Plazma 50 ~3000 zł

forest1992

New member
Telewizor głównie będzie robił za monitor do komputera, więc zależy mi by LAG INPUT był jak najmniejszy. Funkcja SMART jest dla mnie kompletnie bezużyteczna więc może jej nie być. Obiło mi się o uszy coś o jakiś filtrach anty refleksyjnych. Faktycznie wpływają one komfort oglądania telewizora za dnia? Jeżeli tak to chciałbym by mój przyszły telewizor to miał

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Różnie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Początkowo stać, później będzie zawieszony
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku, myślę że może być dosyć dokuczające przy oglądaniu za dnia
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Full HD, Filtr antyrefleksyjny (antyodblaskowy?)
10. Jakie urządzenia? TV cyfrowa, PC, w przyszłości amplituner
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? W tygodniu 1-8, na weekendy może być więcej
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak
16. Preferencje co do marki? Nie
17. Preferencje co do wielkości? 50+
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Raczej w dzień
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Im mniej tym lepiej, nie musi być to hi-endowy sprzęt. Chciałbym do 3000 ale ostatecznie na pewno nie chce wydać więcej jak 4000
21. Czy telewizor ma mieć 3D? Tak
22. Co dla Ciebie jest najważniejsze w TV? Jakość wyświetlanego obrazu, naturalne barwy, dobra widoczność w dzień, bezawaryjność

Proszę, pomóżcie bo im więcej czytam tym ciężej mi jest jakikolwiek model sobie upatrzyć. Początkowo celowałem w budżetową plazmę LG 50PN6500 ale postanowiłem że mogę poczekać jeszcze miesiąc i przeznaczyć na tv trochę więcej niż pierwotnie zakładałem.
 

tysma

New member
Ja uważam, że Plazma 50tka przy dwóch metrach to zbyt duży tv.
NIe wiem jak w lg, ale w plazmach samsunga i panasonika z bardzo bliskiej odległości widać takie jakby mróweczki poruszające sie po ekranie, piksele.
Plazmy tak mają, więc sądze, że plazma LG też. Ja z odległości 1,8metra przy wieczornym oglądaniu 42cali plazmy widzałem wyraźne "mrówki" na ekranie w ciemniejszych scenach. Nawet przy obniżeniu jasności ekranu prawie do 0.

Jeżeli plazma i 2metry to bym szedł w 42 cale. A jak chcesz 50tkę to bym poszedł w LEDA, przy takich warunkach- odległość, oglądanie w dzień i światło dzienne wpadające na tivi.
 
Ostatnia edycja:

Jasob

Member
Jeżeli plazma i 2metry to bym szedł w 42 cale. A jak chcesz 50tkę to bym poszedł w LEDA, przy takich warunkach- odległość, oglądanie w dzień i światło dzienne wpadające na tivi.

Wydaje mi się, że akurat jest odwrotnie. LED 50 cali z 2 metrów przy programach SD to katastrofa.
Z plazmy ten sam program będzie już do oglądania.
Proszę mnie poprawić jak się mylę.
 

forest1992

New member
Dzięki wielkie za odpowiedzi, jestem przekonany że plazma spełni bardziej moje oczekiwania niż LED. Zdaję sobie sprawę że przy odległości 2 m widać telewizor szczegółowo dlatego zwiększyłem próg cenowy tak aby finalnie nie czuć się rozczarowany jakością obrazu.

Panasonic TX-P50ST60E jest w cenie dla mnie akceptowalnej, oglądałem ten model także na allegro jakiś czas temu. Szkoda tylko że ma SMARTA, pewnie bez tego byłby tańszy. Jak zachowuje się ten model przy warunkach dziennych z powiedzmy z średnio umiarkowanym natężeniem słońca? Spadek jakości jest dla mnie rzeczą zrozumiałą ale czy oglądanie telewizora w takich warunkach można dalej nazwać komfortowym? A co z konkurencją, są jeszcze jakieś ciekawe modele w tym przedziale cenowym czy ten Panasonic zostawia resztę w tyle?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten Panasonic akurat pozostawia konkurencję w tyle.
W tej klasie wszystkie mają smart i to zaryzykuję że czasami się przydaje.
Potraktuj to jako gratis.
Napisz na PW dostaniesz info
 

tysma

New member
Wydaje mi się, że akurat jest odwrotnie. LED 50 cali z 2 metrów przy programach SD to katastrofa.
Z plazmy ten sam program będzie już do oglądania.
Proszę mnie poprawić jak się mylę.

No tak tu muszę Ci przyznać rację:) Lepiej jednak, więc Plasma, nie pomyslałem o SD:)
 
Ostatnia edycja:

tysma

New member
tak właśnie to napisałem, przyznałem rację. Zapomniałem o tym aspekcie.
Jednak uważam dalej, że będzie widać tańczące zielono-czerwone kropki w ciemnych scenach na 50 cali plaźmie z 2metrów.
Na samsungach na pewno, nie wiem czy na to samo cierpią plazmy panasonika/lg Jestem jutro u kolegi który ma st60 przyjrze się temu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zależy wszystko od wzroku, ale kropki widoczne są ze znacznie bliższej odległości. No i wszystko zależy od ustawień. Tu właśnie kłania się kalibracja obrazu.
 
Do góry