiał telewizor.
Mój faworyt . Panasonic 42G30
Potem panasonic-tx-p42s30e
Co myślicie spece :)?
 
Do góry