Plazma 42' za ok. 2000zł

Dimol

New member
Odległość od ekranu: 1m - 3m
Jak słońce świeci w pokoju: okna na zachód, duże naświetlenie, telewizor na wprost okna
Jak duży jest pokój: 2m x 4m
Preferowana technologia: Plazma
Jaki masz obecnie telewizor: CRT GRUNDIG
Jakie programy najczęściej oglądasz: informacyjne, naukowe, przyrodnicze, filmy
Oglądasz w dzień czy wieczorem: i tak i tak
Preferowana wielkość telewizora: 42 cale
Preferowana marka: brak
Jakie urządzenia będą podłączone: XboX 360
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: trudno określić
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych: maksmalny kąt to 30 stopni
Telewizor ma mieć WiFi: opcjonalnie
Ma czytać przez USB filmy: byłoby dobrze, aczkolwiek nie jest to wymóg
Jaki masz sygnał: UPC, telewizja cyfrowa
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: XboX 360 przez HDMI
Ile masz kanałów HD: poniżej 10
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: od 0 do 15
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-4
Ma stać czy wisieć: jeszcze nie wiem
Jaka klasa cenowa: do 2000 zł
Inne: fajnie, gdyby telewizor potrafił ukazać możliwości graficzne X360. Grając na obecnym CRT jakość jest po prostu żałosna
 

torpeda72

New member
kiki możesz wytłumaczyc dlaczego wyżej stawiasz serię U30 nad S30 ? Wybieram pomiędzy tymi dwoma modelami i mam problem, różnica w cenie niewielka ale czy obraz lepszy w S30 ?
 

Kampaj

New member
Bez reklam
w tej cenie nie dostaniesz 42S30:p Dlatego Kiki proponuje 42u30.Dio tych warunków lepiej brać leda(na pewno będzie mniej smużył niż 42s30 i 42u30).
Z LG: 42LD4500
Z Toshiby 42HL833- minimalne smużenie
42SL738(o ile znajdziesz w tej cenie)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chodziło o kasę ,ale jeśli dołożysz to oczywiście bierz S 30.
Ale jak telewizor gra 10 godz. dziennie to tańszym rozwiązaniem jest LCD Led.
No i sprawdź refleksy świetlne .
A jaki masz teraz telewizor ?
 
Ostatnia edycja:

torpeda72

New member
Witam ! Obecnie posiadam CRT Thomson 28" panorama 100 Hz. LCD odpadają, jakość obrazu nie ta jaką preferuję, oglądałem wiele LCD w różnych warunkach i żaden nie zaświeci tak jak plazma. Testowałem w warunkach domowych Panasa 42C3 i powiem, że za tą kasę nie ma sobie równych ! Odblaski są a jakże ale żyję z nimi już tyle lat - na CRT są porównywalne. Oglądałem cały dzień, bardzo słoneczny dzień i było spoko, a wieczorem...ech to jest obraz a szczególnie HD. Jeśli chodzi o zużycie energii przy włączonym ECO : 1. W dzień 50-90 wat, 2. wieczorem 30-50 wat. Porównywałem w sklepie stojące obok siebie 42C3 i 42U30. Ten drugi świecił ciut lepiej jeśli chodzi o ostrość i wyrazistość szczegółów. A teraz mam problem bo S30 kosztuje już około 2000 więc różnica do U30 bardzo skromna. I jeszcze jedno : sklep to nie jest miejsce do podejmowania decyzji odnośnie zakupu plazmy, tylko i wyłącznie domowe warunki ! Czerń, gradacja szarości, naturalność barw. Dla mnie obraz w LCD jest zbyt "plastikowy". Zresztą każdy decyzje podejmuje sam patrząc na obraz - my będziemy go oglądać i nam musi się podobać !! Pozdrawiam !
 

fazi75

Klub HDTV.com.pl
VIP
w tej cenie nie dostaniesz 42S30:p Dlatego Kiki proponuje 42u30.Dio tych warunków lepiej brać leda(na pewno będzie mniej smużył niż 42s30 i 42u30).
Z LG: 42LD4500
Z Toshiby 42HL833- minimalne smużenie
42SL738(o ile znajdziesz w tej cenie)

To ja już nie wiem, może ktoś mi wytłumaczy.
Czas reakcji matrycy w LCD jest o wiele większy niż w plazmie a co za tym idzie efekt smużenia w LCD jest bardziej zauważalny. A LCD"Led" to to samo co "zwykłe" LCD tylko z podswietleniem ledowym.
Czemu więc LCD pseudo LED mniej smuży od plazmy?
 
Do góry