plazma 50''

przemoo93

New member
Witam. Chciałbym sie poradzić co do wyboru plazmy.

Odległość od ekranu - 3m
Preferowana wielkość telewizora? 50"
Preferowana marka? Brak
Jakie urządzenia będą podłączone? Xbox360,
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? xbox360 85%, programy sportowe15%
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych? Na wprost
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI-konsola
Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
Ma stać czy wisieć? Wisieć
Przedział cenowy: do 3300 zl, ale jesli rozadnie bedzie doplacic z uwagi na lepszy stosunek jakosc/cena przedzial moze byc zwiekszony

z tym że Pon-Piąt telewizor bedzie używany 5h max dziennie, w weekedny do 9h dziennie no i czasami jakąś gale MMa sie obejrzy nad ranem-ale to sporadycznie, i od czasu do czasu jakiś meczyk z kumplami. Dziękuje z góry za odpowiedzi i porady. Nie znam sie za bardzo na telewizorach dlatego zgłaszam sie po pomoc aby dokonać rozsądnego wyboru.
 
Ostatnia edycja:

kaczhor

New member
sam szukam podobnego sprzętu i na dzień dzisiejszy wygrywa Panas p50u30 z tym że juz raz byłem w sklepie i miałem kupic s20 później przerzuciłem się na u30 za namową sprzedawcy i forum. Jutro w końcu mam zamiar go kupić, chociaż po głowie chodzi mi jeszcze G20, mam nadzieje że jutro wkoncu coś kupie bo im dłużej sie zastanawiam tym trudnij jest się mi zdecydować ;)
 

alepski

New member
to ja sie podepne do pytania, bo też szukam plazmy 50" głównie pod konsolę. Odpowiedź padła, że warto dopłacić to około 750 zł (bo na tę chwilę tak to wygląda, u30e za 3k można kupić) do g20e, tylko pytanie: dlaczego? I o co chodzi z tą czernią w g20e, w teście czytałem, że to najsłabsza strona tego modelu a znowu w innych wątkach czytam, że takiemu czy innemu modelowi jednak daleko do czerni g20e - trochę sprzeczne informacje jakby :p Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam ;)

edit: ok, na wszelki wypadek wpisze odpowiedzi na standardowy zestaw pytań:

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ? ok 3m
jak słońce świeci w pokoju ? tv na ścianie na przeciwko małego okna (nie dochodzi za dużo światła) w odległości 5m
Jak duży jest pokój ? 5x4 m
jaki masz obecnie telewizor? siakiś stary Panas CRT
jakie programy najczęściej oglądasz? sport, filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? zdecydowanie wieczór
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? ze światłem (bez to chyba niezdrowo)
wolisz obraz ostry czy łagodny ? nie lubię mydła ale znowu fanem porów na twarzy nie jestem
matryca błyszcząca czy matowa? bez większej różnicy
preferowana wielkość telewizora? 50"
preferowana marka ? brak
czego nie lubisz w telewizorach? kiedy płaci się głównie za znaczek
jakie urządzenia będą podłączone ? głównie ps3, czasami laptop po hdmi do filmów
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? max 20% tv, reszta to konsola i filmy z lapka
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? głównie na wprost ale może się zdarzyć, że ze 30 stopni będzie oglądane
czy ważne jest wifi ? niekoniecznie, chociaż fajnie gdyby było jakieś połączenie z netem ale jeśli znajdzie się model, który ma świetny obraz a nie będzie miał podłączenia do netu to go na pewno nie skreślę
czy będziesz korzystać z widgetów ? raczej nie
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? raczej nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? może być ale tak samo jak z wifi
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? niekoniecznie
ma mieć 3D ? nie
ma mieć slot na karty SD ? chętnie, ale tak jak z wifi
ma mieć tuner DVB-S ? niekoniecznie, chociaż fajna sprawa
jakimi złączami ? z konsoli i z lapka hdmi, z kablówki antenowe
jaki masz sygnał ? SD, raczej niezły
ile programów HD ? okrągłe zero
ma stać czy wisieć ? wisieć (ale nie tonąć;))
 
Ostatnia edycja:

kaczhor

New member
ja już zdecydowałem sie na g20, natomiast okazało sie że w electro word w warszawie jest on niedostępny a ceny w innych sklepach przekraczają 4k i chcąc nie chcąc jestem zmuszony zakupić U30 mam nadzieje ze on spełni moje wymagania.

Moze ktoś zna jakiś sklep w warszawie gdzie można zakupić g20 poniżej 4k?
 

alepski

New member
mam za mało postów jeszcze więc linków dodawać nie mogę ale u30e to nawet za 3k można kupić. g20e za 3750 (wystarczy poszukać)
 

JLF

New member
Podłączam się do tematu, remont prawie zakończony pora kupić TV.

odległość od ekranu: ok 3m
jak słońce świeci w pokoju: brak lub słabe boczne
Jak duży jest pokój: pomieszczenie sypialne 1,60x3 m
jaki masz obecnie telewizor: używam monitora LG w2353V
jakie programy najczęściej oglądasz: seriale 720p
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: po 17, sobota-niedziela cała doba
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez
wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry - duży kontrast
matryca błyszcząca czy matowa: obojętnie
preferowana wielkość telewizora: 50 cali
preferowana marka: LG, Panasonic
czego nie lubisz w telewizorach:
jakie urządzenia będą podłączone: PC po HDMI
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 0 (jak wejdzie DVB - 25), 100% PC po HDMI
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
czy ważne jest wifi: nie
czy będziesz korzystać z widgetów: nie
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: nie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: obojętne
ma mieć 3D: obojętne
ma mieć slot na karty SD: obojętne
ma mieć tuner DVB-S: obojętne
jakimi złączami: HDMI
jaki masz sygnał: 1080p
ile programów HD: 0
ma stać czy wisieć: stać + zaczepy ochronne

budżet: do 4500
modele które rozważam:
LG 50PK760
LG 50PK950
LG - model w tej cenie z 2011?
Panasonic TX-PG30E - to najwyższy model 2D?
 

bandzior80

New member
też się zastanawiałem nad tymi modelami, później myślałem o panasonic v20 a dzisiaj zamówiłem vt20 i mam nadzieje że jutro jak go dostane to się nie rozczaruje :)
 

JLF

New member
Który wybrać:
LG
50PK760 - najbardziej mnie przekonuje
50PK950
50PZ550

Panasonic:
TX-P50S20E
TX-P50G20E
TX-P50GW20E - czym różni się od G20?
TX-P50G30E - warto nie warto?
VT20 - za drogi, V20 - za drogi.

Samsung - warto brać pod uwagę?


Super opcje internetowe mnie nie interesują, filmy przez USB itp. też nie.
 
Ostatnia edycja:

JLF

New member
G30 - 5449PLN - to chyba żart?

Nie interesują mnie żadne iplexy itp. wszystko to mam na PC do którego podłącze telewizor - podłącze drugą myszkę i mam wszystko a nie ~4 serwisy i ~10 rodzajów plików. Liczy się tylko i wyłącznie jakość obrazu i cena do ok. 4000 PLN.



Sprzedajesz Panasonic i go polecasz ale argumentów sensownych brak.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najpierw naucz się czytać bo Polski dla Polaków to nie jest skomplikowany język.
Panasonic TX-P50G30E 50" - Telewizory 3D - Panasonic TX-P50G30E 50" cena od 4056.00zł
Tu masz ceny . Jeśli nie rozróżniasz cyfr zapytaj starszą siostrę.

Pytałeś o jakość w klasie cenowej i taką dostałeś , jeszcze zostaje reszta.
http://www.hdtv.com.pl/forum/pdp-plazmy/66792-panasonic-tx-p42g30-telewizor-multimedialny-test.html
Tu jest test potwierdzający możliwości.
W swoim wpisie nie podałeś że nie lubisz Iply czy iplexu.
Staraj się czytać ze zrozumieniem i odpowiadaj właściwie na pytania.
Wesołych Świąt
 
Ostatnia edycja:

JLF

New member
dw6fm8.jpg
- cena pochodzi z fotografii którą sam zamieściłeś.

W swoim poście pisałem, że obojętne i podłącze do PC - wystarczy wyciągnąć wnioski, w innym poście (przed twoją odpowiedzią) - "Super opcje internetowe mnie nie interesują, filmy przez USB itp. też nie.". Starszej siostry dobre sobie - widzę, to dopiero dojrzałe. Po forum o takiej specyfice spodziewałem się braku użytkowników o takiej mentalności.

Zamiast wymyślać kolejne uszczypliwe riposty, możesz podać fakty które przemawiają za G30E?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W teście który zaczepiłem są podane wszystkie zalety i pokrywają się z Twoimi potrzebami
Oczywiście dotyczy to dotyczy wymienionych we wpisie modeli Plazm
 

JLF

New member
Nie mam dostępu do tego testu - dziwna sprawa strona o sprzęcie a dostęp do testów płatny .... Na szczęście są zagraniczne.

Wczoraj rozmawiałem z konsultantem redcoon i odradzał Panasonic "osobiscie nie przypadła mi ta marka do gustu". Ty polecasz Panasonic i widzę po testach, że wypada dobrze, ale czy lepiej od PK950 lub PZ550?

Na szczęście lepiej z dostępnością, może uda mi się go na żywo ocenić i wtedy dokonam zakupu lub nie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pieniądze idą na rozwój portalu - oczywiście o ile nie masz nic przeciwko temu.
A złotówka za miesiąc opłat abonamentu jak zapewne zauważyłeś nie przekracza możliwości finansowych użytkowników.
Test jest obszerny i uwzględniający zadawane pytania i to nie tylko na tym forum.
Opinia pana z Redcoona jest śmieszna (ale oczywiście to jego ocena). Widać tylko że nie widział na oczy działającego telewizora. Zapytaj go o input lag, o nową strukturę matrycy i co z niej wynika, o sposób komunikowania się, czy tworzenia systemów Viera - wówczas porozmawiamy.
Porównaj poziomy czerni plazm które podałeś we wpisie i przeanalizuj jaki mają wpływ na jakość końcową. Poświeć latarka na ekran i sprawdź gdzie są większe refleksy.
To i setki innych uwag są w teście - od blokowania systemu moskito , po usuwanie przelotu .
I bardzo ważne nowe systemy zabezpieczenia.
 

JLF

New member
Mam jedno niestandardowe pytanie: jaki jest dokładnie wymiar podstawki? - meble na zamówienie.

Czekam na aktywację Klubu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry