Plazma 50" ok. 5000zł

Kitajec87

New member
Witam,

szukam plazmy lub ewentualnie LCD, w zależności co doradzicie ;) Mam do wydania ok. 5000zł, jak mniej to fajnie, jak więcej, to coś tam delikatnie uciułam, gdyby różnica w jakości była wymierna. Służyć będzie do oglądania N-ki w HD, a także PS3. Do tego filmy blu-ray lub seriale 720p/1080p z kompa.

odległość od ekranu = ok. 3,5 m
jak słońce świeci w pokoju = pokój jasny na poddaszu, ale w przypadku kupna plazmy od razu kupuję rolety ;)
jak duży jest pokój = 70m
jaki masz obecnie telewizor = tylko monitor LCD przy kompie
jakie programy najczęściej oglądasz = Telewizja N, przeważnie wszystko w HD, plus konsola PS3, do tego z kompa puszczałbym seriale 720p/1080p
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem = bardzo różnie
preferowana wielkość telewizora = 50" i więcej
preferowana marka = brak
czego nie lubisz w telewizorach = jak długo przeskakuje kanał
jakie urządzenia będą podłączone = PS3, komp
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń = 20% TV, 20% seriale z kompa, 60% konsola
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych = na wprost
telewizor ma mieć wifi = nie musi, chyba, że przynosi mi jakieś wymierne efekty?
ma czytać przez USB filmy = zakładając, że będe odpalał wszystko z kompa, to raczej nie
jakimi złączami i co chcesz podłączyć = konsola i komputer po HDMI. I od razu pytanie, czy warto inwestować w droższe kable, czy kupić najtańszy i olać temat?
ile programów HD = koło 10
ile godzin dziennie ma grać telewizor = czasem 4, czasem 14. Raczej nastawiam się na intensywne użytkowanie
ile osób zasiada przed telewizorem = 2-3
ma stać czy wisieć = wisieć
jaka klasa cenowa = ok 5000 +/- 500zł
 

don111

Banned
Panasonic 50G20, LG 50PK950
z trochę droższych 50V20 albo LG60PK550
60' to już jest coś ;)
LG - odbijają mocno, przy obydwu Panasonicach rolety są zbędne
 

Kitajec87

New member
To jeszcze jedno pytanie, jak się ma LG w plazmach tak generalnie? Nie będę ukrywał, iż się nie znam za bardzo, a moje dotychczasowe doświadczenia z firmą LG, były co najwyżej, średnie ;) Fakt, że tyczy się to sprzętu komputerowego, ale jednak.

Albo inaczej, bo zdecydowałem się na tą droższą opcję - więc jak się ma LG60PK550 do tego Panasonica 50V20?? Wziąłbym tego LG, tylko czy jakościowo jest porównywalny do Panasonica?
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Lg to nie panasonic. Klasa marki o wiele nizsza i widać to na jakości i awaryjności. Wybierasz miedzy duzym rozmiarem w LG a jakością w Panasie przy mniejszym wyposażeniu i przekątnej.
 

don111

Banned
Albo inaczej, bo zdecydowałem się na tą droższą opcję - więc jak się ma LG60PK550 do tego Panasonica 50V20?? Wziąłbym tego LG, tylko czy jakościowo jest porównywalny do Panasonica?
niestety nikt nie daje +10 cali za darmo ;)
różnica oczywista to refleksy i głębokość czerni, reszta mniej znacząca/jakość zbliżona, obraz na LG wydaje się bardziej stonowany
z awaryjnością to przesada, elektronika jest tak samo awaryjna, może się zdarzyć (i zdarza częściej w LG) że tv zaraz po zakupie będzie miał wadę fabryczną ale taki tv od razu się wymienia

też raczej skłoniłbym się ku Panasonicowi choć zakładając ciemny pokój (pomijając odblaski i mniejsze zaufanie do marki :-D) to z grubsza mamy tv 60' zamiast 50' za cenę czerni, do materiału głównie HD - bomba :-D
 

cactusek

New member
Bez reklam
LG nie przyjmie ci plazmy do reklamacji jesli są bad piksele (do pewnej ilości), u Samsunga i Panasa o wiele łatwiej na wymiane na nowe.
Do tego cała masa pk250,pk350 i pk550 ma wady matrycy o czym szeroko pisza na forum AVS.
To niestety są wady LG. Zalet mają za to wiecej, np wyposażenie które jest podobne w Panasach dopiero od 5-6 tyś.
 
Do góry