Plazma 42"

Regss

New member
Witam!
Właśnie od kilku dni zastanawiam się nad kupnem plazmy, poczytałem troche ale oczywiście zrobił mi się jeszcze większy mętlik w głowie niż wcześniej.
Może Wy pomożecie mi w wyborze TV który mnie interesuje mianowicie chciałbym żeby był to telewizor 42" mam do wydania 3000zł, wiem że cudów za te pieniądze nie otrzymam ale może coś ciekawego da się zrobić.
Aktualnie zastanawiam się nad:
http://www.allegro.pl/item311563135_samsung_42_ps_42c91h.html- Samsung 42" PS-42C91H
- PANASONIC 42PV7
Moje warunki: odległość od TV 3m, sygnał z kablówki multimedia oraz cyfra+, czasem filmy divx z laptopa n narazie posiadam kabel svhs->euro. Dodam że dzwięk nie wchodzi w grę bo zamierzam kupić też kino domowe.
Pozdrawiam.
 

boromirep

New member
plazma

dołączam się do pytania , tylko jak mi ktoś jwszcze mógłby wyjasnic czym się róźnią PY o d PV bo isę pogubiłem .
 

pado

New member
Polecam Panasonica 42PV7. 2 dni temu kupiłem go i jestem narazie zachwycony- wada jest tylko mala liczba wyjsc/wejsc tzn m.in 2 euro, 1 component, 1 hdmi i to tyle jesli chodzi o sygnał video (wiecej wyjsc maja modele wyzej tj od PV70)...ja dałem 3200 w MM, ale na internecie są już od 3000 zł...wolałem kupic w MM za 200zł drożej, bo jakby coś było nie tak, to przynajmniej nie bedzie klopotu ze zwrotem itp. dodam tylko, ze cena wynosila 3499 zł, ale utargowałem do 3200 i to bez żadnych kłopotów...

Nad samsungiem tez sie zastanawialem (wersja Q), ale wybrałem Panasonica ze wzgledu na 100 Hz i lepsza matryce (mniejsze problemy z powidokami)

Jesli sie nie myle to PY Full HD a PV to HD Ready
 

Mabri

New member
Wybierając pomiędzy Samsungiem PS-42C91H a Panasonikiem 42PV7 wybrałbym Samsunga.
Lepiej wyposażony, lepszy design. Jakość obrazu na podobnym poziomie chociaż z lekkim wskazaniem na Samsunga.
 

mihau1971

New member
Panasonic 42 PY700P

Ostatnio zakupiłem plasme. Cena 5600 zł (model full HD, z dopalanym dźwiękiem surround) cena z agito.pl. Telewizor jak telewizor :] tylko duży, ładny 40 kg. Cena jest nawet o 2500 niższa niż w podobnych sklepach. polecam sklep. full HD zapewne działa, ale nie mam jeszcze sprzętu zeby to sprawdzić. generalnie największy wybór jest chyba w Itune. ale brakuje konta:]

Dźwięk dla wersji 700 (w porównaniu do 70) nie jest warty 1000zł. Lepiej kupić model PY70 ale bez dodatkowego surround i 1000 zł taniej.
Ale ogólnie jest super.

Obraz jeden z lepszych. Niektóre LCD nie radzą sobie ze zwykłym obrazem TV: widać kompresję, latają kwadraciki... kompletna porażka. Pewnie dlatego że widziałem dużo jpg o marnej kompresji :]. A plasma radzi sobie bardzo dobrze. polecam do TV (zwykłej) bo na HD to jeszcze poczekamy :]
100Hz - Jest moźliwość przełączenia na 50 Hz i zaręczam że warto kupić 100Hz

Obsługa prosta. duży ale wygodny pilot. Baterie nawet dali:]
Dobrze jest mieć kogoś do pomocy przy instalacji, duży i ciężki.

Jestem wybredny więc wybrałem ten model. Ale nie na tyle aby kupować TV za 20 - 30 tys:]

Nie zapomij kupić HDMI.

POLECAM

PS. Zdecydownie polecam plasme a nie LCD. Podobno LCD radzą sobie dobrze przy małych przekątnych do 32".
PS. Mam multimedie i działa z PY700 bez problemu. Obraz z DVD jest zajebi. a to jeszcze nie HD :]
W razie pytań - pytaj :]
 
Ostatnia edycja:

Storm

New member
Dla rozsądnych ludzi !!!

Jestem wymagającym użytkownikiem ale też trzeba mieć trochę zdrowego rozsądku. Ja kilka miesięcy temu kupiłem plazme LG model 42PC51 za 2999zł i jestem bardzo zadowolony. Uważaj na rady doradców handlowych na tym forum bo nie są one uczciwe i stracisz dużo kasy. Masz rozum to nie przepłacaj.:hmm:
 
Ostatnia edycja:

mihau1971

New member
nie przeplacaj :]

Obojętnie jaki TV nie kupisz i tak przepłacisz :]:hmm: hm hm :] już niedługo wejdą nowe technologie, więc i tak bedziesz płakał że wydałeś tyle kasy :]

Albo zapomnisz o pieniądzach i będziesz cieszył się z super TV!

PS. oglądam 42 " w sypialni (odległość 2 koma 79 cm:grin:) i jest zajebiście! i Ta śliczna kobieta która ogląda filmy razem ze mną
 
Ostatnia edycja:

mihau1971

New member
fakt :]

fakt 3000 nie zauważyłem drobnego szczegółu:grin:, tez tyle przeznaczałem i w końcu wziąłem reszte na raty. Mam nadzieję że pozostałe informacje będą przydatne :]


PY full HD 1920 x 1080
PV HD ready 1024 x 768
 
Ostatnia edycja:

Regss

New member
Nie jestem maniakiem oglądania TV, ma on jedynie służyć do oglądania telewizji kablowej cyfry+ i filmów z laptopa, niemam zamiaru przeznaczać więcej niż 3000zł bo mam ważniejsze rzeczy na które wydam kase, poprostu chciałem się dowiedzieć jaka plasma w granicach 3000zł jest dobra która firmy lepiej się sprawuje, jakieś cenne uwagi może któryś model jest wart szczególnej uwagi...
 

Regss

New member
Witam!
Odświeże swój temat aby nie zakładać nowego...

Na allegro ukazały się ciekawe oferty Panasonica TH42PV60, TH42PX60 (z wbudowanym tunerem) i TH42PV60EH

Może mi ktoś odpowiedzieć czy są to lepsze modele od 42PV7?

Czy może wybrać jednak jakiegoś samsunga.
Przypomnę że interesuje mnie plazma 42" w cenie 3000zł

Pozdrawiam.
 

Regss

New member
A czy sytuacja w wyborze TV się zmienia jeśli często będe oglądał filmy z komputera wyposażonego tylko w złącze s-video i d-sub?

Dodam że bdędą to głównie filmy divX.

Czy wtedy warto zastanowić się nad którymś samsungiem 42C62H lub 42C62 może jakiś inny?

A może filmy divx będą wyglądały tak samo przez d-sub jaki i przez s-video?
 
Ostatnia edycja:
Do góry