Plazma 42cale... jaka najlepsza?

JakubG

New member
Witam!!

Stary TV chodzil.... chodzil... no i od dzisiaj juz nie chodzi :) razem z domownikami doszlismy do wniosku, ze trzeba pozegnac sie z naszym starym przyjacielem i zainwestowac w cos nowego.

Do dyspozycji 10'000zl... wszystkie za i przeciew czy plazma czy LCD doprowadzily mnie do tego, ze wybieramy plazme 42cale... i teraz jest jeden ogromny problem... co dalej? Temat z kupowaniem TV to tak jak kupic samochod... dac komus 10tysiecy i powiedziec idz kupic sobie autko... niby latwe ale na rynku jest tyle tego i kazdy zachwala na swoj sposob, ze dla laika jest to spore wyzwanie.

Dlatego zwracam sie z prosba o rade... propozycje... na forum wiekszosc osob szuka TV za 5 badz 7 tysiecy. 3tysiace to duzo takze wydaje mi sie, ze powinienem znalesc cos naprawde wyjatkowego :cool:

Czy jest ktos w stanie mi pomoc :blagam: ?

Pozdrawiam i czekam na odzew
JakubG
 

Mabri

New member
Za chwilę zacznie się tutaj poligon.
Ja radzę najpierw przejrzeć to forum i wyrobić sobie jakieś zdanie.

Proponuję dział plazmy-panasonic-pioneer-hitachi. Wśród tych firm szukałbym kandydata.
 

Smartek

New member
Moze jakis model Hitachi zachwalany przez tyle osob?
Pioneery maja problemy z duszkami (z tego co na forum czytalem - nie wiem jak w praktyce, bo czesto sa posty o duszkach w Panasach, a nic takiego nie ma - przynajmniej na NORMALNYM obrazie i na stale!, wiec postom nie zawsze mozna ufac ;-) ),
Panasonic 42PV60, ktorego mam od pol roku rowniez jest bardzo fajny.., ale to wszystko Twoj wybor, wiec najlepiej jakbys wybral kilka modeli (hitachi, panasonic, pioneer ew. samsung) i przeszedl sie do jakiegos sklepu/marketu i samemu porownal - tylko uwazaj na kable, bo w sklepach podlaczaja roznymi i (ktos tu pisal bodajze o Hitachi) czasami tansze plazmy 'swieca' ladniej niz drozsze, wyzsze modele.

pzdr.
 

Dariusz

New member
Najlepiej pójdź do sklepu i obejrzyj poszczególne modele w akcji.
Oglądaj ze źródła jakiego będziesz używał w domu. To szczególnie ważne, bo jeśli kupisz model, który podłączony będzie w sklepie do źródła HD z płyty testowej, a w domu podłączysz do UPC to możesz bardzo szybko pożałować zakupu.
Jakiś czas temu byłem przed podobnym dylematem jak Ty. Szedłem do sklepu z nastawieniem, ze tylko Panasonic lub Pioneer. Ponieważ jednak w domu korzystam przede wszystkim z kablówki (UPC właśnie) to nastawiłem się na testy programów SD a nie HD. I okazało się, że dla programów SD zwycięzca był tylko jeden. Philips 42PF9631D. Ponieważ od zawsze uważałem sprzęt wielkich japońskich firm za najlepszy (TV koniecznie Sony, VCR to Panasonic itd..) więc pomyślałem, że to pomyłka, przypadek, źle podłączony w Panasach sygnał itd... Zatem ponowiłem test w innych sklepach i wynik był ten sam. Filip najlepiej pokzaywał SD natomiast w HD był tak samo dobry jak Panasie i Pionki. Od kilku miesięcy oglądam więc programy na 42PF9631D i jestem bardzo zadowolony :) . PixelPlus działa znakomicie. Sygnał z nagrywarki, oczywiście DMR 65 Panasonica ;) , przez HDMI wyświetlany bardzo dobrze, a jedynym elementem zaledwie przeciętnym, w mojej opinii, jest fonia. Nie jest zła, ale zaledwie średnia.
Źyczę trafnego wyboru.
 

kojot

New member
Witam
zamow sobie pokaz do domu napewno rozwieje to twoj problem mysle ze pionek ,panas, hitachi to tv ktore powinienes sobie porownac sam wtedy
zdecydujesz czy warto dac 10 kola za tv czy wystarczy panas za 5 kola
a za reszte odlozyc na plazme full hd jak bede w normlnych cenach albo odtwarzacz hd pomysl o tym
pozdro
 

dnc

Moderator
VIP
Najlepszy TV to taki, który bedzie Ci psaował. Wydaje mi się, że wątków o różnych TV jest tak dużo, że możesz wybrać kilka potem pójść do sklepu zobaczyć. Możesz też zażyczyć sobie pokaz w domu.
Nie optuję za jednym modelem plazmy, acz mam swój typ (wiadomo jaki :) ). Niemniej wybór w conajmniej 80% zależy od Twoich odczuć podczas oglądania. To co jednemu się podoba innemu nie, co widać w wielu wątkach porównawczych LCD-plazma.
 

JaCkyLL

New member
do 10 tysi mozna juz cos wybrac...
najlepiej jednak zaprosic kogos do domu z kilkoma modelami i obejrzec jak swiecą na zywo w twoim domu.
a co wybierac ??
- moze jakis pioneer - ponoc modele z najnowszej linii swiecą fajnie ale jest sporo uzytkowników panikujących ze względu na duchy pojawiające sie w ich domach a wychodzące z telewizorów
- moze hitachi 9700 - sporo pochlebnych opinii
- moze panasa pv600 - tylko jakies węże go zaatakowaly i gliniane twarze - podobno :)

za panasa zaplacisz mniej, starczy ci jeszcze na jakies dvd, moze jakis ampli, a moze jakies głośniki - tv za to nie boi się duchów.
pioneek ... hmmmm .. wszyscy chwalą obraz i kolory ale cos za cos, trzeba dbać o niego - docierać i zoomować na maxa zebys pozniej nie oglądał tv jak jest wyłączony :D

a moze jeszcze jakies inne modele ?? nie znam sie ale chyba nec cos robi, i fujitsu .... poczytaj forum. zawęź wybór a wtedy bedzie łatwiej. to tak jakbys powiedział na forum ze chcesz kupic samochod, ale juz wiesz ze diesla więc łatwiej cos wybrac :)

pozdro i udanych łowów. pamietaj ze cokolwiek nie wybierzesz to najwazniejsze bys Ty był zadowolony. nie kupuj na wyrost, za chwlę sprzet ktory kupisz będzie przestarzały wiec odkładaj juz na nowy :D w nowej technologii :D

pozdro - j
 

cerberone

New member
kojot napisał:
Witam
zamow sobie pokaz do domu napewno rozwieje to twoj problem mysle ze pionek ,panas, hitachi to tv ktore powinienes sobie porownac
pozdro
Wtrącę się z pytaniem pomocniczym. Jak i u kogo zamówić taki pokaz do domu? Jetsem zainteresowany Hitachi 42PD9700 i już prawie się zdecydowałem, ale z chęcią zobaczyłbym go w akcji w domu.
 

adambe

Member
cerberone napisał:
Wtrącę się z pytaniem pomocniczym. Jak i u kogo zamówić taki pokaz do domu? Jetsem zainteresowany Hitachi 42PD9700 i już prawie się zdecydowałem, ale z chęcią zobaczyłbym go w akcji w domu.

na wyszukiwarce wpisz "kiki"
 

gregowal

Member
JakubieG,

Mając taki budżet to może jednak Panas 50" (widziałem na allegro od 7700 za PV60). Te podobno nie cierpią na atak klonów ups.. węży. Do tego wieszak. Pewnie jeszcze zostanie na jakieś kino domowe albo nagrywarkę.
Moje myślenie zaczynałem od 37" (trochę to myślenie już trwa) ale teraz buduję się i na pewno w pokoju audio-video będzie pięćdziesiątka.
Jeśli z tego TV będzie główny dzwięk to lepszy byłby PV600 lub PX600.
Pozdro,
gregowal
 
Do góry