Plazma 50' w rozsądnej cenie

akrak

New member
Witam
Zamierzam kupić tv w rozsądnej cenie.

Opis i wymagania:

1. Odległość od ekranu? Około 4m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Średnio - roleta
3. Jak duży jest pokój? 4 x 5m
4. Preferowana technologia: Plazma
5. Jaki masz obecnie telewizor? CRT Philips 21"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? ogólnie TV kablowa (będzie dekoder HD)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Bez lub słabe światło
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Naturalny
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Chyba matowa, ale nie koniecznie
11. Preferowana wielkość telewizora? 46-52 (raczej 50)
12. Preferowana marka? LG, Panasonic
13. Czego nie lubisz w telewizorach? .....
14. Jakie urządzenia będą podłączone? TV kablowa (dekoder HD), DVD, za jakiś czas konsola
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 60% TV, 40% Filmy HD
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Głównie na wprost
17. Czy ważne jest wifi ? Nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Dobrze by było.
22. Ma mieć 3D? Nie
23. Ma mieć slot na karty SD ? Może
24. Ma mieć tuner DVB-T? Tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? dekoder HD: HDMI-HDMI, DVD: HDMI-HDMI,
26. Jaki masz sygnał: TV kablowa
27. Ma stać czy wisieć? raczej wisieć
28. Rozdzielczość: raczej Full HD (1920x1080)
29. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu
30. Ile osób ogląda: 1-2
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: max 3-4 h
32. Jaka klasa cenowa ? 1800-2200 zł

Po niekiedy długich wieczorach poszukiwania na razie najbardziej rzucił mi się w oczy PANASONIC TX-P50S20E, jest w dobrej cenie, w electroworld za 2100zł, opinie sklepowe też dobre, co o nim myślicie?? jedyny minus to brak USB, ale czy np warto dopłacać do wyższego modelu jeżeli za 200zł-300zł można kupić odtwarzacz multimedialny?
może jakiś inny model, firma, który jest w porównywalnej cenie, jakości i ma USB? z góry dzięki za wszystkie sugestie.
 

akrak

New member
zastanawiam się jeszcze na ile tak naprawdę niezbędne jest mi fullhd, przy odległości oglądania prawie 4m? czy zauważę jakąkolwiek różnicę w jakości obrazu między hdready a fullhd??
 

don111

Banned
jeśli tv jest nowy, nie z wystawy (dość podejrzane że jeszcze taki mają) to cena w porządku i się opłaca, S20 to jakość jak tegoroczny model U30
co do odległości - z 4m nie będzie widać różnicy między full hd a hd ready na 50', może na granicy widoczności
 

MWM

New member
Może LG 50PV350??.
Właśnie od tygodnia jestem jak na razie szczęśliwym posiadaczem.
Sugeruję poczytać o tym modelu na forum, za takie pieniądze nic lepszego się raczej nie znajdzie a i możliwości tv większe niż przytoczony wyżej model Panasonica.
 

akrak

New member
właśnie o tym modelu też myślę, bo okazało się, że ten Panasonic już nie jest dostępny. z Lg zastanawiam się właśnie nad 50PV350 lub 50PW450 (451), wszystkie są w podobnej cenie tylko PV jest fullhd bez 3d, a te drugie hdready z 3d, niby na 3d mi nie zależy, ale fajny bajer.
a Ty MWM mówisz, że jesteś zadowolony z tego LG?? jak wygląda sprawa z wyświetlaniem zwykłych kanałów? widoczny jest efekt odbijania światła? a sprawdzałeś może możliwości odtwarzacza USB? odtwarza wszystko? filmy z napisami?
 

Marqs_

Klub HDTV.com.pl
VIP
właśnie o tym modelu też myślę, bo okazało się, że ten Panasonic już nie jest dostępny. z Lg zastanawiam się właśnie nad 50PV350 lub 50PW450 (451), wszystkie są w podobnej cenie tylko PV jest fullhd bez 3d, a te drugie hdready z 3d, niby na 3d mi nie zależy, ale fajny bajer.
a Ty MWM mówisz, że jesteś zadowolony z tego LG?? jak wygląda sprawa z wyświetlaniem zwykłych kanałów? widoczny jest efekt odbijania światła? a sprawdzałeś może możliwości odtwarzacza USB? odtwarza wszystko? filmy z napisami?


Osobiście posiadam tego LG 50PV350
Ogólnie jestem zadowolony.
Zwykłe kanały są bardzo ładne.
Efekt odbijania światła niestety jest i to dość spory. Kwestia kiedy oglądasz i czy masz okna od strony słońca.
Czyta pliki usb ale o mkv dobrze się nie wypowiem. Miał problemy z płynnością. AVI (dvdripy) radzi sobie w porządku. Napisy też wyświetla. Osobiście zakupiłem sobie BR również LG i po dlna jest zdecydowanie fajniejszy bajer :)
Jeśli miałbym kupować inny to raczej tylko z powłoką (ale cena ??). Brakuje mi więcej HDMI.
 
Do góry