Plazma 42"-46"; no chyba że LED

Xech

New member
Przymierzam się do zakupu telewizora. Bardziej przekonuje mnie technologia plazmowa niż LED TV, lecz ostatecznej decyzji nie podjąłem.
Warunki brzegowe i wymagania:
1. Rozmiar 42-46
2. Źródła sygnałów: C+, PS3, DVD, DivX - w takiej kolejności jak wymieniłem.
3. Miejsce użytkowania: salon, jasny, przestronne okna od południa i zachodu; TV na zachodniej ścianie obok okna; najczęściej oglądane późnym popołudniem i wieczorem; wiem - błyszcząca plazma może nie do końca zdać egzamin, jednak godzę się na niedoskonałości w ciągu dnia za dobrą jakość przy słabszym oświetleniu
4. Cena: wstępnie ustawiłem 2500, jestem skłonny podnieść do 3000 jeśli byłoby to uzasadnione jakością TV
5. Nie zależy mi na 3D;
6. DLNA
7. Opcje dostępu do serwisów internetowych (np. Iplex, Youtube) byłyby miłe, choć nie konieczne;
8. Dotychczas używany: CRT 29" Samsung

Po przejrzeniu testów zdecydowałem się wstępnie na
Panasonic TX-P42G30E ew. Panasonic TX-P42GT30E (cena :-( )

Jednak, jak się okazało w chwili obecnej dostępne są jedynie egzemplarze powystawowe :-(
Szukając dalej wybór padł na poniższe modele:

Panasonic TX-L42E5E (LED)
Panasonic TX-L42ET5E (LED)
Panasonic TX-P42UT50E

Najbardziej jestem chyba przekonany do ostatniego modelu. Proszę jednak o pomoc w wyborze. A może warto wybrać coś z modeli innych firm w tym obszarze cenowym; nie upieram się przy Panasonicu jednak przeglądając opinie, akurat te modele wydawały mi się sensowne.
Pozdrawiam
 

Xech

New member
Dziękuję za wskazówki.
Oglądałem dziś UT50E, pomieszczenie było jasne i mimo zabawy z ustawieniami, szału w jakości obrazu nie było. Gdyby było ciemniej, może faktycznie TV pokazałby pazur. Widziałem również Sharpa 46LE630 - jestem nastawiony dość pozytywnie (żona gorzej - wolałaby jednak 42" :) )
42ST50 trochę mnie odstrasza ceną, bo planowałem zakup na raty 0% np w euro rtv, a tam jego cena to 3200.
Przeczytałem dziś jednak cały test i wątek o ET5E : Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją ! i dość mocno przekonałem się do tego TV. Wydaje się sensowny do moich zastosowań a i cena 2700 i raty 0%. Czy ktoś mnie utwierdzi w tym przekonaniu, czy lepiej czekać aż cena 42ST50 spadnie? Jeśli w ogóle spadnie.
 

badpixel

New member
TX-P42ST50 jest teraz w wybranych sklepach Saturn za 2599 pln. Sprawdź na ich stronie i zadzwoń do salonu. Np. wczoraj cena na stronie była wyższa niż bezpośrednio w sklepie.
 
Do góry