plazma a roździelczość

bamber8

New member
witam,jestem przed zakupem plazmy 50 calowej,oglądał będę z ok 4 metrów i mam dylemat czy kupić LG 50PV350 full hd czy w tej cenie zakupić Panasa X-P50C3E gdyż słyszałem że nie będę miał widocznej różnicy w obrazie,głównie oglądam z kablówki tuner HD,jak to się ma w rzeczywistości czy będę widział różnicę czy nie w obrazie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zależy jaki masz wzrok ?
Dynamika różnicy jest zawsze widoczna na korzyść telewizorów full hd, skalowanie każde pogarsza jakość obrazu. Ale odległość 4 metry trochę zaciemnia obraz całości.
Wg mnie będzie widoczna różnica przy tech podanych warunkach. Ale sprawdź lepiej na własne oczy .
 

marecki6

New member
Bez reklam
hmmm JG ? nie znam :) cieszę się, że masz już swojego wymarzonego G30 ale nie o nim mowa tylko o C3E
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
hmmm JG ? nie znam :) cieszę się, że masz już swojego wymarzonego G30 ale nie o nim mowa tylko o C3E


JG - literówka (LG) - poważnie to sugerował bym Full HD, przewaga wyjdzie przy oglądaniu filmów z odtwarzacza BD oczywiście kanały HD też inny TV z FullHD będzie się starał skalować - jakość sygnału najważniejsza.
 

marecki6

New member
Bez reklam
w tej klasie masz LG 50pv350, Samsunga 51D530 i trochę drożej Panasonic U30 .... nadal obstawiałbym LG
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
w tej klasie masz LG 50pv350, Samsunga 51D530 i trochę drożej Panasonic U30 .... nadal obstawiałbym LG

a ja bym sugerował dołożyć trochę grosza i kupić jednak 46-50" G30 - (TV to inwestycja na dłuższy czas), a parametrami obrazu wyprzedza wymienioną konkurencję...

Oczywiście ideałem było by VT ale tu już duuuża różnica w cenie....
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
... i liczyc na to, ze trafisz na egzemplarz, ktory pozwoli Ci slyszec tylko to co leci akurat w tv.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/67509-czy-twoj-panasonic-g30-buczy.html

zawracanie d....y ja mam G30 42" kupione w listopadzie a mój szwagier ma G30 46" kupione w grudniu - problem brzęczenia nie występuje!

Wentylatory czy zasilacz w moim przy jasnym tle są słyszalne (w nocy na trybie mute) około max. 30cm od górnej krawędzi.

Oglądam dużo filmów z .... dzwiękiem.... (BD, DVD, AVI) często w nocy nigdy nie było dzwieków co by mi przeszkadzały w oglądaniu. Szwagier też uwag nie zgłasza do swojego a chyba obraz i stosunek ceny do jakości jest najważniejszy. Filmy oglądam z BD często na słuchawkach... ten temat z buczeniem to troche tak jak "radio Erewań podało, że....".

Mam u znajomych dwie wcześniej kupione plazmy LG 350 lub 353 nie ma o czym mówić i co porównywać... oraz Samsunga 51" FullHD ten ostatni ma porównywalny kontrast, słabsze czernie, gorszy filtr - więcej odbija ale lepszy internet niż w Panasonicu.

W sądzie w tym wątku każdy może sobie zagłosować na tak lub nie nawet jak ma crt w domu, oczywiście zdażają sie felerne egzemplarze tak jak ja na Sharpa wcześniej trafiłem :p

Sam wcześniej miałem kupionego w 02.2011 Sharpa 40LE820E i już go oddałem do rodziny bo mnie nierównomierne podświetlenie i obraz zażygany niebieskim w nim do szłu doprowadzały (dwa razy serwis i korekta dyfuzorów świetlnych, bez efektów) mimo że miał być super, LED krawędziowym z nowoczesną matrycą, czwartym pixselem etc. etc.
 
Do góry