Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

Qwertas

New member
Witam.
Już od dłuższego czasu zamierzam kupić TV. Już byłem zdecydowany na LED ale, sprzedawcy mi to odradzali i namieszali w głowie. Proszę o pomoc i nie wiem co wybrać. Myślałem nad UE46D6750, lub plazmą 46GT30.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4 na 2,5 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? max 3,5 m ale częściej od 2,5 do 3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? przeważnie na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju? okno z boku, skierowane na północny zachód, są rolety (ogólnie jest ciemno w pokoju)
7.Jaki masz obecnie telewizor? 21' jakiś PHILIPS CRT
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? czytanie wszystkiego z USB ( filmy, jpg), wifi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka analog, ale ma być kablówka cyfrowa
10.Jakie urządzenia będą podłączana? komputer, laptop
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? błyszczącą
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, programy przyrodnicze
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? YT, ipla, czasami internet
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, po 2 godz lub dłużej zależnie czy innym nie przeszkadzam
16.Preferencje co do marki? Samsung, Panasonic, Sony
17.Preferencje co do wielkości? okolice 46', ale nie większy
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? słaby dźwięk, buczenie wewnętrzne
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? żona w dzień, ja raczej wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4,5 tys
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? tak, aktywne
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Qwertas - do takich potrzeb :
Sharp 46LE 830
Philips 46PFL 5507
Samsung 46d6500
Panasonic 46G30

=========================================

siczus
-
Trochę mała przekątna do takiej odległości.
Jeśli zostajesz przy wielkości 40"
Sharp 40LE830
Philips 40 PFL 5007
Panasonic 42 PFL 4007
 

siczus

New member
siczus -
Trochę mała przekątna do takiej odległości.
Jeśli zostajesz przy wielkości 40"
Sharp 40LE830
Philips 40 PFL 5007
Panasonic 42 PFL 4007

Dzięki za podpowiedź.
Przyznam iż zawsze lepiej brzmi 50"+ jednakże trochę ograniczony miejscem jestem. Sądzę iż 50 to byłby max jaki mógłbym wstawić przy obecnej konfiguracji mebli.
Oczywiście jestem otwarty na inne modele.
 

khair

New member
Szukam telewizora dla rodziny.

odległość od ekranu – ok 4m
jak słońce świeci w pokoju – od południa
wielkość pokoju – 4m na 5m
jaki masz obecnie telewizor – crt 21 cali
jakie programy najczęściej oglądasz – TVP1/2 Polsat TVN
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem – tak samo
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez –(nie wiem)
wolisz obraz ostry czy łagodny – ostry
matryca błyszcząca czy matowa? (nie wiem)
preferowana wielkość telewizora? - z odleglosci wynika ze powinno to byc nawet 50-cali
preferowana marka ? niema
czego nie lubisz w telewizorach? nie wiem
Jakie urządzenia będą podłączone ? satelita
czy ważne jest wifi - nie
czy będziesz korzystać z widgetów ? nie
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak
ma mieć 3D ? nie
ma mieć slot na karty SD ? nie
ma mieć tuner DVB-S ? nie wiem
jaki masz sygnał ? satelita (nie wiem jaka) ale SD
ile programów HD ? na razie brak
ma stać czy wisieć ? wisieć
budżet: 2000zł

Wiem, że wymagania są spore, myślałem o LG 50PA4500 LG PV350 i LG LCD 47LD420, ale jestem otwarty na wszystkie propozycje,
Z góry dzięki
 

amparo

New member
Witam,

szukam telewizora dla poniższych wytycznych:

odległość od ekranu – ok 4m
jak słońce świeci w pokoju – tv na ścianie południowej, zaraz obok (ok 1m w lewo i ok 30 cm do przodu) duże podwójne okno balkonowe od zachodu i na przeciwko TV okno północne
wielkość pokoju – 3,5m na 5,5m
jaki masz obecnie telewizor – crt 21" (tv idzie do nowego mieszkania)
jakie programy najczęściej oglądasz – 50% filmy, 30% sport, 20% programy informacyjne
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem – w tygodniu po 18, w weekend różnie
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez – raczej wyłączone (czasami podswietlenie z tyłu tv)
wolisz obraz ostry czy łagodny – nie wiem
matryca błyszcząca czy matowa? (nie wiem)
preferowana wielkość telewizora? - z odleglosci wynika ze powinno to byc ok 50-cali
preferowana marka ? niema
czego nie lubisz w telewizorach? nie wiem
Jakie urządzenia będą podłączone ? na początek dekoder UPC i dvd
czy ważne jest wifi - tak
czy będziesz korzystać z widgetów ? raczej nie
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie koniecznie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak
ma mieć 3D ? może mieć, nie jest to główny wyznacznik
ma mieć slot na karty SD ? obojętne
ma mieć tuner DVB-S ? nie wiem
jaki masz sygnał ? UPC
ile programów HD ? kilka + to co można dodac do z UPC i cyfry
ma stać czy wisieć ? wisieć
budżet: do 6000zl

Prośba o poradę jaki tv najlepiej by pasował do powyższych warunków. Zastanawiam się nad plazmą Panasonica VT30, ale zastanawiam się, czy jednak duże okno blisko tv od strony zachodniej nie będzie przeszkadzać i nie lepszy jednak byłby LCD/LED.

P.
Pawel
 

Kpc21

New member
Często słyszy się o powidokach/wypaleniach na plazmach, dużo rzadziej w przypadku LCD, a ja ostatnio zaobserwowałem powidok na... telewizorze kineskopowym. Wypaliło się OSD stacjonarnej nagrywarki DVD Philipsa (nagrywarka jest intensywnie użytkowana, OSD wyświetla się zawsze podczas nagrywania, poza tym jest niebieskie). Coś w tej niebieskiej barwie jest, skoro dla plazm ponoć zabójcze jest logo TVN24.
 

majkell.p

New member
dobry TV do 2500 zł

Witam Wszystkich forumowiczów

planuję zakup telewizora, bardzo proszę o pomoc przy doborze modelu


- budżet (chyba najważniejsze kryterium): 2300-2500 zł
- odległość od ekranu: ok. 3m
- jak słońce świeci w pokoju: okno od strony wschodniej, TV będzie stał przy ścianie wschodniej, 1,5m na prawo od telewizora znajduję się okno z drzwiami balkonowymi
- wielkość pokoju: 4x5 m
- jaki masz obecnie telewizor: stary 21" CRT Daewoo
-jakie programy najczęściej oglądasz: głównie filmy, seriale, troche sportu, wszystko przez wbudowany odtwarzacz mkv, często kanały analogowej kablówki
-więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie wieczorem i w nocy, rzadziej przedpołudniami
-wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: raczej przy zgaszonym świetle, ewentualnie mała lampka
-wolisz obraz ostry czy łagodny: nieistotne, może być ostry
-matryca błyszcząca czy matowa: matowa
-preferowana wielkość telewizora: 40"-42"
-preferowana marka: Samsung, LG, Sony
-Preferowana technologia: LED
-czego nie lubisz w telewizorach?: efektu smużenia, szumu, brak płynności ruchu, zakłamanych kolorów
-Jakie urządzenia będą podłączone?: docelowo TV będzie odtwarzał pliki mkv podłączane przez dysk przenośny (w przyszłości przez kombinację serwer NAS i DLNA), podłączany będzie również laptop przez HDMI, do gier i oglądania filmów (będzie pełnił role monitora), analog kablówka (z prawdopodobieństwem przejścia na cyfrową)W przyszłości kino domowe z blu-ray i konsola (pewnie PS3) + dekoder HD Polsatu lub "n"
-czy ważne jest wifi: Nie jest to warunek konieczny
-czy będziesz korzystać z widgetów?: Tak
-czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?: niekoniecznie
-czy chcesz korzystać z serwisu Ipla Iplex, tvscreen - VOD?: tak
- czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami?: koniecznie, gdyż będzie to jedna z głównych form użytkowania TV
-ma mieć 3D?: niewymagane, wręcz nie wskazane
-ma mieć slot na karty SD?: nie musi mieć
-ma mieć tuner DVB-S?: tak
-jaki masz sygnał?: analogowa kablówka, w przyszłości cyfrowa lub jakaś platforma cyfrowa
-ile programów HD?: póki co nie mam w ogóle
-ma stać czy wisieć ?: stać


interesuje mnie możliwość dodawania do menu TV widgetów tworzonych przez ludzi nie związanych z producentem telewizora. Czy jest w ogóle taka możliwość? Jeśli tak to jakie marki to umożliwiają. Bardzo proszę o więcej informacji


pozdrawiam

i z góry dziękuje za wszystkie informacje
 

seez

New member
TV głównie do filmów, koncertów, seriali do 2,5-3k

Podobne wymagania jak przedmówca...

- budżet (chyba najważniejsze kryterium): 2000-3000 zł
- odległość od ekranu: ok. 3,5m
- jak słońce świeci w pokoju: okno od strony południowej, TV będzie stał przy ścianie zachodniej, praktycznie na całej ścianie okno balkonowe
- wielkość pokoju: 4x4 m
- jaki masz obecnie telewizor: 24" CRT Sony Trinitron - porównując z LCD LG u rodzinki, dużo lepiej prezentują się na nim kanały SD (pod każdym względem...)
- jakie programy najczęściej oglądasz: głównie filmy i koncerty z DVD, DIVX, po zakupie tv HD również z plików MKV HD (obecnie nie mam odtwarzacza HD więc możliwość puszczania MKV z USB mile widziana), po zmianie TV będzie zmiana kablówki na cyfrową, zdjęcia i filmiki z wakacji :)
-więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie wieczorem i w nocy, rzadko w dzień w weekend
-wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy zgaszonym świetle, ewentualnie mała lampka
-wolisz obraz ostry czy łagodny: może być ostry ale nie sztuczny
-matryca błyszcząca czy matowa: raczej matowa (ale to nie laptop więc nie obowiązkowe)
-preferowana wielkość telewizora: 40"-42"
-preferowana marka: Panasonic, LG, Samsung
-Preferowana technologia: Plazma
-czego nie lubisz w telewizorach?: brak płynności ruchu, zakłamanych kolorów, efektu smużenia, szumu
-Jakie urządzenia będą podłączone?: DVD po HDMI, czasem laptop (filmy, zdjęcia) po HDMI, cyfrowa kablówka (chciałbym aby leciało to bezpośrednio z anteny bez dekodera), TV będzie odtwarzał pliki mkv podłączane przez dysk przenośny, może kiedyś PS3, ampli kina podłączony do TV tylko dźwięk po SPDIF
-czy ważne jest wifi: mile widziane
-czy będziesz korzystać z widgetów?: Tak
-czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?: nie
-czy chcesz korzystać z serwisu Ipla Iplex, tvscreen - VOD?: tak
- czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami?: bardzo chętnie, ale jakby co to zawsze mogę lapka wpiąć szybko po HDMI, a divx polecą przez odtwarzacz DVD
-ma mieć 3D?: podoba mi się pasywne w LG
-ma mieć slot na karty SD?: wskazane, nie obowiązkowe
-ma mieć tuner DVB-S?: tak
-jaki masz sygnał?: analogowa kablówka, po zmianie tv cyfrowa
-ile programów HD?: w pakiecie standard jeden, ale może kupię więcej - 10 do 20tu
-ma stać czy wisieć ?: jeszcze nie wiem, na początku będzie stał, potem może powieszę


Skałniam się ku plaźmie ze względu na kolory które na testowych obrazach bardziej mi się podobają, ale podoba mi się bajer w 3d LG z pasywnymi okularami. Poza tym tak czytam testy i te nowe ledowe wypadają w nie których testach lepiej niż plazma. Jeśli dałoby się na LED uzyskać naturalne kolory to chcę pasywne 3d LED. W plaźmie nie podoba mi się gorsza "wyprana" biel.
 
Ostatnia edycja:

monter11

New member
Planuję zakup tv w kosztach od 2000-ok.3000zł,jestem otwarty na propozycje bo już mnie boli głowa :)
odległość od ekranu - ok.4m
jak słońce świeci w pokoju - z prawej strony telewizora są dwa okna, pokój nasłoneczniony popołudniami ale promienie nie padają bezpośrednio na TV
wielkość pokoju - jakieś 22 m2
jaki masz obecnie telewizor - Samsung tradycyjny 32cale
jakie programy najczęściej oglądasz - wiadomości,dzieci bajki,filmy, filmy z komputera,
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - jak to przy dzieciach włączony prawie cały czas
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? - 50% / 50% (wiadomość, jakieś programy etc przy świetle natomiast do filmów ciemność)
wolisz obraz ostry czy łagodny - naturalny:)
matryca błyszcząca czy matowa? nie wiem
preferowana wielkość telewizora? na pewno powyzej 40 cali,osobiscie myslalem od 46-50cali
preferowana marka ? lubie Samsunga ale jestem otwarty,najważniejsze aby był dobry:)
czego nie lubisz w telewizorach? tego że zjadają czas:)
Jakie urządzenia będą podłączone ? - tuner cyfrowy,x-box, komputer,kamera
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 60% TV 40% reszta
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? raczej wprost aczkolwiek nie zawsze
czy ważne jest wifi ? niekoniecznie,aczkolwiek może się przydać
czy będziesz korzystać z widgetów ? Na początku pewnie tak
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Sporadycznie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? może jeżeli poprawi się jakość streamingu to tak.
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? No fajnie by było w końcu jesteśmy w Polsce i swój język mamy
ma mieć 3D ? byłoby fajnie aczkolwiek niekoniecznie,chociaz jesli juz to musialbym miec z 4 pary okularów
ma mieć slot na karty SD ? niekoniecznie
ma mieć tuner DVB-S ? nie znam się
jaki masz sygnał ? tuner cyfrowy
ile programów HD ? dopiero zmienie dekoder a w polsacie cyfrowym troche ich jest:)
ma stać czy wisieć ? na ścianę z nim.
Dzięki za rady i propozycję.Pozdrawiam

Myślałem czy nie mógłby być np TV 3D LG 47LK950.Jakie o nim macie zdanie?
 
Ostatnia edycja:

jurasko

New member
- budżet (chyba najważniejsze kryterium): 3500-4500 zł
- odległość od ekranu: ok. 3,5m
- jak słońce świeci w pokoju: okno w odległości 5m centralnie na ekran.Zachód słońca w godz.18-21 najbardziej świeci na pokój i tv.
- wielkość pokoju: 5x4 m
- jaki masz obecnie telewizor: LG 42'' tylno projekcyjny
- jakie programy najczęściej oglądasz: Sport(piłka nożna,siatkowa,tenis) i programy i filmy w TV
-więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie wieczorem i w nocy,rzadko w dzień w weekend
-wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy zgaszonym świetle.Prawie zawsze włączona lampka stojąca przy kanapie
-wolisz obraz ostry czy łagodny:Nie wiem(pewnie wyśrodkowany)
-matryca błyszcząca czy matowa: matowa
-preferowana wielkość telewizora: 50''"
-preferowana marka: Brak
-Preferowana technologia: Brak
-czego nie lubisz w telewizorach?: brak płynności ruchu, zakłamanych kolorów, efektu smużenia, szumu
-Jakie urządzenia będą podłączone?:Tuner z Jamboxa, Pendrive,Dysk zewnętrzny,
-czy ważne jest wifi: Nie
-czy będziesz korzystać z widgetów?: Nie
-czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?: Nie
-czy chcesz korzystać z serwisu Ipla Iplex, tvscreen - VOD?: Nie
- czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami?:Tak
-ma mieć 3D?: Nie
-ma mieć slot na karty SD?: wskazane, nie obowiązkowe
-ma mieć tuner DVB-S?: nie wiem
-jaki masz sygnał?: analogowa kablówka, W trakcje podłączana kabłówki cyfrowej operatora Jambox
-ile programów HD?: 10 do 20tu
-ma stać czy wisieć ?: Nie wiem.Musi być centralnie w rogu pokoju.Bardzo proszę również o wskazówki odnośnie szafki czy zawieszenia TV w samym rogu pokoju.Czyli tył tv będzie w samym rogu(1/3 tyłu na jednej ścianie i 3/4 tyłu na drugiej ścianie)
 
Ostatnia edycja:

skaven1495

New member
U mnie podobna konfiguracja co u kolegi, ale jest kilka różnic.

Odległość od ekranu: 3,5 m
Jak słońce świeci w pokoju: salon nasłoneczniony (ale mam rolety zewnętrzne). Jedno okno balkonowe południowe na przeciwko TV, duże okno od strony zachodniej. Salon otwarty na kuchnie w której jest duże okno na południe
Jak duży jest pokój: 5 x 5 m
Jaki masz obecnie telewizor: Samsung LE40C650
Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy mkv, tvn24, muzyczne
Oglądasz w dzień czy wieczorem: zima dzień 30% wieczór 70% a latem tak po 50%
Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez
Preferowana wielkość telewizora: 50"
Preferowana marka: mam Samsunga i nie narzekam, dobrze współpracuje z telefonem SGS2, który też posiadam
Jakie urządzenia będą podłączone: telefon, kino domowe, w przyszłości bluray
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 30% TV, 70% fimy z usb itd.
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych: na wprost
Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
Telewizor ma mieć WiFi: nie
Ma czytać przez USB filmy: Tak (z napisami co nie każdy potrafi)
Ma mieć 3D? mógłby mieć, ale nie musi
Czy będziesz korzystał z wigdetów? Tak, teraz korzystam w Samsungu
Jaki masz sygnał: cyfra plus HD, w przyszłości TNK HD
Ile masz kanałów HD: ponad 20, ale rzadko oglądam (ew. MTV n HD)
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: +- 5
Ile osób zasiada przed telewizorem: zazwyczaj 2
Ma stać czy wisieć: stać (później może zawiśnie)
Jaka klasa cenowa: +- 4000 zł

Szczerze mówiąc jestem zadowolony z Samsunga, którego używam (niby tylko LCD, ale jakoś nie widzę wielkiej różnicy przy nowszych modelach co wyszło przy okazji euro i oglądania meczy u różnych znajomych w tym u mnie). Rzecz w tym, że rodzice uparli się na jakiś tv dla siebie do sypialni i zaproponowali, że wezmą mój, a ja kupie sobie coś większego (oczywiście z ich pomocą finansową w ramach rekompensaty za stary TV). No i się zastanawiam. Plazma? LED? warto w ogóle czy czekać jeszcze i za jakiś czas kupić jeszcze większy niż 50? Tak czy siak z góry dziękuję za pomoc w wyborze.
 

bjarek29

New member
- budżet: 5000-7500 zł
- odległość od ekranu: ok. 3,5-4,0m
- jak słońce świeci w pokoju: okno na południe także do zachodu pięknie słoneczko świeci.
- wielkość pokoju: 5x4 m
- jaki masz obecnie telewizor: samsung ps42b430 plazma
- jakie programy najczęściej oglądasz: Sport(piłka nożna), programy i filmy w TV - CYFRA+, filmy avi ok 700mb
-więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: od popołudnia do wieczora i w nocy, w dzień w weekend
-wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy zgaszonym świetle.Prawie zawsze włączona lampka stojąca przy kanapie i ledy za tv
-wolisz obraz ostry czy łagodny:Nie wiem
-matryca błyszcząca czy matowa: bez zdania
-preferowana wielkość telewizora: 50''" lub więcej najchętniej 55'''
-preferowana marka: Brak
-Preferowana technologia: Brak
-czego nie lubisz w telewizorach?: brak płynności ruchu, zakłamanych kolorów, efektu smużenia, szumu
-Jakie urządzenia będą podłączone?:Tuner z cyfra +, Pendrive,streamer philips hmp 5000 dysk nas
-czy ważne jest wifi: Nie
-czy będziesz korzystać z widgetów?: tak
-czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?: tak
-czy chcesz korzystać z serwisu Ipla Iplex, tvscreen - VOD?: tak
- czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami?:Tak
-ma mieć 3D?: tak
-ma mieć slot na karty SD?: niekoniecznie
-ma mieć tuner DVB-S?: niekoniecznie
-jaki masz sygnał?: cyfra +
-ile programów HD?: ok 30
-ma stać czy wisieć ?: raczej stać

Oglądałem sony kdl55hx850, lg 55lm670s, samsung ue55d7000, samsung ue55es6340, jeśli chodzi o obraz to mnie osobiście pasuje sony, multimedialność to raczej lg lub samsung, 3d to nie wiem i aktywne i pasywne było ok, ale proszę o inne uwagi,modele, propozycje i opinie.
 

bebza

Member
Witam Szanowne Grono.

A ja jako żona mojego męża nietypowo... chciałabym zrobić mu prezent na naszą rocznicę ślubu i tu proszę o pomoc.

Warunki jak poniżej - nie mam bladego pojęcia czy plazma czy led.

Dziś byliśmy z mężem w Saturnie i widziałam, że zapatrzył się na plazmę Panasonica, ale też zerkał na LED jakiegoś Sharpa z funkcją 4-go koloru???

Na zakup mam 3 tygodnie, ale niestety przez ten czas chyba nie jestem w stanie nadrobić swojego "dyletanctwa" w tej dziedzinie... ja tylko oglądam a on się fascynuje

Liczę na jakąś pomoc w doborze - już nawet sama podpowiedź Led czy Plazma pewnie sporo uproszczą

Oglądałam też jakieś modele z 2-giej ręki, ale boję się zainwestować parę tysięcy "w ciemno"

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3.5 na 5.5 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3 do 3.5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 czasem 4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? przeważnie na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć stać (jeśli obrotowa podstawa) lub wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju? TV centralnie pomiędzy 2 oknami na zachód (są rolety) - po południu sporo słońca
7.Jaki masz obecnie telewizor? 32 CRT Sony kiedyś za 10 tys PLN...
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? czytanie wszystkiego z USB ( filmy, jpg), wifi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfra+, DVD, BR
10.Jakie urządzenia będą podłączana? laptop
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 4-6
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, a mój mąż Top Gear :) programy rozrywkowe
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? może być ale nie koniecznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? ma być PS3 - max 2 godz. dziennie
16.Preferencje co do marki? nie
17.Preferencje co do wielkości? okolice 46" - 50"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? buczenie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? różnie - w tygodniu przeważnie wieczór ale weekend czasami cały dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4 - 5 tys
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? może być
 

bebza

Member
Dzięki Kiki za szybką reakcję - suche (bardzo suche) fakty podałeś :)

Niestety mętlik w głowie pozostał - poczytałam teraz o tych 2 modelach i to zupełnie 2 różne technologie (choć chyba faktycznie te oglądał mąż w sklepie).

Po 2 godzinach czytania troszkę już mnie więcej (pewnie mniej) rozumiem różnicę pomiędzy LED/LCD a Plazmą, Ale... z tych 2, które wskazałeś pomóżcie proszę przechylić szalę zwycięstwa na którąś stronę?

Aha - pisząc o 2 modelach miałam na myśli Panasonica i Sharpa - do Philipsa moja silniejsza połówka ma jakieś ale z wyjątkiem żarówek...
 
Ostatnia edycja:

Disto

New member
Bez reklam
WITAM WSZYSTKICH.

Na tym forum jestem zupełnie nowy, więc na początek gorąco Wszystkich pozdrawiam.

Mam dylemat dotyczący kupna TV i kina domowego.

Mieszkam w bloku.
Pokój 3,4 x 4,5m. /wiem .... szału nie ma/
TV chcę umieścić na ścianie.
Sądzę, że 42-46" będzie wystarczające./będę oglądał z odległości ok. 3,5-4m/.
Po przeczytaniu wielu postów w 90% jestem przekonany do plazmy.

No właśnie ... jaki model i jakiej firmy?

Tyle tego na rynku, że naprawdę potrzeba fachowca, żeby to ogarnąć.
Na zestaw TV i kino domowe przeznaczyłem kwotę ok. 4,5 - 5 tyś.

Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam

Mam podobny dylemat i warunki mieszkaniowe. Zainteresowałem sie modelem LG 42PM4700 [3d,SMART -CENA PONIżEJ 2000zł- dobre opinie] Nie pytam czy warto, natomiast irytuje mnie to, że ogólnie plazmy jakoś blado "świecą"w sklepach w porównaniu z LCDkami i tym samym zniechęcają do zakupu. Jak to rozumieć?
 
Ostatnia edycja:
Do góry