Plazma DAEWOO DPP-32F1

digitalus

Banned
witam
bardzo często montuje zestawy satelitarne. widzialem ten telewizor w akcji:-D. na pewno jest lepszy od kazdego lcd. jakosc obrazu bardzo dobra, nie ma sie do czego przyczepic. nie moglem sprawdzic jak dziala na nim hd bo klient mial tylko zwykly tuner pioneer 1430. jakosc obrazu bardzo dobra . obraz ostry i wyrazny po kablu euro.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
witam ponownie
przepraszam ze pisze post pod postem ale dzis postanowilem jeszcze raz sprawdzic czy ten sam model telewizora bedzie mial podobna jakosc obrazu.
nagralem kilka plikow z tunera satelitarnego tzn fragmenty filmow w formacie 16:9, sport ,teledyski i obraz kontrolny. wypalilem na plyte i wybralem sie do sklepu. poprosilem sprzedawce aby podlaczyl dvd do tego telewizora w celu sprawdzenia jakosci obrazu.obejrzalem wszystko dokladnie i uwazam ze obraz jest bardzo dobry. moja ocena to 5 za obraz:eek:k: 4 za dzwiek.(moja skala od 1 do 5)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Po kilku dniach nie masz wyjścia. Jeśli wyedytowałbyś poprzednią, nie każdy by tu zajrzał, gdyż forum nie oznakowałoby zmiany.

ArtS :)
 

makaveli2006

New member
hmm. to może i warto by było sie nad nim zastanowić? Pytałem wczoraj sprzedawce w MM:), czy mają LG 32Pc51, powiedział iż już ich nie dostają(w sensie nie są produkowne), że to był tzw. jednorazowy strzał?:) i że teraz jedyną 32" plazmą na rynku jest to daewoo, a poza tym stwierdził że te daewoo w "środku" to praktycznie to samo co model LG... Chcę kupić cos do 2tyś, ale jak patrzę na Lcd w tym przedziale, to nie zachwycająco to wygląda(u mnie bylaby to kablówka--analogowa poki co, oraz satelita-mediasat 1430)..Zresztą z tego co gdzieś wyczytałem tv ten całkiem ładnie radzi sobie(dobrze skaluje) z sygnałem hd..
Może jakieś opinie użytkowników??:)
Pozdr.
 

digitalus

Banned
kupilem dzis ten telewizor przez internet. jak dojdzie paczka podlacze go do fergusona 8900 i pioneera zobacze jaka jest jakosc obrazu HD z tego telewizora
 
Ostatnia edycja:

makaveli2006

New member
ok. To daj znać na forum -digitalus-.. Przede wszystkim jak obraz na hd, jesli masz porownanie np. do jakiegos lcd z 1366/768.
Pozdr.
 

wtv

New member
Ja już od tygodnia testuje ten sprzęcik. Głos jednak oceniam znaczniej gorzej niż 4, obraz naprawde 5. Przez chwile znajmowy namawiał mnie na zwrot tego tv i zakup Panasonica TH37P7 (czy jakos tak), ale przyglądałem się obu TV dokłanie na takim samym sygnale SD (z Cyfry) i mam pewne ciekawe uwagi:
1. Panasonic bije na łeb daewoo jesli chodzi o kolory, ma naturalne , głęboka czerń i jasna biel, po prostu odlot, ale,
2. Daewoo ma bardziej gładki obraz, bardziej zbliżony do TV CRT.
I to drugie mnie zaskoczyło bo niby ten Panas jest większy ale ma też większą rozdzielczość. Powinno być podobnie albo lepiej, a tu wg. mnie obraz byl bardziej jak w LCD. Może są jakieś ustawienia, nie wiem, nie grzebałem. Testy robiłem w domu u kolegi nie w sklepach na rozregulowanych TV. Nie warto dopłacać, moja ocena jest taka że ten TV jest wart swojej ceny i nie warto szukać innego - chyba że ktoś chce mieć te całe HDTV.
Nie zachwycił mnie na tyle ten Panas aby rezygnować z daewoo. Jestem bardzo zadowolony, podłączyłem go do kina domowego i wymiata mi super - przez wyjście optyczne z TV.
Jako użytkownik tego TV- polecam ;)
 

digitalus

Banned
telewizor jeszcze nie dotaral ale jesli chodzi o jakosc dzwieku to od bardzo dawna korzystam z kabli euro tech+link , roznica w dzwieku jest wyrazna tzn na zwyklym kablu jakosc dzwieku slaba ale po zmianie na kabel tech+link slychac wiecej basow i sopranow.oczywiscie obraz tez ma lepsza jakosc. ogladam sprzet w sklepie a kupuje przez internet:D.nie mam uprzedzenia do zadnej firmy. jesli jakosc spelnia moje oczekiwania to kupuje. poszedlem wczoraj do saturna z plikami ktore nagralem na dvd , wybralem sobie najnowszy model samsunga lcd , chcialem porownac obraz sd na tym telewizorze z daewoo. kazdy pewnie pomysli ze nie ma sensu sprawdzac bo samsung na pewno bedzie lepszy . jest zupelnie inaczej, samsung przegrywa zdecydowanie. obraz jest znacznie gorszy . nawet gdyby samsung byl tanszy od daewoo to tez bym go nie kupil. daewoo prezentuje sie znacznie lepiej. pozniej podlaczylem panasonica TH-37PV8. w tym telewizorze kontrast wynosi 10000:1. teoretycznie obraz powinien miec ponad 5 razy wiekszy kontrast niz w daewoo. roznicy prawie nie ma zadnej.kontrast ustawiony w obu telewizorach na maksimum
 
Ostatnia edycja:

wtv

New member
ale jak testowałeś te dwa telewizory koło siebie to widziałeś różnice w jakości obrazu ? kontrast to nie wszystko. ja testowałem te tv nie koło siebie tylko każdy w innym mieszkaniu, więc mogłem nie dopatrzeć się czegoś.
 

gnom79

New member
witam

ja tez zakupiłem ten tv, uzytkuje go od tygodnia. wczesniej obserwowałem go u mnie w sklepie przez kilka dni. miałem okazje podłączyć do różnych źródeł sygnału (dvd, sygnał HD, tuner tv N ) == mogę wam tylko powiedzieć że sprawdza sie doskonale. za te pieniadze nie kupicie nic lepszego. zapomnijcie o lcd ;)

pozdrawiam
piotr
 

jolka12

New member
Kupiłam, zadowolona, polecam ;)

Wcześniej myślałam o LCD Samsunga,ale jak porównałam obrazy, to Daewoo wymiata...:p
 

jarektg

New member
Witam, czy ktoś może zrobić zdjęcie tej plazmy w nocy, pokazującej czarny kolor? Zastanawia mnie jaki jest poziom czerni tego modelu. Z góry dziękuję za foto.
W ogóle, gdyby każdy kto ma taką możliwość, sfotografował swoją plazmę przy różnych obrazach, niezdecydowanym pomogłoby to w wyborze.
 
Ostatnia edycja:

Dawid1972

New member
Daewoo plasma

Witam!!!
Ja kupiłem własnię ten model i musze Wam powiedzieć ze jestem zadowolony za tę cenę mam dobry obraz z kablówki i 4 lata gwarancji.W sklepie ta plazma w porównaniu z LCD wypadła wyśmienicie. Nawet LCD za 3500 nie miał lepszego obrazu więc po co płacić 3500-4000 tysiaki a potem się wkurzać???
Oczywiście to wszystko dotyczy się przy sygnale kablówki. Mieszkam w Chorzowie i mam kabel z Telpol.
 

makaveli2006

New member
Hej witam ponownie...
coraz bardziej się przekonuję by go kupić, czytając kilka wpisów zadowolonych właścicieli..he.. tym bardziej iż, 42"plazmy za wysokie są do moich mebli:D .. a wypadało by Euro zobaczyc na czymś większym niż crt21";) Oglądałem go już kilka razy w MM(przerzucając programy--tv analogowej), naprawde w porównaniu do LCD nico droższych, obraz w daewoo jest super. Choć troszkę kolory nie tak bardzo nasycone(a włączone było na "dynamiczny"), ale myślę żę to kwestia jeszcze do poustawiania..
Dawid1972 gdzie kupiłeś ten tv w okolicach Chorzowa, Katowic gdzieś, czy w sklepie internetowym? ewentualnie jeśli można wiedzieć ile zapłaciłeś za niego? Pytam bo wolałbym kupić osobiście gdzieś w okolicy w dobrej cenie:)
Pozdrawiam
 

Bronson

Member
makaveli2006 napisał:
Dawid1972 gdzie kupiłeś ten tv w okolicach Chorzowa, Katowic gdzieś, czy w sklepie internetowym? ewentualnie jeśli można wiedzieć ile zapłaciłeś za niego? Pytam bo wolałbym kupić osobiście gdzieś w okolicy w dobrej cenie:)
Pozdrawiam
Witam !

wiem że to daleko od podanych miejsc zamieszkania ale może ktoś będzie zainteresowany.Cena tej plazmy w Auchan Białystok to 1715 pln !

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

Dawid1972

New member
Kupiłem w MediaMarkt w Chorzowie. Fakt cena 2099 ale na 20 rat bez odsetek.
Poszukaj może kupisz taniej. Ja kupiłem tam bo już mi się nie chciało jezdzić i te raty mnie skusiły poprostu na dowód. Acha i nie chciałem mieć w razie czego problemów z gwarancją.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

slaw7018

New member
Nie ma się co dziwić, że na LG i Daaewoo obraz jest lepszy niż na LCD-kach do 3 kół. N a matrycę jest podawany sygnał w rozdzielczości jaka dociera do dobiornika. Włączcie sobie na karcie graficznej rozdziałką o jeden niżej niż rozdziałka monitora LCD i też jest kicha. To się zacznie zacierać gdy będziemy dla porównania dysponować sygnałem HD:cool: :cool:
 

wtv

New member
jeśli chodzi o mnie to nasycenie kolorów jest chyba za duże. Panasonic 37pv7 ma bardziej naturalne kolory, mniej nasycone. Ja mam ustawiony program Normalny(nie dynamiczny) i tryb kolorów Ciepły. Na dynamicznym jest rzeczywiście większe nasycenie, biały jest ładniejszy, ale na dłuższą metę troche za bardzo razi.
Zakup w www.zadowolenie.pl, cena 1699zł.

8)
 

makaveli2006

New member
Nieźle, zadzwoniłem po 20 do najbliższego mi "Auchan", pytam czy jest ten model-odp.:JEST, pytam o cene-odp.:Informacji o cenie nie udzielamy telefonicznie!?!! Ciekawa polityka, nie powiem, ciekawa...a i samo dodzwonienie się na dział RTV zajęlo z 10min... mimo wszystko dzieki za info Bronson, może jutro podjade osobiście..:)
Chciałem też go kupić w MM Chorzów, ale jak za gotówke to cena 2099 troszke za wysoka.... a w necie faktycznie najtaniej to w www.zadowolenie.pl, w ostateczności może kupię jednak w mixmedia.pl bo odbiór osobisty mają w Gliwicach.
wtv, co do nasycenia kolorów to tak mi się wydawało jakoś troszkę "bladawo" poprostu, ustawiony był na "dynamicznym" ale nie wiem jaki był tryb kolorów(czy ciepły czy jaki?), nie znam się za bardzo a też nie bedę się wypowiadał na ten temat za dużo bo nie mam póki co tego sprzętu w domu nawet;) może kolory są troszkę mniej naturalne poprostu niż np. właśnie w podanym przez ciebie Panasonicu..no nie wiem..ogólnie jednak obraz jakościowo podoba mi się:) no i wiadomo nie jest to jakaś wygórowana cena za niego.
Pozdrawiam
 
Do góry