Plazma 42" do 3000zł

czerwony

New member
Witam poszukuję tv do pokoju, możliwość zaciemnienia całkowicie ponieważ mam rolety co do marki to jest to dla mnie obojętne:) Z góry dziękuje za pomoc.

odległość od ekranu - 2m - 2,5m
jak słońce świeci w pokoju - od rana do godziny 14.00
jak duży jest pokój - około 12 m2
jaki masz obecnie telewizor - brak
jakie programy najczęściej oglądasz - sport, wiadomości, filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - popołudniami i wieczorem
preferowana wielkość telewizora - 42"
preferowana marka - byle był dobry
czego nie lubisz w telewizorach - słabej jakości obrazu, głośnej pracy
jakie urządzenia będą podłączone - Dekoder C+i HD, laptop
jakimi złączami? - hdmi
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 80% TV, 20% reszta
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych - 80% na wprost, 20% różne kąty
Czy ważne jest wifi - niekoniecznie
czy USB ma mieć czytanie filmów - tak
jaki masz sygnał - cyfrowy
ile programów HD - 5
ma stać czy wisieć - wisieć
jaka klasa cenowa - do 3000zł
Jak długo TV powinien służyć - 4 -5 lata
kolor obudowy - obojętne
 

digitalus

Banned
Witam
Do 3000 zl mozna kupic 42 st50 lub tanszy 42ut50.
W 42ut50 nie ma powloki antyodblaskowej .W 42st50 jest filtr infinite black pro. Odblaski beda mniejsze w gt50.Mam dwie plazmy , obie nie maja powloki antyodblaskowej (panasonic cx3e i daewoo dpp32f1) .Nie przeszkadza mi to w zadnym stopniu w czasie ogladania telewizji.Telewizory sa ustawione tylem i bokiem do okna
7383d1344023983-problem-z-wyborem-cx3e.jpg

Jesli chodzi natomiast o zywotnosc telewizora to moja pierwsza plazma ma ponad 4 lata i dziala bez usterki .Nie ma zadnego pogorszenia jakosci obrazu.Jakosc obrazu lepsza niz w led-tv i lcd.
http://www.hdtv.com.pl/forum/214050-post56.html
42gt50 ma dobre recenzje
Panasonic TX-P42ST50B/ TX-P42ST50 (ST50) Review
Kupilbym ut50 lub st50.Raczej ut50 bo jest tanszy:).Nie ma powloki antyrefleksyjnej, jakosc dzwieku troche gorsza w ut50 .W st50 jest glosnik niskotonowy.
Wracajac do jakosci obrazu to nie ma o czym pisac bo przeciez telewizor plazmowy pod wzgledem jakosci obrazu pokonal nawet telewizor laserowy.A telewizor laserowy mial zapewniac super ultra jakosc obrazu.
Po prawej stronie telewizor laserowy mitsubishi(ekran 65 calowy).Zanik szczegolow w telewizorze laserowym podobny jak w lcd.
W lekko zaciemnionym miejscu plazma ma zdecydowanie lepsza jakosc obrazu.W jasnym oswietleniu sklepowym plazma przegrywa i naiwni klienci w kupuja lcd bo mocniej swieci . Nie zwracaja uwagi na szczegoly .W jasnym pomieszczeniu sklepowym trudniej zauwazyc roznice.
PLAZMAJPG_xhxsppa.JPG

http://s6.ifotos.pl/img/PLAZMA2JP_xhxspre.JPG
http://s6.ifotos.pl/img/PLAZMAJPG_xhxsppa.JPG
link do filmu
http://rapidgator.net/file/41101773/HDTV__LaserVue_vs._Plasma.mp4.html
 
Ostatnia edycja:

kris197

New member

Mam podobny problem z wyborem więc pozwolę sobie się podłączyć.I stąd moje pytanie do ,,kiki" a jeśli do wymienionej kwoty miałbym jeszcze do wyboru model TX-P42G30E to jak on by się miał do twojej powyższej propozycji ? W moim mieście mogę mieć 42ST50 za 3199zł a 42G30E za 2490zł lub 42UT50 za 2549zł .Dodam tylko że TV szukam dla przyjaciółki która nie potrzebuje żadnych wodotrysków priorytetem jest jakość obrazu.Sam od 2,5 roku jestem szczęśliwym posiadaczem TX-P42S10E i spełnia w pełni moje oczekiwania ;)
 
Ostatnia edycja:

xeo151

New member
Bez reklam
Z mojego doświadczenia powłoka antyrefleksowa i tak mało daje, przynajmniej te używane w Panasonicu. Matowa matryca, która jest tak mało popularna w LCD to jest to.
 
Ostatnia edycja:

oliwierson

New member
Mam podobny problem z wyborem więc pozwolę sobie się podłączyć.I stąd moje pytanie do ,,kiki" a jeśli do wymienionej kwoty miałbym jeszcze do wyboru model TX-P42G30E to jak on by się miał do twojej powyższej propozycji ? W moim mieście mogę mieć 42ST50 za 3199zł a 42G30E za 2490zł lub 42UT50 za 2549zł .Dodam tylko że TV szukam dla przyjaciółki która nie potrzebuje żadnych wodotrysków priorytetem jest jakość obrazu.Sam od 2,5 roku jestem szczęśliwym posiadaczem TX-P42S10E i spełnia w pełni moje oczekiwania ;)
Stawiam piwo jak powiesz mi gdzie kupić 42G30E ?
Ten, którego zapodajesz w cenie 2.490 to widmo - nigdzie go nie ma:neutral:
 

kris197

New member
Stawiam piwo jak powiesz mi gdzie kupić 42G30E ?
Ten, którego zapodajesz w cenie 2.490 to widmo - nigdzie go nie ma:neutral:
W moim mieście (poznań) jest w prawie każdym RTV euro AGD właśnie w tej cenie jaką podałem wiem bo właśnie tam oglądałem ten tv

Sorki właśnie sprawdziłem już niema :( a 2 tyg temu były obecnie jest do dostania w Koninie i Zielonej Górze przynajmniej jeśli chodzi o Wlkp.
 
Ostatnia edycja:

Lokers

New member
No niestety 42gt30 będzie Ci już ciężko dostać. ale pomyśl nad 42ST50 - w testach wypadł znacznie lepiej niż zeszłoroczny odpowiednik i wyższe modele.

Różnica w cenie nie jest duża biorąc pod uwagę, że GT gdzieniegdzie był jeszcze ostatnio za 2690. A 42st50 dostaniesz spokojnie do 3000 zł :) Ja już zamówiłem.
 
Do góry