Plazma 42-46 cali od czego zacząć ?

wulisu

New member
Witam wszystkich serdecznie
Nadszedł czas na zakup telewizora niech dzieci oglądają bajki w przyzwoitej jakości a nie z laptopa.
Zatem odległość od ściany do sofy 3.30 m
Do czego ma być używany TV ?
Bajki miło jak będzie opcja Youtube w TV bo dużo bajek oglądanych jest z neta.
Zależy mi zatem na jakości zarówno z youtube czy Full HD oraz filmów puszczanych z laptopa.
3D jeśli będzie jakiś model z tą opcją w moim budżecie może być ale nie jest to konieczne.
Budżet to powiedzmy do 4000 zł***oczywiście jeśli będzie jakiś model warty dopłaty 200-300 zł***biorę to pod uwagę. Wielkość ekranu do mojego pomieszczenia to 42-46 cali myśałem optymalnie o 42
Szukam też w miarę możliwości energoszczędnej plazmy jeśli takie są.
Jakich macie kandydatów ?
Pozdrawiam serdecznie
 

marecki6

New member
Bez reklam
jedna z sensowniejszych opcji będzie Panas 46 lub 50GT30 z naciskiem na 50 przy tej odległości .... jeżeli chodzi o youtube to nie nastawiaj się na cuda bo większość materiału jest słabej jakości więc trzeba brać pod uwagę, że na tak dużej matrycy może być masakra

kiki zapowiedział już nowe modele na przyszły tydzień więc myślę, że warto poczekać
 

wulisu

New member
A jaki mode panasonica dokladnie masz na mysli. I czemu sklaniasz sie ku 50 przy odlegosci jaka mam, przeciez 42 cale tez sa ok, chyba ze plazma wymaga wiekszej przekatnej o czym nie wiem.
 

marecki6

New member
Bez reklam
to nie jest kwestia lcd czy plazma tylko odległości do tv .... przy tej odległości optymalne jest 50 cali ... kupując 42 po miesiącu będziesz żałował, że nie kupiłeś większego - tv bardzo szybko się "kurczy" bo oko się przyzwyczaja
 

wulisu

New member
Pytałem o tą odległość i zalecaną wielkość ekranu ponieważ są sprzeczne informacje na ten temat. W necie znalazłem zestawienia gdzie przu odległości do 3.20 m spokojnie może być 42 calowy TV, a ty sugerujesz 50 a na jakiej podstawie uważasz że taka przekątna jest optymalna ? Pytam bo chciałbym wiedzieć w jaki sposób prawidłowo dobiera się wielkość ekranu. Pozdrawiam
 

marecki6

New member
Bez reklam
ja piszę o wielkości pod kątem samego odbioru i przyjemności z oglądania (podobnych opinii znajdziesz na tym forum bardzo dużo) ty piszesz o doborze wyliczanym na podstawie przekątnej itd. .... gdyby się tym sugerować to kupno większego tv niż 42 cali byłoby wskazane dla tych, którzy mieszkają na sali gimnastycznej :) oczywiście 42 będzie ok, dla wielu na początku pewnie i 32 byłoby ok zakładając, że przesiadają się z crt 20 cali ..... jeżeli oprócz bajek planujesz obejrzeć jakiś film na dvd/bd to polecam jednak 46/50 cali ale nie zmuszam - jeżeli uważasz, że 42 cale są optymalne dla ciebie to dołóż i weź Panasa 42VT30 będziesz miał topowy tv na lata
 
Ostatnia edycja:

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
ja piszę o wielkości pod kątem samego odbioru i przyjemności z oglądania (podobnych opinii znajdziesz na tym forum bardzo dużo) ty piszesz o doborze wyliczanym na podstawie przekątnej itd. .... gdyby się tym sugerować to kupno większego tv niż 42 cali byłoby wskazane dla tych, którzy mieszkają na sali gimnastycznej :) oczywiście 42 będzie ok, dla wielu na początku pewnie i 32 byłoby ok zakładając, że przesiadają się z crt 20 cali ..... jeżeli oprócz bajek planujesz obejrzeć jakiś film na dvd/bd to polecam jednak 46/50 cali ale nie zmuszam - jeżeli uważasz, że 42 cale są optymalne dla ciebie to dołóż i weź Panasa 42VT30 będziesz miał topowy tv na lata

Popieram jak szwagier 2lata temu kupowal LCD 42 cale wydawaly mi sie ogromne,po kilku seansach u niego,ogladanie z odleglosci 3m stwierdzilem ze u nas w pokoju zawita TV 50-51 cali ogladanie TV z odleglosci 2,5-3m
 

krazy777

Member
Bez reklam
Bierz śmiało 50 cali. Ja mam niewiele dalej do TV od Ciebie (jakieś 30-40cm) i mam 50 i już mi za mały się wydaje.
 

Tomasz93

Member
Pytałem o tą odległość i zalecaną wielkość ekranu ponieważ są sprzeczne informacje na ten temat. W necie znalazłem zestawienia gdzie przu odległości do 3.20 m spokojnie może być 42 calowy TV, a ty sugerujesz 50 a na jakiej podstawie uważasz że taka przekątna jest optymalna ? Pytam bo chciałbym wiedzieć w jaki sposób prawidłowo dobiera się wielkość ekranu. Pozdrawiam

Dla mnie, przy takiej odległości, 42 cale to pocztówka na ścianie:) Na Twoim miejscu nie zastanawiałbym
się i kupiłbym 50 cali albo i nawet parę cali więcej. Jakiś czas temu zamieniłem 52 calowego Sharpa
na 55 calowego Samsunga i ciągle żałuję, że nie było wówczas 60D8000:)
 

wulisu

New member
Widzę że wszyscy mają jakąś manię wielkości :) Tylko 50 calowe przekraczają już znacznie założony budżet, przy takiej wielkości pewnie sporo pobierają prądu w porównaniu do LED. No dobra podajcie jakieś modele które warto wziąć pod lupę.
 

marecki6

New member
Bez reklam
na tą chwilę Panasonic 50GT30, Samsung 51D6900 ale myślę, że warto wstrzymać się kilka dni i poczekać co pojawi się z nowej serii i w jakich cenach
 

wulisu

New member
Jasne nie mam pośpiechu w końcu kupuję ten telewizor na parę lat więc poczekam chociażby po to żeby ceny tych co wymieniliście poszły w dół.
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Z tego co zaobserwowalem po kilkutygodniowym przeczesywaniu tego forum i netu jesli bys chcial cos z 3d to polecane sa samsung 51D6900 -obecnie juz za 3800zl albo LG 50PZ950 kolo 4300 oba maja juz okulary w zestawie,samung dwie sztuki a LG jedna.
Z lepszych troche plazm (lepsza czern) to polecana jest seria GT i ST Panasonica ale tutaj okulary bys musial dokupic i TV by cie wyniosl kolo 5tys .
Ale poczekaj jak napisal przedmowca bo niedlugo wchodzi nowa seria i kupisz cos nowego moze albo taniej ze starszej serii (modele z 2011r te co podalem)

Acha Panasonic w wiekszosci bucza,niektore z samsungow rowniez .LG naleza do cichych :)
 
Ostatnia edycja:

wulisu

New member
Czy ten Samsung to dokładnie Samsung PS 51D6900 ? Ten model masz na myśli ? Porównując Panasonic 50GT30 czy któryś ma istotną przewagę?
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Czy ten Samsung to dokładnie Samsung PS 51D6900 ? Ten model masz na myśli ? Porównując Panasonic 50GT30 czy któryś ma istotną przewagę?
tak o tym samsungu pisalem :) .
A Panasonic 50GT30 ma troche wiecej czerni , ale za to samsungi i LG sa bardziej multimedialne,odtwarzaja wszystke formaty plikow z czym Panasonic miewa problemy. Poczytaj testy Panasonica i o samsungu czy LG,sporo o nich pisze na forum w dzialach plazm.
No i okulary 3D,niby bajer ale duzo osob chwali sobie ogladanie filmow w 3D ,to technologia przyszlosci a TV nie kupuje sie na rok,tylko kilka lat wiec warto mysle miec TV z 3D ,chyba ze planujesz jak co niektorzy zmienic za rok-dwa TV . Kazdego indywidualny wybor,ja kupuje TV na mysle chociaz 10 lat i pod tym aspektem patrze :D (moj 21 calowy 11 letni TV LG Flatron do dzis ma obraz jak brzytwa :D )
 
Ostatnia edycja:

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
A jak ten LG wypada w porównaniu do Pana i Samsunga bo cena tego TV jest niższa.

LG kosztuje 4300 wiec wiecej niz samsung .
Po niedzieli sam bede probowal go w sklepie porownac ,w necie z tego co doczytalem maja podobna opinie.
LG troche bardziej multimedialny,dostep do pelnego netu ,Skype .
Samsung ma dostep tylko do kilku widzetow.
A obraz to juz ci nie powiem,oba sa chwalone,zreszta tutaj wszystko pisze

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/67551-ps51d6900.html


http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/66479-lg-pz950.html
 

wulisu

New member
A Panasonic 50GT30 ma troche wiecej czerni , ale za to samsungi i LG sa bardziej multimedialne,odtwarzaja wszystke formaty plikow z czym Panasonic miewa problemy.
Poczytaj testy Panasonica i o samsungu czy LG,sporo o nich pisze na forum w dzialach plazm.
No i okulary 3D,niby bajer ale duzo osob chwali sobie ogladanie filmow w 3D ,to technologia przyszlosci a TV nie kupuje sie na rok,tylko kilka lat wiec warto mysle miec TV z 3D ,chyba ze planujesz jak co niektorzy zmienic za rok-dwa TV . Kazdego indywidualny wybor,ja kupuje TV na mysle chociaz 10 lat i pod tym aspektem patrze :D (moj 21 calowy 11 letni TV LG Flatron do dzis ma obraz jak brzytwa :D )
Ja też raczej zamierzam kupić telewizor na kilka lat jakość obrazu jest dla mnie najważniejsza fakt jak już kupować to pełna funkcjonalność multimedialna też mile widziana, może jak mówicie jak się ukażą nowe modele będą już w pełni multimedialne.
 
Do góry