PLAZMA 42 cale czy nie za duża ???

marcintgr

New member
Zastanawiam sie nad kupnem telewizora plazmowego 42 cale tylko nie wiem czy nie bedzie za duży do oglądania z odleglości 4 metrów!!!
 

minio

New member
Pewnie ze nie

Witam
Pewnie że nie, ja mam do telewizora jakieś 3,5 metra. Jak zmieniłem telewizor z kineskopu 32 cale na plazmę 42 cale to się zastanawiałem jakie to wielkie, ale jak kupiłem LCD 37 cali to zaczęło mi brakować tych 5 cali. Wszystko to kwestia przyzwyczajenia.

P.S.
Nie za wielki wydawał mi się nawet obraz z projektora, cos koło 65 cali na ścianie.
 

Smartek

New member
A co powiecie na 1,5m od TV?
Tak stoi pierwszy fotel w moim pokoju.
Drugi w odleglosci okolo 3m (tutaj juz jestem pewien, ze bedzie OK).

Nie chodzi mi o wielkosc ekranu, a raczej o to czy obraz z mniejszej odleglosci nie bedzie meczyl wzroku/nie bedzie widac pikseli itp.

Pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
W plaźmie Panasonica 42PV60 odległość przy jakiej nie widać już pikseli to około 2 metrów (zależne od tego jak dobrze widzimy). Ale nawet z 1.5 metra da sią oglądać. Niestety tylko materiał super jakości HD lub DVD. Reszta może "kaleczyć" wzrok swoją jakością.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli odległość 1,5 metra - to konieczna jest wizyta w domu i prezentacje przed podjeciem decyzji. Jednak z odległości 1,5 m to moze być różnie.
Nie ryzykowałbym zakupu bez sprawdzenia.
Na prezentacji nawet plazma Pioneera 50 - grała z odległości 2,5 metra z kablówki - wspaniale.
I tu wyłacznie decyzja należy do Ciebie.
pozdrawiam
 

wozi

New member
W moim przypadku nie jest to takie oczywiste. Korzystamy z Plazmy JVC 42 w 5 osób. Po 2-3 m-cach starsza osoba zaczęłasie skarzyć na bolace/piekace oczy. Ogladała z odl. 4 m. Okulista nic nie strwierdził oprócz podraznien. Po zwiekszeniu odległosci do ok. 5,5 m wszystkie objawy (po paru dniach) zanikły. Warto wziąść pod uwagę kto bedzie z plazmy korzystał. Jesli osoby majace kłopoty ze wzrokiem to odległosc powinna być min. 4,5 m.
Dodam tylko że parametry obrazu są ustawione łagodnie - kontrast itp.

wozi
 

hawranek

New member
A ja mam pytanko z innej beczki;) a mianowicie:
Co bardziej męczy wzrok plazma czy lcd, może ktoś na to zwrócił uwagę?
pozdrawiam!
 

Smartek

New member
Stwierdzam po calodniowym tescie Panasonica 42PV60, ze nie ma problemu przy ogladaniu kablowki/dvd/divx/gier xboksowych nawet z 1,5m.
Mozna brac spokojnie :).
Jutro dopisze spostrzezenia dotyczacego tego modelu w odpowiednim temacie.

Pozdrawiam
 
Do góry