plazma do 2500 zł

scoon

New member
Witam,

chciałbym kupić plazme i jestem zdziwiony ze sklepy sa zawalone telewizorami lcd natomiast wybor plazm jest skromny najwiecej jest panasonicow a nie ma co sie zastanawiac plazma jest lepsza i napewno lepiej odbiera sygnal nalogowy,

Czy mógłby ktos doradzic plazme do 2500?

Pozsa tym zastanawia mnie temat rozdzielczosci ktora w wiekszosci plazm wynosi 1024x720 nastepny poziom to 1920x1080 czyli full hd a to juz znacznie wiecej kosztuje niz w przypadku lcd

W telewizorach lcd wlasciwie standardowa rozdzielczosc to 1366x768, czy przez znacznie mniejsza rozdzielczosc (jesli chodzi o pierwsza cyfre) mozna powiedziec ze plazma jest gorsza?
Czy ta roznica w rozdzielczosci jest zauwazalna i czy to jest znaczny minus dla plazm?
 

scoon

New member
plazma

Kablówkę UPC narazie z sygnałem analogowym i komputer w sensie do ogladania filmow z komputera a pozniej moze jakas nke poza tym DVD no i moze konsole ps2

moje typy to

Samsyng PS 42a457
Lg 42 PG6900
Panasonic TH-37PV80


Pokój mam nie za duzy twiec wolalbym w rozmiarze 37 cali ale jest slaby wybor i poza panasem wlasciwie nic nie ma

Ciekawy jest ten lg

moglby ktos doradzic lub podsunac jakies inne modele
 
Ostatnia edycja:

SEBA65310

Member
Samsung PS 42a457 jest super, oglądałęm go w MM i powiem szczerze ,że jakość obrazu była lepsza od Panasonica PV80 , a a także od LCD SAmsunga który kosztowały po 3,5tys. i były mniejsze
 

qwert

New member
Porównywałeś na materiale hd ?? Na moje oko panasoniki generalnie słabiej wyglądaja w sklepie w porównaniu do innych telewizorów.
Swój pazur pokazują w domu i obraz jest o wiele lepszy niż w sklepie.
Może sprzedawcy ustawiają tak obraz, bo wiedzą że panasy i tak się sprzedadzą :p
 

alex2006

New member
qwert napisał:
Porównywałeś na materiale hd ?? Na moje oko panasoniki generalnie słabiej wyglądaja w sklepie w porównaniu do innych telewizorów.
Swój pazur pokazują w domu i obraz jest o wiele lepszy niż w sklepie.
Może sprzedawcy ustawiają tak obraz, bo wiedzą że panasy i tak się sprzedadzą :p
Dokładnie zgadzam się z Tobą.Kolega kupował w MM (był już zdecydowany więc porównaliśmy tylko z ciekawości)i na Panasonicu obraz był beznadziejny-obok stały jakieś badziewne LCD w podobnej cenie i tam obraz bajka!Poprosiliśmy o pilot a tu włączony tryb oszczędny,ECO i wszystko zjechane prawie do minimum.Dzisiaj sztuką jest sprzedać LCD za 2500 zł 32 cale!
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
powiem bez bicja, ze nie przygladalem sie plazma, ale moj kolega swietny kolorysta powiedzial mi ze plazma jest lepsza i wybral rodzince po ogldaniu, wiec tak sie zastanawilem bo przygldam sie LCD z zamiarem kupna cos okolo 40-46 cali albo projektor, glownie filmy HD czasem TV mam UPC kiepska jakosc po kablu, ale mi najbardziej do HD filmow + kamera HD, wiec moje pytanie czy zwrocic uwage na plazme czy wali w LCD, ktos moze jeszcze mi cos napisac ciekawego o plazmach wiadmo w sklepach malo i wszyscy LCD, powiem ze nie mam zbytnio czasu zeby przjesc przez 500 stron tutaj o plazmach, wiec licze na jakies precyzyje uwagi, moze zaczne przygladac sie plazma
 

qwert

New member
alex2006 napisał:
Dzisiaj sztuką jest sprzedać LCD za 2500 zł 32 cale!
No właśnie. Przecież przez tych sklepowych znawców, można sporą kasę wywalić na dosłownie mówiąc g..wno.

Zauważyłem że wszystkie sklepy, z małymi wyjątkami, chcą sprzedawać LCD i
wciskają ludziom małe telewizorki ;) za wygórowane ceny.
Szczególnie rzuca się to w oczy na wszystkich gazetkach RTV gdzie aż roi się od telewizorów LCD.
Mimo to zaskoczył mnie pewnego razu sklep dla idiotów, gdzie na wszystkich plazmach Panasonica, leciało super demo HD i obraz na nich wyglądał przepięknie. Aż chciało sie kupować.

Seba jeśli miałbym kupowac lcd to wiem że Sony seria KDL-W4000 jest godna uwagi.
 
Ostatnia edycja:

Selbstverstand

New member
A ja jeszcze o sklepach...
Byłem raz w MM (Łódź) i zobaczyłem coś niecodziennego: telewizory były wymieszane, tzn. między lcd stały plazmy. To co zobaczyłem tylko bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że jak tv to plazma. Szczególnie spodobało mi się miejsce ekspozycji Samsungów. Dwukrotnie tańsza plazma 50'' pokazała ile w hd brakowało droższemu lcd, o tej samej przekątnej, do wrażenia realnego obrazu. O porównaniach w sd, myślę że nie muszę nic pisać, chociaż nie ma już z najdroższymi lcd tragedji. Tydzień później tv znowu stały podzielone na technologie... a wspomnianej wcześniej plazmy Samsunga już nie było. Chyba lcd przestały im schodzić, więc powrócili do starego ustawienia.
 

qwert

New member
He he , nieżle. Całkiem możliwe.
Ludzie jak nie mają pojecia o telewizorach to nawet nie wiedzą jak są robieni w sklepie w bambuko. Zresztą tak jest chyba ze wszystkim.
Powienien chyba powstać osobny wątek na temat "marketów RTV".
Pozdrawiam.
 

scoon

New member
PANASONIC TH-42Pz8

PANASONIC TH-42Pz8 zna któs ten model zastanawiam się nad nim lub tańszym PANASONIC TH-42PV80 co radzicie?
 
Do góry