Plazma 42" 1300-1700 zł ?

starygil

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam
Szukam Plazmy 42"

Co wybrać?

Panasonic
TX-P42X60E

LG

42PA4500

A może coś jeszcze innego?
O LG słyszałem wiele dobrych opinii a o panasie jeszcze nic nie ma bo to nowość
 

digitalus

Banned
Witam
Chyba jeszcze nikt nie ma TX-P42X60.Dlatego brak komentarzy ale na pewno zdecydowac sie na plazme.
Warto tez przeczytac zdanie operatora kamery na temat plazmy.
wojtowicz_600x450.jpeg

MR Gadget. Technologia jest kwestią wtórną. Najpierw liczy się treść, potem forma - TechTrendy.pl
cytat
Na pytanie plazma czy LCD, zdecydowanie opowiadam się po stronie plazmy. W porównaniu z LCD ma niesamowite bogactwo barw. Po długich testach zdecydowałem się więc na kupienie 50-calowej plazmy Panasonic TX-P50V10E. Oglądanie obrazu na telewizorach plazmowych można porównać do słuchania muzyki na sprzęcie audiofilskim. Jednak to telewizory LCD są bardziej popularne. Wynika to przede wszystkim z tego, że plazma sprawdza się w ciemniejszych pomieszczeniach. W sklepach, w których klienci decydują się na wybór telewizora, najczęściej jest zbyt jasno, by w pełni docenić wszystkie niuanse jej obrazu.

cytat
Jednak niezależnie na jakiej kamerze nakręcę film, to wiem, że najwierniej reprodukuje moje zamierzenia ekran PDP, czyli plazmowy. Ten typ ekranu telewizyjnego odtwarza cała paletę barw.

http://www.hdtv.com.pl/forum/509065-post1553.html
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Mam panasonica, cx3e z 2011 roku.Telewizor dziala bez usterki, jest ok. CX3E to podobny model jak x60.Oczywiscie w x60 jest nowszy panel
Tu sa zdjecia, watek dotyczy c3e,Jakosc obrazu z 42x60 na pewno nie bedzie gorsza
http://www.hdtv.com.pl/forum/640267-post52.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/642210-post60.html
W jasnym oswietleniu jakosc obrazu bedzie na dobrym poziomie.na zdjeciu nizej tez plazma panasonic ale starszy model ,podobny przedzial cenowy
1-4.jpg Photo by jameslove8 | Photobucket
Moj apart robi kiepskie zdjecia .W rzeczywistosci jakosc obrazu zdecydownie lepsza .Jeszcze jedno zdjecie, model cx3e
7383d1344023983-problem-z-wyborem-cx3e.jpg


Moze ktos kupi x50 i podzieli sie wrazeniami
 
Ostatnia edycja:

PosiadaczLG

New member
LG z tego co sie orientuje sa najtansze z tv plazmowych, lcd czy led.
Pracuje w hurtowni i sledze ceny chociaz na nowinkach technicznych
czy mozliwosciach samych tv sie nie znam :)
Bierz LG, napewno bedziesz zadowolony :)
Ja jako pracownik mam znizke i lyknalem 50' plazme z tym ze zadna to nowosc :p

Dla przykladu powiem ze 42' lcd LG kupilem za 923 pln, a 50' plazme LG 1106 pln ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele Panasonic42 X60 są dostępne od ręki. Już kilka osób kupiło dla ... rodziców i są bardzo zadowoleni ( rodzice).
Mamy je na stanie. Polecam bo poprawili nawet czerń. Cena też jest extra - napisz na PW dostaniesz info.
 

ryś442

New member
Też szukam budżetowej plazmy. Jakie są różnice pomiędzy Panasonic42 X60 a Panasonic42 X50 oraz Samsungiem 42 F a 42 E. Czy warto kusić się na nowy model? Jeżeli tak to gdzie prawdopodobieństwo jakości rozumianej jako trwałość będzie wyższe?
 

digitalus

Banned
Na pewno warto.
Jesli chodzi o jakosc to przewaga jest po stronie panasonica.Panel plazmowy zawsze jest z japonii .W europie nie ma fabryki paneli plazmowych.W najnizszym modelu plazmy napis made in japan widac nawet przez otwory w obudwie.Po prawej stronie od tylu telewizora.W moim telewizorze tx-p42cx3e tez jest panel z japonii.Napis widac nawet przez otwory w obudowie ale rozkrecilem aby sobie obejrzec co jest w srodku:)
Zdjecie nizej z internetu

7517d1348755212t-hej-10.jpg

Dwa zdjecia.Najnizszy model panasonica za 1500 zl ( starszy model) bez filtra antyrefleksyjnego i najwyzszy model plazmy pioneer kuro.

http://www.avsforum.com/t/920011/official-pioneer-kuro-pictures-thread/2160

Panasonic w jasnym pokoju.

IMG_7566.jpg

1-4.jpg
 
Ostatnia edycja:

poldi_com

New member
Też szukam budżetowej plazmy. Jakie są różnice pomiędzy Panasonic42 X60 a Panasonic42 X50 oraz Samsungiem 42 F a 42 E. Czy warto kusić się na nowy model? Jeżeli tak to gdzie prawdopodobieństwo jakości rozumianej jako trwałość będzie wyższe?

Poruszyłeś temat trwałości na co mało kto patrzy. W 2010 roku kupiłem budżetowy Panasonic TX-P42X20 a dwa dni temu padła płyta zwana A-board (koszt części 600zł + robocizna). Telewizor padł kilka miesiecy po gwarancji (taka nowa świecka tradycja) po 8180 godzinach pracy, czyli panasonic w moim przypadku miał trwałość lepszej żarówki :lol: Owszem z obrazu byłem zadowolony ale co z tego? Teraz szukam nowej plazmy z tym że panasonic odpada. Czasy gdy firma panasonic coś sobą reprezentowała minęły bezpowrotnie.
 

digitalus

Banned
Trwalosc i zywotnosc to bardzo wazna sprawa.Niestety kazdy sprzet moze sie popsuc.Wystarczy zajrzec na forum elektroda.
Zywotnosc telewizora lcd i plazmy mozna przedluzyc. Dwie proste czynnosci ktore moga przyczynic sie do przedluzenia " zycia" telewizora.
Jesli nie musisz to ustaw nizsze wartosci jasnosci i kontrastu.W przypadku lcd czyli podswietlania ccfl lub led z maksymalnymi ustawieniami zywotnosc spada o polowe.
Na rosyjskiej stronie napisano ze nizsze ustawienia parametrow jasnosci , kontrastu to mozliwe przeduzenie "zycia" telewizora o 50 %.
Moja pierwsza plazma daewoo dziala od 5 lat bez usterki , na niskich ustawieniach i jakosc obrazu jest bardzo dobra. wylaczana wylacznikiem sieciowym przy gniazdku .
Druga plazma czyli panasonic tez ma ustawione niskie wartosci jasnosci i kontrastu ale ten telewizor mam krocej . Jakosc obrazu bardzo dobra.Jak wiedze telewizory lcd , led tv w sklepach to smieje sie ze takie telewizory ktos kupuje.
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/97508-50-za-mniej-niz-3000-a-3.html
Na anglojezycznej stronie tez wspomniano o nizszych ustawieniach jasnosci i kontrastu i wylaczaniu telewizora wylacznikiem sieciowym.

How Long do HDTV Plasma TV and LCD/LED TVs last? What's the Life Span?

Druga wazna sprawa to sprzet wylaczamy wylacznikiem sieciowym nie pilotem.Jesli nie ma wylacznika to mozna kupic gniazdko z wylacznikiem sieciowym.
W przypadku wyladowan atmosferycznych ryzyko uszkodzenia sprzetu rtv jest bardzo duze.Po takim uszkodzeniu naprawa jest bardzo droga. Wtedy sprzedawcy w sklepach zacieraja rece bo przybywa klientow ktorzy kupuja nowe telewizory.
 
Ostatnia edycja:
Do góry