Plazma 46-51 cali do 3000

Bailiff

New member
Witam

Od dłuższego czasu przeglądam forum i mimo wszystko jakoś ciężko mi się zdecydować.

Modele, które przykuły moją uwagę póki co to:
Panasonic 46G30
LG 50PA6500
Samsung 50e530

Co do ankiety

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
ok 16m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
jakieś 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
do 4-rech osób
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
głównie na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
okno od wschodu, tv na zachodzie, rolety w oknach
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
jak najlepszy obraz FULL HD, SD i w GRACH
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
tv dialog, dvb-t
10.Jakie urządzenia ?
laptop, pozniej ps 3
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
różnie, 1-12h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
nie wiem
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
wszystkiego po trochu
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
niekoniecznie (jak już to z poziomu laptopa)
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
tak, w zależności od ilości wolnego czasu
16.Preferencje co do marki ?
raczej brak
17.Preferencje co do wielkości ?
46 - 51 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
chwiejna podstawa, mało wiarygodne parametry
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
różnie, raczej wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
3.000 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
obecnie zdecydowanie nie
 

Attachments

  • pokoj.jpg
    pokoj.jpg
    5,9 KB · Wyś: 114

lm648

Banned
Osobiście brałbym mniejszy ale z wyższym kontrastem i z filtrem,więc zdecydowanie panas 46G30.

Nie wiem czy to ważne :) ale dodam tzw. "łyżeczkę dziegciu do beczki miodu":
i ........................ z problemem 50 Hz przy sygnale telewizyjnym (żebyś po nabyciu nie był "z lekka" rozczarowany).
A więc, przemyślanych decyzji :)
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Gdybyśmy mieli czepiać się wszystkich wad we wszystkich modelach plazm/lcd,to byśmy pisali w temacie:Jaki CRT i gdzie jeszcze można kupić?:)
 

lm648

Banned
Gdybyśmy mieli czepiać się wszystkich wad we wszystkich modelach plazm/lcd,to byśmy pisali w temacie:Jaki CRT i gdzie jeszcze można kupić?:)
Szanowny Kolego
Niestety ta wada jest bardzo istotna, natomiast pozostałe przy pewnym kompromisie mogą być wybaczalne np. tzw."buczenie elektroniki" :)
A pytającemu kol. Bailiff proponuję jednak pochylić się w stronę wcześniej przedstawionej konkurencji.http://www.hdtv.com.pl/forum/members/bailiff.html
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
No to Szanowny Kolego skoro już piszemy o problemie 50Hz,to powinieneś wiedzieć że 50% użytkowników nie dostrzega tego problemu lub toleruje i wcale im ta wada nie przeszkadza.Każdy tv ma swoje większe/mniejsze wady z czym się ogólnie zgadzamy i raczej nie ma sensu toczyć boi który ma większe.
Inaczej bym podchodził do tematu gdybym miał wydać na tv +/- 9tyś. wtedy to już inna bajka:)

ps.
Gdybyś zobaczył jak się G30 sprawuje na cyfrze+,wtedy byś zmienił zdanie;-)
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
........Gdybyś zobaczył jak się G30 sprawuje na cyfrze+,wtedy byś zmienił zdanie;-)
Oczywiście masz rację ale tylko po warunkiem, że możesz zmienić w zewnętrznym tunerze TV-Sat parametry sygnału TV z 50 na 60 Hz, a nie każdy tuner tak ma :)
Mogłeś również jeszcze napisać, że u wujka w USA odbiór telew. jest idealny (no bo jest u niego 60 Hz) :)
Jednak oceniamy tu tylko rekomendowany TV pod względem odbioru z wewnętrznego tunera DVB-T oraz DVB-C (nie wszyscy korzystają z zew. tunera TV-Sat). I w tych uwarunkowaniach problem nadal jest aktualny.
A w kwestii wydanej kwoty na TV to jest sprawa indywidualna, nie każdy ma pensje prezesów spółek ARR (jak nie którzy Panowie z PSL - ostatnie newsy). Dla niektórych ludzi 9 k PLN to mało, natomiast dla innych 3 k PLN to b. dużo :)
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Ot i się uczepił tych 50Hz....chyba za dużo tych pszczół i miód robi swoje:D:)
Jeszcze raz powtórzę:Nie każdy widzi ten problem lub go toleruje.Ja akurat mam włączone w każdym trybie IFC i już się do niego przyzwyczaiłem do tego stopnia,że nawet nie pamiętam jak odbiera na wyłączonym.
 

Bailiff

New member
Dobra, prawdopodobnie jest multum tematów na temat w/w 50Hz jednakże mógłby mi go ktoś w skrócie przybliżyć ? i w sumie wrócić do głównego wątku ?

A i jeżeli nie plazma to np. jaki model LCD lub LCD LED do w/w wymagań moglibyście polecić, bo o tym aspekcie zapomniałem?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Więc cena zatrzymuje się na Lg 50PA6500,reszta z dopłatą.

ps.
No chyba że ''cuś'' mniejszego....
 
Ostatnia edycja:

Bailiff

New member
Kwota 2500 jest do miniecia pod warunkiem, ze rzeczywiscie warto dolozyc te mare stówek.

I hm mniejszy, ale o ile ? czy przy tej odleglosci nie bedzie "lipy" ?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o 3D,to zbędne czy nie to nieistotne,bo przecież nie musisz korzystać.Przyglądałem się tylko modelowi 46" 5507 i dlatego go mogę polecić.O te co podałeś popytaj/poczytaj w temacie Philipsa.
 
Ostatnia edycja:

wysio

Member
Bez reklam
Na odległość ok 3m , oraz dobrym sygnale - często w HD, nie brał bym pod uwagę nic mniejszego jak 47 cali, a najlepiej 50. No chyba, że cały czas miałbym oglądać tvn 24.
 
Do góry