Plazma 42" do 1800zl. LG 42PT353 czy cos innego?

Franiuu

New member
Witam wszystkich,
Stoje przed wyborem taniego telewizora do swojego pierwszego mieszkania ;)

Wstepnie blizej mi do plazm, gdyz za kazdym razem kiedy kupowalem ekran LCD [2 monitory komputerowe i 2 telewizory dla rodziców] to mowiono mi w sklepie "dzisiaj technologia LCD tak poszla do przodu, ze wady o ktorych Pan mowi prawie juz nie wystepuja". A wady o ktorych mowilem to : slaba czern, ktora w nocy wyglada fatalnie, degradacja obrazu i kolorow przy patrzeniu pod katem oraz nierownomierne podswietlenie. I niestety za każdym razem kiedy ochlonąlem po zakupie, bylem z niego niezadowolony.

Pokoj w ktorym bedzie stal TV ma powierzchnie 20m [+ aneks kuchenny 8m] i jest dosc widny ze wzgledu na potrojne wysokie okna [a'la drzwi balkonowe] na wysokosc prawie calej sciany. Jednak z racji tego, iz okna wychodzana na polnocny wschod, to slonce intensywnie swieci w nim tylko rano. Po poludniu jest widno, ale "naslonecznienie" jest slabe. Odleglosc telewizora od kanapy do jakies 3,5m.

Jezeli chodzi o zrodla sygnalu to na razie bedzie to tylko Cyfrowa Telewizja Naziemna [moze kiedys cyfra+] oraz laptop podlaczony przez hdmi, z ktorego bede ogladal filmy w Dvix oraz BRrip 720p. Generalalnie to malo ogladam telewizji, za to lubie wieczorem obejrzeć sobie z dziewczyna film czy kolejny odcinek ulubionego serialu.

Dodatkowo zalezy mi aby telwizor mial analogowe wyjscie audio, poniewaz chcialbym podlaczyc do niego glosniki Microlab solo 6c, oraz fajnie jezeli dawalby mozliwosc bezposredniego odtwarzania z pendrive'a filmow dvix oraz h264/x264 w plikach .mkv.

Czy plazma wogole bedzie tutaj dobrym wyborem, czy jednak w tych warunkach bedzie miala za jasno? Jezeli tak to jaki model byscie polecali. W Mediamarkt widzialem LG 42PT353 za 1600zl, zrobil na mnie pozytywne wrazenie i widze, ze ma tutaj pochlebne opinie. Czy moze lepiej rozejrzeć sie za Samsungiem albo Panasoniciem?
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Hej, przy takich warunkach plazma będzie ok, jedynie rozmiar 42" przy odległości 3,5 m to niestety mało. Przy TV będzie ok, jednak do oglądania filmów to stanowczo za mało. Dołóż trochę i celuj w min. 50"
 

b3b5

New member
Mam ten TV i właśnie 3,5m.
Zarówno do Filmów jak i Telewizji jest OK. Podłączam PC i gra mi się również wygodnie.
Byłem u kumpla na meczu - 65'' na czterech metrach - oczywiście lepiej widać ale ja bym nie chciał mieć TV żeby głową kręcić podczas oglądania:).

A tak na poważnie idź do sklepu stań przed kilkoma TV, odmierz sobie metry i dobierz według własnych upodobań i dopasuj do wystroju wnętrza.

Pozdr.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
b3b5, nie wiem jak długo oglądasz te 42", ale należy pamiętać, że po miesiącu, dwóch każdy telewizor maleje :) Ja oglądam 42" z 2,5m i do filmów to już niestety mało, zwłaszcza, że większość obecnych produkcji jest w formacie 2,35:1, a więc prawie połowa matrycy to czarne pasy. Oczywiście mowa cały czas o sygnale HD (głównie 720p).

Wklejam link z zalecanymi odległościami.
Ekrany od 19" do 65" - Wielkość ekranu - Dane techniczne telewizorów - Panasonic VIERA Experience
 

b3b5

New member
b3b5, nie wiem jak długo oglądasz te 42", ...

Fakt, że niedługo. I prawdą jest, że maleje. Zwłaszcza jak wracam z gościnnego i kończę film na 15''CRT, który zacząłem na 42".

Ale to zasadniczo każdy wybiera do własnych preferencji (i stopnia degradacji wzroku :) ).
Ja bym nie chciał mieć jako dominujący mebel w pokoju wielki czarny plaster na ścianie. Po prostu mi wystarcza 42'' na 3,5 metrach.

Ja chciałem 32'' a to moja połowa kazała 10'' więcej kupić - i powiem miała racje.

diuczysko
Dzieki za tabelkę, już wiem dlaczego kręciłem łbem u kumpla - bo mu 2 metrów pokoju brakuje :)

Pozdr.
 

Tiptop

New member
Powyżej 3m to min 50 cali, takie czasy.
PT353 to nie jest zły tv ale chyba naprawde warto dopłacić do PV350. FHD i swietnie radzi sobie z mkv po USB. Oczywiście te telewizory są bez filtra i musisz sprawdzić czy nie będą ci za bardzo przeszkadzały odbicia. Jesli masz jasną kanapę i ścianę za nią to nawet jeśli nie ma bezposrednio słonca padającego na ekran to odbija sie na ścianie i wszystko to widzisz na ekranie (oczywiście tylko przy ciemnych scenach).
Większości to nie przeszkadza ale sporo osób jednak jest tym rozczarowanych.
Filtr jako taki posiada dopiero Panas G30 i Samsung D6900 ale to już powyżej 3500zł ( modele 50cio calowe). Mniejszego naprawdę nie kupuj bo będziesz za kilka tygodni żałował.
 
Do góry