PlayStation vs Pioneer

bluray

Banned
Dla lubiących ciszę:
Jedynym BD z pasywnym chłodzeniem jest LG BD370.
Problem głośnej pracy dotyczy chyba ludzi mieszkających w jednym pokoju z rodzicami.


Każdy kto zobaczy slide show na PS3 juz nic innego w tej sprawie nie kupi.
PS3 jest w zakresie uniwersalności nie do pobicia.
Brak jedynie mkv ale po tym co robi obecnie modyfikowany soft multiAVCHD to chyba już nie problem.
 

asoz

New member
Jeśli komuś przeszkadza bzyczenie w KURO, to wiatraka z PS3 chyba nie zniesie ;) Pioneer'a nie słychać ani trochę.

Dałem wczoraj PS3 jeszcze jedną i ostatnią szansę. Trochę pogrzebałem i jest lepiej, ale ciągle to nie to samo.

Sprawa z pozoru wygląda dość prosto, jak ktoś chcę konsolę wybór jest oczywisty, przy okazji ma całkiem niezły odtwarzacz BluRay. Jeśli ktoś chcę sprzęt do filmów koncertów i muzyki - wybór również nie pozostawia złudzeń.

Mnie jednak męczy kwestia posiadania jednego i drugiego. Taki Pioneer 51FD to wydatek ok. 1500. Zastanawia mnie, czy te pieniądze można lepiej zainwestować próbując ulepszyć swój system. Patrząc na swój sprzęt, sądzę, że nie, ale to chyba każdy musi sobie ocenić sam.

Ciekaw jeszcze jestem jak wypadłby Pioneer po podłączeniu przez wyjście analogowe, bo jak wiadomo od ostatniego softu dekoduję także DTS HD MA na pokładzie.
 

maruco

New member
bluray napisał:
Dla lubiących ciszę:
Jedynym BD z pasywnym chłodzeniem jest LG BD370.
Problem głośnej pracy dotyczy chyba ludzi mieszkających w jednym pokoju z rodzicami.


Każdy kto zobaczy slide show na PS3 juz nic innego w tej sprawie nie kupi.
PS3 jest w zakresie uniwersalności nie do pobicia.
Brak jedynie mkv ale po tym co robi obecnie modyfikowany soft multiAVCHD to chyba już nie problem.

naprawde jedynym jest DB370? ne wiem czy to dobrze czy źle, ale mój sie jakoś nie grzeje bardzo, wiec chyba poprostu nie było inne chłodzenei potrzebne ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
asoz napisał:
Ciekaw jeszcze jestem jak wypadłby Pioneer po podłączeniu przez wyjście analogowe, bo jak wiadomo od ostatniego softu dekoduję także DTS HD MA na pokładzie.

to ,to miales zrobic juz ze dwa tygodnie temu...;)
a nie skupowac jakies konsole..:D
 

asoz

New member
przepraszam, jakoś tak wyszło :D Ale jest dobrze, bo jak widać ciągle mnie ten aspekt dręczy ;) Przeczytałem natomiast, że jitter powstaję tylko przy przesyle PCM po HDMI, to pewnie główny problem PS3, więc w przypadku bitstreamu połączenie analogowe nie powinno przynieść poprawy, z drugiej strony dochodzi jeszcze klasa DAC'ów. Reasumując, trzeba sprawdzić :D
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
rozmawialismy juz na ten temat ;)- teoretycznie w tej konfiguracji nie powinno byc raczej roznicy , aczkolwiek "odciazenie" amplitunera moze przyniesc pozytwny efekt , ale niekoniecznie ;) , tak czy owak -sprawdzic trza !;)
 

ravaillez

New member
bluray napisał:
Każdy kto zobaczy slide show na PS3 juz nic innego w tej sprawie nie kupi.
PS3 jest w zakresie uniwersalności nie do pobicia.
Brak jedynie mkv ale po tym co robi obecnie modyfikowany soft multiAVCHD to chyba już nie problem.

Wiadomo uniwersalne za to plus, ale ta uniwersalność odbija się chociażby na gorszym dźwięku. Wole PS3 bo nagłośnienie mam nieszczególne, więc dużo nie tracę, a po drugie lubie pograć od czasu do czasu, dla stosunkowo niewielkich korzyści nie zapłacę kolejnych 1300-1500zł. Także, trzeba być świadomym i plusów i minusów, coś za coś.
 
Do góry