Plazma 50'' 4000-5000zł. zo wybrać?

Boban-Blonie

New member
Witam i bardzo proszę o pomoc.
Proszę o podanie za i przeciw waszych propozycji.
Preferowana wielkość matrycy - 50
Preferowane marki - ?
Jaki sygnał - dekoder cyfra plus hd
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? - i tak i tak czesciej an wprost
Jaka odległość od ekranu - 2m -3m
Jakie urządzenia do podłączenia - ps3, dvd
Jaka klasa cenowa - 4000-5000zł.
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy - wieczór
Jakie masz nasłonecznienie pokoju - okno na południe (widno)
Ile osób zasiada przed telewizorem - 1-3
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - często przy halogenikach.
Ma stać czy wisieć - wisiec
Czy ma być HD Ready czy Full HD - Full HD


Tv potrzebuje do filmow z dvd i cyfry, głównie oglądam sport, piłka nożna, wyścigi, no i filmy.
Dobrze by było jak by miał PIP - TUNER (ale obejdzie sięteż bez)

Proszę o szybką odpowiedź bo do 9.07.2009 muszę coś nabyć.
Pzdr.
 

demografik

New member
Do 9.07? Chcesz się cofnąć w czasie? ;)

Ja wybrałem Samsunga B550 bo jest sporo tanszy od B650 a można odblokować w nim kilka funkcji które posiada wyższy model.
Na twoim miejscu z takiej odległości pomyślałbym nad max 46" i ew. rozważył zakup Panasa S10 jako alternatywę dla Samsunga.
 

Berti76

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podpinam sie pod temat, preferencje w zasadzie mam identyczne jak zalozyciel.

Telewizja z ktorej będe mial obraz to Cyfra+, glownie kanaly SD, planowany tuner HD i takiez kanaly. Dobrze by bylo gdyby mial pare dobrych funkcji skalowania ekranu (ucinanie pasow, powiekszenia itp)

Dodam ze czasem gram (xbox360) wiec green ghostingu nie chcialbym widziec, powidoki tez jak najmniejsze zeby byly, po za tym ma swietnie odwzorowywac kolory i dobrze swiecic.

W zasadzie to zamowiony mam juz Panasonic TX-P50S10E, i pewnie jutro będe odbieral, ale ktos mnie namowil zeby jeszcze poszperac w necie i zonk, trafilem na info o Samsungu PS50B650, ktorego opis funkcji brzmi jak marzenie. Ma sporo rzeczy ktorych nie ma ten Panasonic, chociazby FHD a nie jakies 900lini (skad sie w ogole wziela ta dziwna liczba?). Nie wiem natomiast jak wyglada z tymi Hz. Ten Panas ma 400Hz w sub-pikselach, a Samsung to nie wiem, chyba 600Hz, o ile dobrze widze. Czesto tez ogladam sport, czyli szybko poruszajace sie, i zmieniajace obrazy, zalezy mi tutaj na plynnosci.
Wyczytalem tez ze Samsung jakos slabiej swieci, i czesto trafiaja sie wadliwe modele z wypalonymi pixelami czy cos (nie znam sie dokladnie).

Z istotnych rzeczy jest tez to ze nie lubie jak mi cos brzeczy i szumi, szczegolnie jak w nocy ogladam cicho tv. Zalezy mi tez na szybkim i wygodnym menu (mam tez Aquosa LCD 42'' Full HD, tam menu dziala jakby tv mial procesor x486) Jak wyglada to u tego Samsunga i Panasonica?

Pomozcie mi dobrzy ludzie sie zdecydowac na cos, bo jak pisalem jutro, a w zasadzie juz dzisiaj (pon) bym musial isc do sklepu i brac tego Panasonica za 4700, ale jak moge dolozyc 300zl i miec fajnego Samsunga za 5k to bym sie dwa razy nie zastanawial. Tylko chcialbym poznac opinie fachowcow. Dziekuje pieknie z gory!

Pozdrawiam
Bartosz

ps. a moze jest jeszcze jakas inna alternatywa do 5000zl ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry