Plazma 37'' czy CRT 32'' - gdzie lepsza jakość SD?

skreem

New member
Witam,

jestem (całkiem szczęsliwym ;)) posiadaczem dwuletniego telewizora CRT firmy Philips 32PW9551/12 (na który zdecydowałem się m.in. czytając o nim opinie na tym forum). Korzystam z analogowej kablówki (UPC), bez kanałów HD i w krótkim oraz średnim okresie nie przewiduję zmiany tego stanu rzeczy. Zastanawiam się nad zakupem plazmy Panasonica TX-P37X10Y (ze względów estetycznych oraz praktycznych). Niemniej, zakup taki będzie miał dla mnie sens tylko wtedy, jeśli obraz na plazmie będzie lepszy (a przynajmniej nie gorszy) niż na moim CRT.

Czy na tym źródle sygnału (analogowa kablówka bez HD), oglądając obraz z ogległości 2,5-3 m, będzie on lepszy na ekranie
Philipsa 32PW9551/12 czy Panasonica TX-P37X10Y?

Wszyscy porównują LCD do plazmy więc chętnie zobaczę co myślicie przy porównaniu obrazu dobrego, niemalże high-endowego ;) CRT do popularnej plazmy. Warto się przesiąść?

Proszę o opinie tylko na temat jakości obrazu TV, pomijając gabaryty, wagę, dźwięk itp.
 

yacek _b

New member
Jak jesteś zadowolony z obrazu to nie zmieniaj , jak widze masz CTR panorame to tym bardziej .
Jedyna przewaga lcd/plazma nad twoim obecnym tv to kanały ( jakość ) hd .
Dużo kanałów analogowych w UPC ma powiedzmy średnią jakość , co na obecnym twoim tv moga wyglądać lepiej niż na lcd/plazmie . Zmieniając będziesz sie wkurzał . Ja gdybym miał ctr panoramę a nie klasyka 4:3 to bym nie zmieniał , nie dla paru 4-5 kanałów hd w upc ( nie licząc pakietów )
 

osip

New member
Mam identyczny dylemat jak Ty ;).

Też się zastanawiam, czy nie zmienić mojego 32w9551/12.

Na korzyść nowego zakupu przemawia oczywiście wielkość [u mnie wchodziłoby tylko w grę od 50' wzwyż], bo Philipsik zrobił sie troszke mały, a pokój mam spory.

Mam w tej chwili zwykla kablówke SD , ale mam zamiar zakupic n-ke i mam dylemat, czy nie będzie trzeba zmienic TV. Poczekamy zobaczymy, ale jestem teraz super zadowolony z obrazu jaki prezentuje Philips.

Na twoim miejscu, jesli masz sygnał SD, odległość ok 2,5 m i nie zamierzasz zmieniać UPC na cos lepszego, i twoim wyborem mialby byc 37x10y [jakby nie patrzeć jeden z najlepszych TV do sygnału SD], to bym pozostał przy Philipsie.

Natomiast jesli byś sie zdecydował na zmiane to bierz 42", cena praktycznie taka sama jak 37". A kilka cali zawsze wiecej.
 
Do góry