Plazma czy LCD 37 cali co kupić? prosze o pomoc

sajmony

Member
Mam zamiar kupić telewizor i nie wiem na co się zdecydować plazme czy LCD. Podam szczegóły jakie mnie interesują, może ktos bedzie mógł mi pomóc w wyborze.
wielkość - 37 cali
HDTV
3 wejścia euro
wyjście foni- cyfrowe
PIP
oczywiście przystepna cena
 

tuptus55

New member
Chyba pozedłeś po najmniejszej linii oporu i nawet nie przeczytałeś co inni na ten temat pisali i o co pytali.

1. Z jakimi urządzeniami będzie współpracował najczęściej, a z jakimi sporadycznie lub wcale?
2. Z jakiej odległości będziesz oglądać TV?
 

sajmony

Member
telewizor bedzie współpracował z:
video
dvd
tuner satelitarny
telewizor ma byc podłączony do amplitunera kina domowego, dlatego moje pytanie o wyjście cyfrowe.
wielkość ekranu 37 cali pozostaje bez zmian
nie czytałem poszczególnych postów, bo moja wiedza na temat tego typu telewizorów jest znikoma, dlatego szukam porady fachowców, a nie jest to spowdowane moim lenistwem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jeszcze raz
1.Sygal jaki ? - analogowy czy cyfrowy - z satelity /bo nie podałes?
2. Jaka odległość od ekranu ?
3. Jaka kasa ?
4.Jakie masz złącza w sprzecie ?
5. Jaką firmę preferujesz ?
6.Co będziesz chcial podłączać?
7.Czy będziesz korztystał z HDTV?
8. Czy bedziesz w najbliższej przyszłości wymienial sprzęt pod HDMI?
9.Czy masz upatrzoną firme

odpowiedz na pytania - coś poradzimy
pozdrawiam
 

sajmony

Member
sygnał z satelity cyfrowy tuner comsat polonia
odległoś od ekranu od 2 do 5 metrów
cena najlepiej do 6000 zł
chcę podłaczyć video JVC, kino domowe JVC
jeżeli bedzie mozliwość oczywiście odbiór HDTV
co do firmy nie mam upatrzonej, bo jestem zielony jeżeli chodzi o tego rodzaju sprzęt.
 

BoDeX

New member
Full HDTV 1920x1080 , 37" LCD BenQ DV3750 może być czarnym koniem tej rozgrywki - przejrzyj tematy na forum , może to model , który zaspokoi Twoje wymagania .

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
staramy się proponować sprzęt o ustalonej jakosci - czyli po porównaniach , sprawdzony przez klientow i otrzymujacy od tychże klientow znakomite opinie.

Benq - jest tylko monitorem - trzeba sie mu dobrze przyjrzeć, i parę rzeczy dokupić. Okazywało się już ,że dobry monitor do kompa nie zawsze jest dobry jako telewizor.
ale do rzeczy :

jeśli od 2- metrów - to już masz tylko plazmę 37 - Pa 50 Panasonica
Mieści się w kosztach :
http://www.kupujemy.pl/items/_telewizorplazmowypanasonicth37pa50e/_37_pa_50_panasonic/0/_?U=c
- to extra Cena

Ale mozesz przecież zamówić pokazy do domu i na miejscu sprawdzić czy palzma czy LCD - Tobie bardziej odpowiada.
Praktyka powiada ,Że jeśli akceptowałeś do tej pory wyłącznie CRT - wybierzesz jednak plazmę.
Ale wybierzesz w spokoju bez stresu.
I z wlasnych sygnałow.
pozdrawiam
 

sajmony

Member
Microsoft i Intel wybierają HD DVD

przegladałem ofertę którą zaproponował kiki, czyli plazme Panasonic, ale cena tego telewizora wacha się od 5500 do 8500, czy to mozliwe żeby ten sam model różnił sie cena aż 3000 zł, czy ten najtańszy to ten sam co ten nadrozszy, poprostu paranoja cenowa.
 

BoDeX

New member
Re: JVC czy ONKYO ?

tuptus55 napisał:
BoDex, a ty jesteś dystrybutor BenQ :D bo w kilku wątkach to samo :twisted:

He,he- pozory mylą ! Model jest naprawdę godny polecenia , więc taka informacja może pomóc niezdecydowanym , a takich tu od liku.

Po pierwszych testach i porównaniach cenowych z konkurencją ten model ( BenQ DV3750 ) jest niekwestionowanym liderem , więc chyba warto poinforować o tym niezdecydowanych - taka chyba rola tego forum ?

Pozdrawiam
 

BoDeX

New member
kiki napisał:
Benq - jest tylko monitorem - trzeba sie mu dobrze przyjrzeć, i parę rzeczy dokupić.

Witam.

BenQ DV3750 nie jest monitorem ! Posiada gniazdo RF i tuner telewizyjny ( a o ile pamiętam , to nawet dwugłowicowy - PiP , PaP, PaT ) i jako taki jest telewizorem LCD . Nie wiem co chciałbyś innego do niego dokupić , co inne modele już posiadają ? Zapewne masz na myśli tuner DVB-T , który jest w innych modelach , ale po co ?
Gdyby to był DVB-S to jeszcze , jeszcze .... Jedyne co można dokupić to tuner 1080 , ale jak podejrzewam , to na rynku nie ma modeli LCD z takim , wbudowanym tunerem .

W sumie , to w W-wie TVP prowadzi jakieś testy z transmiją DVB-T , ale dla całego kraju to śpiewka bardzo odległej przyszłości . Nabywcy Pioneera XDE jako najważniejszy argument podają , że mają tuner cyfrowy - ciekawe jak go wykorzystują ? :p

BenQ rulez ! ! !


Pozdrawiam
 

tuptus55

New member
BoDeX napisał:
W sumie , to w W-wie TVP prowadzi jakieś testy z transmiją DVB-T , ale dla całego kraju to śpiewka bardzo odległej przyszłości . Nabywcy Pioneera XDE jako najważniejszy argument podają , że mają tuner cyfrowy - ciekawe jak go wykorzystują ? :p
Pozdrawiam

Testy z DVB-T trwają w kilku rejonach Polski (od 2003 roku). Oprócz Warszawy trwają w okolicach 7 miast (m.in. Wrocław, Katowice, Kraków, Rzeszów, Poznań)
DVB-T nie może ruszyć mimo warunków prawnych http://www.ipis.pl/artykul.php?idartykul=1575&poddzial=ArtykuĹ‚y wszystkie bo prywatni nadawcy blokują http://www.kopnet.gliwice.pl/?id=233 ale Canal+ poinformował, że już w grudniu TEGO roku uruchomi DVB-T w Polsce. http://www.satkurier.pl/?dvb-t/&kat=59&id=26133
Więc będzie możliwość używania DVB-T w Polsce.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
sajmony - na dobrym forum - dostaniesz info gdzie najlepsze ceny
- róznice cen są duze . Ale Ty zawsze dowiesz się gdzie rzetelnie i najtaniej kupisz interesujący Cię produkt.

BoDeX
- nie doczytałem - pełnej informacji - sorry.
Jesli telewizor - to oczywiście moje wywody - w temacie . Nieaktualne.
Ktoś ,coś , komuś - muszę sam analizować materiał przed odpowiedzią
jeszcze raz sorry
pozdrawiam
 
Do góry