PLAZMA 50''-52" - 4000zl-4500zł

Jaki model, kupiłbyś dla Siebie ?


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

matkurczak

New member
Witam!
Zwracam się z uprzejmą prośbą o poradę, w jaki sprzęt zainwestować fundusze :), sprawdzałem forum, ale nie natrafiłem na post, zawierający informacje o specyfikacji, o którą mi chodzi.


odległość od ekranu ? 3-4m
jak słońce świeci w pokoju ? dwa okna, plus rolety zasłaniające promienie słoneczne
Jak duży jest pokój ? 20m^
jaki masz obecnie telewizor?SHARP 32''
jakie programy najczęściej oglądasz? - filmy, popularnonaukowe,przyrodnicze, sport -mecze
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?najczęściej wieczorem, ale w dzień też w weekendy
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? z delikatnym oświetleniem lub bez
wolisz obraz ostry czy łagodny ? nie męczący :)
matryca błyszcząca czy matowa? odpowiednia do pomieszczenia :)
preferowana wielkość telewizora? 50"-52"
preferowana marka ? SHARP-Sony- Panasonic -lub inna polecona przez Fachowców :)
czego nie lubisz w telewizorach? gdy obraz nie jest płynny (szczególnie mecze)
jakie urządzenia będą podłączone ? Cyfrowy Polsat, lub Cyfra +, konsola PS3
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 70/30
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?na wprost
czy ważne jest wifi ? fajnie gdyby był wifi :)
czy będziesz korzystać z widgetów ? raczej nie
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? raczej nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? z poziomu dekoderów
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? TAK
ma mieć 3D ? może
ma mieć slot na karty SD ? wszystko jedno
ma mieć tuner DVB-S ? gdyby miał do cyfrowej naziemnej - nie byłbym zły :) ale nie musi oczywiście :)
jakimi złączami ? do odbioru wymienionych wyżej urządzeń
jaki masz sygnał ? cyfrowy
ile programów HD ? kilka
ma stać czy wisieć ? wisieć
jaka klasa cenowa ? ok 4500zł

z góry bardzo dziękuję za wskazanie odpowiedniego urządzenia.

pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rzeczywiście do takich warunków sięgałbym po wielkość 50-52":
- Sharp 52 LE 830

008_DSC_9601.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html

- Panasonic 50 G 30
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...g30-telewizor-multimedialny-test-otwarty.html
- Samsung 51D8000
 
Ostatnia edycja:

sebulba72

New member
Panasonic 50" Viera TX-P50ST30E 3D ze względu na Infinite Black Pro i 3D , z drugiej strony seria G to wyższa półka ale starsza chociaż z trybem THX . Trudny wybór .
 

matkurczak

New member
właśnie też mam problem z wyborem :/

ale dzięki za akceptacje modeli, wiem że wybór będzie w dobrym kierunku, jak macie jakieś opinie o sprzęcie będę wdzięczny za informacje:)

pozdrawiam
 

don111

Banned
G30 nie jest starsza...
ST30 ma filtr infinite black pro - lepszy kontrast w dzień, mniejsze odbicia i chyba ciut lepsza czerń w nocy, nie ma jedynie paru opcji do obrazu i trybu THX
 

mirek71

New member
też szukam tv plazmowego w tych parametrach -widzę że "rządzi" panasonic a ja mam dylemat między 50g30 panasonic a samsung 51D6900 .... który też wygląda na ciekawą propozycję + dodatki jak wifi i 3D :mrgreen: macie jakieś prównania za i przeciw ?
 

sarna

New member
Powiem Ci tak, jeżeli plazma to tylko panasonic no i neoPlasma ! Bierz 50g30 mam i jest rewelacyjny ! Poza tym też masz wifi (musisz dokupić modem, zamiennik około 150zł) no i jeszcze to darmowe przedłużenie gwarancji na 5 lat !
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
G30 nie jest starsza...
ST30 ma filtr infinite black pro - lepszy kontrast w dzień, mniejsze odbicia i chyba ciut lepsza czerń w nocy, nie ma jedynie paru opcji do obrazu i trybu THX

i w G30 np. 3 x USB i takie tam "drobiazgi" co do czerni bym polemizował, tu jest nowsza generacja panelu plazmowego (już G13? czy G14?) a w tym rozwiązanie ponoć problemu wybarwiania się z czasem czerni i takie tam w/g zapewnień inżynierów Panasa.... :bober:poza tym 5 lat gwarancji do końca stycznia.
 

mistrzb

Member
A moze rozwazysz poczekanie na nowe serie st/gt/vt50. Wedlug pierwszych relacji zmiana na plus ma byc duza i niby przeskok z 30 od razu na 50 ma odwzorowac przeskok jakosciowy. Cena 50st50 ma zaczynac sie ponizej 1000$. Tylko cena europejska moze po raz kolejny okazac sie zupelnie inna. Panasonic wprowadza nowosci zazwyczaj w kwietniu, wiec trzeba bedzie pcoczekac. Ale obstawiam, ze na Euro 2012 wszyscy producenci beda juz kusic swoimi tegorocznymi nowosciami ;)
 

mirek71

New member
kurcze właśnie miałem kupić 50g30 i nie wiem czy jeszcze poczekać jak pisze mistrzb na nowszego panasa - choć kusi 5 lat gwarancji do końca stycznia ... jak myślicie coś się może dziać w cenach (w ciągu 3 miesięcy) w stosunku do droższych modeli czy lepiej brać g30 - chodzi mi też oczywiście o jakość tych tv - chcę kupić tv szczególnie do filmów i to niekoniecznie w 3 d ??? brać czy poczekać ...
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
kurcze właśnie miałem kupić 50g30 i nie wiem czy jeszcze poczekać jak pisze mistrzb na nowszego panasa - choć kusi 5 lat gwarancji do końca stycznia ... jak myślicie coś się może dziać w cenach (w ciągu 3 miesięcy) w stosunku do droższych modeli czy lepiej brać g30 - chodzi mi też oczywiście o jakość tych tv - chcę kupić tv szczególnie do filmów i to niekoniecznie w 3 d ??? brać czy poczekać ...

nowe panasy oczywiście interesujące ale do tylko 2D ma być tylko jeden nowy model U50 czy jakoś tak :) ładnie wygląda
 

mirek71

New member
ale ceny będą chyba też duże za 50U50 ... jaki obstawiacie - pewnie 3.5 tyś zł która jest obecnie za 50g30 przekroczą znacznie ???
i czy uważacie że między u50 a g30 będzie przepaść - chodzi mi o obraz ?
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
ale ceny będą chyba też duże za 50U50 ... jaki obstawiacie - pewnie 3.5 tyś zł która jest obecnie za 50g30 przekroczą znacznie ???
i czy uważacie że między u50 a g30 będzie przepaść - chodzi mi o obraz ?

obiektywnie teraz nikt rozsądny na to pytanie nie odpowie czy będą różnice i czy będą duże różnice?

będą testy, porównania, dyskusja, użytkownicy to coś będzie wiadomo.

Chcesz kupić tanio G30 z 5 lat gwarancji to masz okazję wolisz nowinki i poczekać na nowy model droga wolna oczywiście z dwoma laty gwarancji :)
 
Do góry