Plazma czy LCD 2500-2800 37"

don111

Banned
o co chodzi z częstotliwościami ? w LCD mają znaczenie jeśli chodzi o płynność obrazu (z uwagi na czas reakcji matrycy, żeby nie było smużenia), na migotanie nie ma to wpływu z uwagi na technologię, LCD nie migoczą
w plaźmie z kolei migotanie widać przy 50hz (jak w crt) dlatego koniecznie musi być plazma 100hz (w sumie z 50hz są tylko najtańsze Samsungi)
płynność, choćby LCD miały i z 500hz - po stronie plazm z uwagi na czas reakcji
zastanawia mnie dlaczego plazma mimo, że dużo większa, nie jest specjalnie droższa od mniejszego LCD Panasonica. Bardzo atrakcyjna cena jest z drugiej strony na Toshibę, która ma 100Hz czyli mniej model LG37LH5000 który ma 200Hz (ale z tego co pisaliście, częstotliwości te nie są sobie równe). Czy cena tej plazmy nie jest jakoś niska jak dla was? Użyta jest tam jakaś starsza technologia przez którą obraz będzie gorszy czy jakiś inny diabeł za tym stoi?
mało tego, plazma jest droższa w produkcji od LCD... więc skąd ta cena ? przez mity o poborze prądu, szybkim wypalaniu obrazu, awaryjności, aż po ulatnianie się gazu :) kto by kupił taki tv...
w dodatku to mało przyszłościowa technologia (nie ma czego aż tak udoskonalać jak w LCD) więc producenci powoli odchodzą od niej
w sumie sam przed kupnem tv nie zagłębiałem się w szczegóły ale taki obraz plazmy miałem zakodowany, do tego wydawało mi się że są droższe (kiedyś były)
w ciemnym pomieszczeniu z tego modelu Panasonica obraz będzie lepszy od tych tanich LCD (lepszy kontrast), przy sygnale SD to już zdecydowana przewaga plazmy
także wychodzi na to, że możesz kupić za te same pieniądze większy i raczej lepszy tv (a do Twoich warunków to lepszy bez dwóch zdań) więc nie ma się nad czym zastanawiać... może jedynie nad zmianą sklepu, bo w necie można ten tv dostać jakieś 500zł taniej, dołożysz do lepszego kina domowego (lub playera hd)
 

mnsp

New member
Dzięki bardzo za obszerną odpowiedź :)
Sklepu raczej nie zmienię, ale wynegocjuje lepszą cenę bez problemu. Mieszkam w mniejszej miejscowości i to akurat zaufany sklep w którym gwarancja na produkt praktycznie się nie kończy ;) Więc chyba zdecyduje się na tą plazmę skoro jest dobra. Dodatkowo dołączę sobie jakiś player, co do którego też będę miał kilka pytań ale to już nie tutaj ;)
Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi :)
 

krzychu63

New member
witam
jesli 37 cali to nie ma duzego wyboru. plazma panasonic. starszy model 37x10y lub nowszy TX-P37X20
moze zabrzmi to dziwnie lub smiesznie ale mniejsza rozdzielczosc w plazmie to nie wada tylko zaleta w przypadku kanalow sd - programy beda wygladac znacznie lepiej niz w przypadku lcd full-hd.potwierdzaja to tez osoby na innych zagranicznych forach dyskusyjnych .czyli wybieramy kompromis.lepsza jakosc obrazu sd i tylko minimalnie gorsza hd.na niektorych kanalch hd wcale nie bedzie to widoczne bo to nie jest hd ale pseudo hd.
Dzisiaj byłem w sklepie, w którym stały obok siebie dwa Panasy - jeden Plazma 37" HDR i drugi LCD 37"FullHD. Na obydwu leciał EUROSPORT HD. Jakość obrazu zbliżona, odwzorwanie kolorów podobne, jednak na LCD obraz był minimalnie ostrzejszy. Po przełączeniu na kanał SD, jednak górą była plazma, co daje dowód, że wysoka rozdzielczośc matrycy nie nadaje się do polskich norm sygnału SD.
 

#lukasz

New member
Plazma czy LCD

Zgodzę się że przy kablówce czy przy antenie na sztycy wystarczyć rozdzielczość HD

Ja posiadam Panasonica 42S10
Telewizor mam podłączony do kablówka (moduł CI) i raczej rozdzielczość Full HD nie przeszkadza?.
Poza tym do plazmy podłączoną mam konsolę PS3(tu może się przydać full hd).

Przed kupnem plazmy miałem możliwość porównania Full LED / Plazma / LCD przedział ok 3k-3,5k zł.
Wygrała Plazma - czy to Bluray czy sygnał SD.
:)
 
Do góry