Plazma 37PV80 czy jakiś LCD co lepsze do kablówki

Xisiek

New member
rafcio76r napisał:
Fakt, w przypadku sygnału SD plazma lepiej się sprawdza niż LCD, ale za to LCD jest lepszy do sygnału HD oraz gier z PS3 i Xboxa360.

Moglbys wyjasnic dlaczego teze, ze technologia lcd lepiej sprawdza sie od technologi plazmowej przy sygnale HD i korzystaniu z konsoli? :hmm:
 

wader69

New member
Plazma do kablówki

Dziś spędziłem dużo czasu w EURO przyglądając się różnym TV. Miałem okazję widzieć, jak sprawują się LCD i plazmy z sygnałem SD oraz HD. Na sygnale SD najlepiej wypadła plazma Panasonic. Dodam, że sygnał był z SAT i przeciętnej jakości. Natomiast najciekawiej wypadł test z sygnałem HD na dwóch postawionych obok siebie Samsungach 42": plazmie i LCD. Obraz był bardzo dynamiczny (wyścigi F1). Ostatecznie przekonałem się do plazmy. Moje odczucia subiektywne były takie, że na SD i HD plazmy wypadają lepiej niż LCD.
 

Ryszards68

New member
Plazma!

Witam, w tym wypadku zdecydowania plazma! Nie żebym był uprzedzony do TV LCD – w niektórych sytuacjach świetnie się sprawdzają (np. Panasonic 32lx700, oraz jego następcy z technologią 100 hz – pojawiły się nowe modele – mamy tutaj świetne kąty i niezłą czerń. W tym Panasonic jest bardzo do przodu), jednak te telewizory kupisz za znacznie większą cenę. Niemniej obraz na plazmie zawsze będzie bardziej naturalny niż na LCD (i nie są to chyba tylko moje odczucia subiektywne?). Wady opisane w tym dziale traktowałbym marginalnie, fakt że o telewizorek trzeba na pewno bardziej dbać niż o LCD-eka (wyświetlanie długo nieruchomego obrazu raczej odpada, ale sam tv potrafi zadbać o siebie i w takim przypadku zaczyna automatycznie zmniejszać kontrast i jaskrawość). Obraz SD na PV80 jest co najmniej tak dobry jak na CRT, przed zakupem obawiałem się co z odtwarzaniem VHS czy Divx i mogę powiedzieć, że spokojnie – żadnych problemów. Dodam, że divx-y zawsze „zoomuje” na wysokość ekranu i obraz jest bardzo dobry (naturalnie zależy od samej jakości materiału). Zdecydowanie polecam ten telewizor, po prawie dwóch miesiącach użytkowania same pozytywy. Jedna sprawa – faktycznie – pod dwóch tygodniach telewizor stał się „mniejszy”, więc jak ktoś tylko ma miejsce to niech kupuje 42 cale. Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie wiem, jak u Was, ale w naszym Euro zawsze katują oczy, a przede wszystkim uszy, niemeckojęzyczną kanału VIVA. Wygląda to na sygnał z kablówki. Dlatego nie potrafię tam usiedzieć dłużej, niż pięć minut.

ArtS :)
 

sebwarhawk

New member
pv80 i karta SD

ja jestem na 100% przekonany do zakupu pv80 42`. Jak narazie w tej klasie cenowej bez większej konkurencji - obraz analog lub cyfra - bajka.
Mam natomiast pytanie do użytkowników albo znawców tematu - czy z czytnika kart poprzez karty sd można odtwarzać filmy divx lub inne , czy jest to tylko i wyłącznie slot do oglądania zdjęć i formatów obsługiwanych przez standardowe aparaty cyfrowe. Interesuje mnie to, ponieważ póki co wygodniej byłoby mi wrzucic filmik na sd niż podłączać kompa. A na kino domowe muszę jeszcze troche poczekać (żona by mnie wysiedliła z domu, gdybym jednorazowo zrobił sobie/nam? :) taki prezent)
pzdr
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Xisiek napisał:
Moglbys wyjasnic dlaczego teze, ze technologia lcd lepiej sprawdza sie od technologi plazmowej przy sygnale HD i korzystaniu z konsoli? :hmm:


Moim zdaniem, technologia LCD zapewnia bardziej wyostrzony i bardziej szczegółowy obraz niż plazma, co jest szczególnie ważne w przypadku gier na konsolach HD czy w przy podłączenia TV do kompa. Zaznaczam, że są to wyłącznie moje osobiste odczucia. Każdy ma prawo do własnego zdania i własnej opinii. Wybór między LCD i plazmą powinien być dokonany przez każdego kupującego indywidulnie. Wybór ten nie powinien być tylko wynikiem opinii z forum, ale przede wszytskim wienien być następstwem naocznego obejrzenia TV w akcji. Wszystko zależy od tego do jakich zastosowań TV będzie wykorzystywany. Dla moich potrzeb (gry z kosnsoli, filmy HD, podłączenie TV do kompa oraz planowana telewizja HD) w grę wchodzi wyłącznie LCD :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
LCD w przypadku podłączenia do komputera sprawdza się lepiej przede wszystkim dlatego, że każdy panel LCD posiada kwadratowe piksele, a w plazmach bywa różnie. Np w 42" plazmach HD Ready mamy 1024 x 768, w 50" 1365 (1366 x 768). Jak widać, w tym drugim przypadku mamy kwadratowe piksele. Dopiero zdecydowana większość plazm Full HD posiada kwadratowe piksele.

Odwozorowanie obrazu z komputera jest na LCD lepsze przede wszystkim z powodu kwadratowych pikseli. Ponadto LCD dają bardziej konturowy obraz. Jest to istotne przy wyświetlaniu normalnych aplikacji. W grach nie powinno to mieć większego znaczenia i tutaj filmowy charakter obrazu plazmowego może nawet przeważyć.

Generalnie po raz kolejny należy podkreślić, że ocena co jest lepsze, jest bardzo subiektywna.

ArtS :)
 

gonzo28

New member
namieszaliscie chlopakowi glowie tak, ze nawet sie wiecej nie odezwal. Ja pamietam, ze mialem podobny problem z wyborem. Wybieralem tyle czasu, ze bylem bliski kapitulacji. Wybralem w koncu plazme Panasa i poza rachunkami za prad, nie narzekam. Obraz z kablowki bardzo dobry - w drugim pokoju jest lcd i przy tym samym sygnale obraz o duuuuuzo gorszy. Niestety. Natomiast jesli chodzi o podlaczenie do kompa to lepszy jest lcd, ale tylko jesli chodzi o poruszanie sie po aplikacjach. W filmach i grach znowu lepsza jest plazma. Mam jeszcze kamerke fullHD Panasa i tutaj po prostu jest rewelacja - a jakby plazma byla jeszcze FullHD - pomazyc....
Tak wiec na zakonczenie - ja na twoim miejscu wybralbym plazme. Poki co, tylko Pioneer jest w tej technologii liderem ale Panas jest tuz za nim, a pozniej dlugo, dlugo nic...
 

Patrycjusz

New member
ArtS007 napisał:
L...... Np w 42" plazmach HD Ready mamy 1024 x 768, w 50" 1365 (1366 x 768). Jak widać, w tym drugim przypadku mamy kwadratowe piksele. Dopiero zdecydowana większość plazm Full HD posiada kwadratowe piksele...
ArtS :)

możesz to sprostować.
Czy dobrze rozumiem w:
1024 x 768- prostokątne
1366 x 768- kwadratowe
1920 x 1080- kwadratowe

Bo czytając te dwa zdania, mam mały mętlik
pozdro
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
:)
gonzo28 napisał:
namieszaliscie chlopakowi glowie tak, ze nawet sie wiecej nie odezwal. Ja pamietam, ze mialem podobny problem z wyborem. Wybieralem tyle czasu, ze bylem bliski kapitulacji. Wybralem w koncu plazme Panasa i poza rachunkami za prad, nie narzekam. Obraz z kablowki bardzo dobry - w drugim pokoju jest lcd i przy tym samym sygnale obraz o duuuuuzo gorszy. Niestety. Natomiast jesli chodzi o podlaczenie do kompa to lepszy jest lcd, ale tylko jesli chodzi o poruszanie sie po aplikacjach. W filmach i grach znowu lepsza jest plazma. Mam jeszcze kamerke fullHD Panasa i tutaj po prostu jest rewelacja - a jakby plazma byla jeszcze FullHD - pomazyc....
Tak wiec na zakonczenie - ja na twoim miejscu wybralbym plazme. Poki co, tylko Pioneer jest w tej technologii liderem ale Panas jest tuz za nim, a pozniej dlugo, dlugo nic...
Odniose sie do rachunków za prąd ,czy jest aż taka znaczna różnica?:( Jestem właśnie przed zakupem plazmy PV80.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Patrycjusz, dobrze to rozebrałeś. Wystarczy podzielić 16 na 9, a później poszczególne paranetry w ten sam sposób i porównać.

ArtS :)
 

gonzo28

New member
marek206 napisał:
:) Odniose sie do rachunków za prąd ,czy jest aż taka znaczna różnica?:( Jestem właśnie przed zakupem plazmy PV80.

Jak zamierzasz uzywac tej plazmy dosc czesto, to niestety rachunki beda wieksze:(
Pobor to ok 350W...
 

wtykacz

New member
Nie przesadzaj z tym poborem mocy w plazmach z serii PV80, napewno nie jest to 350 W, a o ponad 100 W mniej. Z serii PV jedynie model 50"PV8 pobiera 355 W, co innego modele bardziej zaawansowane i sporo droższe z serii PY, ale to juz inna liga :)
Dane ze strony Panasonic.pl
37PV80 - 235 W
42PV80 - 255 W
42PY80 - 385 W
42PY85 - 385 W
42PY800 - 385 W
46PY80 - 470 W
46PY85 - 470 W
50PV8 - 355 W
50PY80 - 495 W
50PY800 - 495 W
58PY700 - 675 W
65PY700 - 720 W
 
Ostatnia edycja:
Żeby nie zakładać nowego tematu napisze tutaj.

Chce kupic tv i juz zdecydowałem się na 50pv80 i czekam aż bedzie dostepny w sprzedaży, ale pojawiły się pewne watpliwosci.
A wiec, telewizora będe używał po równo do tv sd(cyfra i polsat) jak i jako monitora do komputera(tj. gry, internet, aplikacje, divx i moze czasami HD). Zamierzam także sobie zafundować na Euro 2008 Fergusona HD.
No i własnie moje wątpliwosci dotyczą współpracy z komputerem.
Otóż rodzice mają Panasa 42pv7 i tam przy połączeniu hdmi-dvi nie jest za ciekawie. NIe bede sie juz odnoscil do rozdzielczosci bo jak sie ustawi odpowiednio to jest znosnie i da się czytać teksty w internecie, tylko że odswiezanie obrazu jest 60Hz i nie da sie tego zmienic choc telewizor dysponuje 100Hz i obraz migocze i czasami oczy rozbolą.

Jako że niema jeszcze modelu 50pv80, a jak bedzie to pwenie od razu kupie, to czy ktos mógł by mi powiedziec jak wyglada sytuacja w 42pv80, 50pv8 i 50pv7/70?

Miałem kiedys 2 lcd LG 27'' i 32'' i tam nie było problemów(choc sd porażka) wiec zastanawiam sie czy nie lepiej kupic jakis dobry lcd?

A może warto zainwestować w wyższy model panasa (pz85 lub py85)z full hd bo mam ps3, ale żadko na nim gram(zmieni się to jak wyjdzie gran turismo 5). Prosiłbym o informacje jak te tv sie sprawują z komputerem.

Dodam że tv bede oglądał z odległośco 5-9m wiec w gre wchodzi tylko 50'' bo na wiekszy mnie nie stac.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy takich odległosciach to kupuj wersję tańszą czyli PV 7, 70 ,700 - i tak nic wiecej nie zobaczysz. Szkoda kasy na droższe - chyba że potrzebujesz najlepsze wyposażenie.
 

sittek

New member
gatar napisał:
Zapewne zdziwiłbyś sie jak niektóre LCD "grają na SD"..

to fakt, tylko ile więcej wtedy LCD kosztują ??????
to takie moje spostrzeżenie. gdziekolwiek oglądałem lcd i plasmę na tym samym sygnale stwierdzałem,że plasma po prostu jest łagodniejsza dla oka i plastyczniejsza. Fakt, jeszcze to zalezy od kalibracji,ale musiałbym sie przekonac dopiero w czasie prezentacji, albo gdybym sobie dwa naraz kupił.
 

sittek

New member
gonzo28 napisał:
Jak zamierzasz uzywac tej plazmy dosc czesto, to niestety rachunki beda wieksze:( Pobor to ok 350W...
mnie się zdaje,że przerzucenie sie z CTR na plasmę lub lcd to juz jest duzy skok, gdyż małe 21 calowe ctr-y potrafiły zuzywac tylko 60W a 28 calowe aż 90 W...... A poza tym,to komputer z w miare mocna grafika niexle chlipie prądu,więc dla mnie ten pobór prądu przez plasmy to mała propaganda konkurencji (nie biorc w ogóle pod uwage faktu,że lcd ma stałe zuzycie prądu a plasma nie).
 

broda1725

New member
Bez reklam
A ja sie zapytam czy te plazmy z serii PV8 czy PV80 sa w 100Hz czy nadal w 60HZ i bedą boleć oczy jak przy zwykłym CRTku.
 
Do góry