Playstation 3 czy Xbox 360

Status
Zamknięty.

Ogr

New member
Bez reklam
Panowie posiadający obie konsole, proponuje porównać wszystkie dostępne demka gier dedykowane obu konsolom i wyrazić opinie.
Jak odpaliłem KANE & LYNCH : DEAD MAN na ps3 to się przeraziłem ! wygląda o niebo lepiej na 360 ,na ps3 masakrycznie poszarpane kontury ,kiepska kolorystyka .
Podobnie, lecz w mniejszym stopniu jest z NFS PROSTreet, TIME SHIFT.
Ja osobiscie nie kupie zadnej multiplatformowej na ps3,przepłacac za oszpecone wersje ?:(
Jak w takim tempie bedą tworzyć hity na ps3 to faktycznie konsola posłuzy mi jako odtwarzacz BR;)
pozdro
 

Divinity

New member
Zakup konsoli...której?

Więc na początek się przywitam. Cześć wszystkim.
Teraz przejdźmy do problemu, a mianowicie mam chrapkę na zakup jakieś konsoli po nabyciu telewizora 42’ fullHD. Zastanawiam się nad ps3 i x360 (wii odpada). Dlaczego temat powstał w podforum o ps3? Ponieważ zauważyłem że znajduje się tutaj więcej postów, więc teoretycznie tutaj dostanę więcej odpowiedzi.
Od razu napiszę że nie interesują mnie fpsy, które wychodzą na PCta (więc większość exlusivów z x360 mnie nie obchodzi). Jako że kompa mam dobrego, a i na dodatek woląc myszkę + klawiaturę w fpsach, to mając wybór gry fps na konsolę i pieca wybiorę kompa.
Sprawa ma się tak samo z rts’ami. Przy „mordobiciach” (Devil May Cry) oczywiście wybiorę jednak wersję na konsolę :).
Słyszałem również że nie da się przerobić ps3? A jak wygląda sprawa z przeróbką „iksa”? Jako że nie jestem zbyt bogaty to może być również czynnik wpływający na wybór.
Konsolę chcę mieć na dłuższy czas, i oprócz grania z chęcią pooglądał bym na niej filmy dvd, a i w przyszłości z jakością hd (wtedy problem z zakupem oddzielnie odtwarzacza by zniknął).
Moglibyście mi napisać coś o nadchodzących grach na obie konsole? Jakie gatunki gier będą bardziej powszechne na jednej, a jakie na drugiej konsoli?
Na razie to tyle, mam nadzieję że mi pomożecie w wyborze :p
[FONT=&quot]Pozdrawiam wszystkich.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
 

Mefju

New member
Witam, moge pomoge ci
po 1 jak narazie przeróbka ps3 jest niemożliwa więc będziesz musiał jakoś to załatwić
po 2 na ps3 dla mnie wychodzą jakoś ciekawsze gry np. god of war I i II wychodziły tylko na soniaka więc częśc III wyjdzie tylko na ps3 prawdopodobnie jest naprawde dużo gier np oblivion,assassin,uncharted chociaż te dwie ostatnie chyba wyszły tez na x'a
co do x'a widziałem jakies normalne ,arcade,elite? ja nie wiem o co w tym chodzi szczerze
co do dvd jasne możesz oglądać filmy dvd i z blue raya

to chyba wszystko jak coś to pytaj
 

Divinity

New member
W obliviona to już na komputrze grałem. Prosta, płytka i mało rozbudowana (porównując do Morrowinda!) gra. Aczkolwiek grafika ma "smakowitą" :).
Właśnie, zapomniałem zapytać, czy to prawda że gry multiplatformowe wyglądają lepiej na xbox'ie?
 

WoJoW

New member
Jak dla mnie PS3 na teraz jest dużo lepszym wyborem od Xboxa:
- jest mniej awaryjny
- ciszej chodzi (ma lepsze chłodzenie)
- będą wychodzić naprawdę fajne exclusivy np. GT5 czy MGS4
- ma raczej większą moc obliczeniową (przynajmniej lepszy procesor)
- ma wbudowany czytnik Blu-Ray i to jest bardzo duży PLUS, ponieważ raczej po wycofaniu się Toshiby format HD DVD "upadnie"
- po głębszym zastanowienu jest też w sumie tańszy od X'a ponieważ właściwie jest już w nim wszystko bez potrzeby dokupowania dodatkowych części (np. czytnik HD DVD jak w X'ie).
- posiada zwykłe wejścia USB przez co możesz podłączyć bez problemu Pendrive'a, dysk zewnętrzny, kierownicę itp.
- możliwość ładowania padów bezpośrednio z konsoli przez kabel USB (nie potrzeba żadnej dodatkowej przystawki).


Co do przeróbki X'a to możesz to zrobić tylko stracisz wtedy możliwość gry przez Xbox Live i możesz narazić się na zbanowanie konsoli.


Jeżeli chodzi o gry na PS3 to z obecnych Uncharted a z nadchodzących MGS4, GTA4, GT5...(oczywiście jak dla mnie)
 

-AS-

New member
Witam,
kolejny wątek o tym samym i mogę założyć się, że skończy się tym samym jak każdy inny dotyczący tematu PS3 vs XBox.



------------------------Kliknij TUTAJ i czytaj-----------------------------
 

Tomasson225

New member
Owszem. Na razie przeróbka PS3 nie jest możliwa (mi to nie przeszkadza) a w przypadku x'a granie w kopie przez internet jest niemożliwe :/ Według mnie PS3 to konsola na przyszłość. O wychodzących gatunkach ciężko dyskutować, gdyż na każde konsole będą wychodzić pewnie takie same gatunki :) Co do zbliżających się gier to: Tekken 6, MotorStorm 2, FF XIII, God of War III, GT5, MGS4 a także z obecnie dostępnych Uncharted, Ratchet, Heavenly Sword itd. (nie wymieniam takich FPS'ów jak KillZone 2 czy Resistance 2 bo mówisz, że ten gatunek wolisz na PC). Na Twoim miejscu brałbym konsolę SONY (ja tak zrobiłem i nie żałuję). Podobnie jak Ty nie jestem bogaczem, który kupuje TV Full HD 52", 2 konsole i 20 gier na każdą :D Ale według mnie dobre 2-3 gierki na pół roku absolutnie wystarczą. Gwarantem tego jest opcja on-line (w Playstation za darmo) która dostarcza zabawy na długi, długi czas. Ja mam 4 gry do grania przez internet i ciężko mi je pogodzić :) Jakbyś chciał wiedzieć coś więcej to daj znać :) Pozdrawiam :)
 

Divinity

New member
Hm, a może mi ktoś jeszcze napisze, jak się ma sprawa z padami? Slyszałem bardzo dużo złego pod adresem pada od PS3. Podobno jest mały, niewygodny i brakuje mu wbiracji? Co wy o tym sądzicie?
 

WoJoW

New member
Pady od PS3 są bardzo lekkie, na długo starcza bateria i jak dla mnie są bardzo wygodne (może to kwestia gustu - niewiem jak inni sądzą :D). W obecnej wersji pada SIXAXIS nie ma wibracji ponieważ początkowo sądzono że nie da się połączyć tego systemu "wyczuwania" położenia pada (bo nie wiem jak to napisać) z wibracjami, więc wybrano to pierwsze żeby było coś innowacyjnego. Ale niedługo ma się pojawić (czy może już jest - niewiem) Dualshock 3 i ma posiadać obydwa te systemy (razem z wibracjami) tylko pewnie będzie trochę cięższy przez te silniczki.
 

mariof

New member
Bez reklam
ja także uważam, że pady od PS3 są doskonałe. Lekkie, pewnie działające, bezprzewodowe (BT). Funkcja wyczuwania położenia w niektórych grach sprawdza się bardzo, w innych - przeszkadza (przynajmniej mi). Na szczęście można ją wyłączyć:). Z doświadczeń z PS2 wynika, że "trzęsionka" mało się przydaje (mnie wręcz przeszkadzała) ale to bardzo subiektywne. W każdym razie pady są lepsze niż klawiatura+mysz - trzeba jednak trochę czasu aby się o tym przekonać. Jeżeli miałbym się "przyczepić" - pady są analogowe a przez to czasami nadmiernie czułe. Dotyczy to jednak takich "wapniaków" jak ja (50 lat...). Mój 9-letni syn wykorzystuje "analogowość" w sposób dla mnie już niesiągalny...:(
 

Ogr

New member
Bez reklam
Mam obydwie konsole i po czasie uzytkowania stwierdzam ze dwie sa warte kupna lecz!!! PS3 jest doskonalsze pod względem multimedi, zaś wiekszość gier multiplatformowych ( o ile nie wszystkie ) wygladają lepiej na 360 no i gra po sieci łącznośc z ludzmi itp.
Więc jako konsola do gier xbox lepiej wypada ,kolejna sprawa to filmy tu zaś wiadoma sprawa ps3 ,nawet w tv gadaja o wygranej czytnika B-R nad HD DVD.
Głosnośc pracy, xbox wypada fatalnie do ps3.Sumując docelowośc jaka ma spełniac konsola do gier xbox the best :D No i panowie nie oszukujcie się ,więcej super gier wyszło na xbox360 ,za moment GOW2
Mi osobiscie lepiej pasi pad z 360 .
A jednak mam problem z xbox , mój tv full hd ma problem z wyświetlaniem 1080p z xbox zaś ps3 śmiga wspaniale.WINA STOI PO STRONIE KONTATYBILNOŚCI XBOX, PRZEZ ŁACZE HDMI WIĘC UWAGA !!!
 

WoJoW

New member
Na PS3 nie jest tak źle z tymi grami. Będzie wychodzić wiele bardzo dobrych exclusiv'ów , które zapowiadają się bardzo dobrze. A od posiadania zbyt wielu gier można dostać mętliku w głowie (w co grać..? :)). A tak poza tym ważna też jest sprawa płatności w przypadku Xbox'a za grę w necie (Xbox Live). Na PS3 jest bezpłatny a w obecnej sytuacji już wcale nie mniej rozwinięty.

Ps. Też mam porównanie pada od PS3 i Xbox'a (mam do kompa) i ja wole ten od Sonego. Przynajmniej jest dużo lżejszy i dlatego lepiej się gra.
 

mataman

New member
Bez reklam
Pad do x360 jest dla mnie ideałem, moim zdaniem rozwiązanie sony nie sprawdza sie np. wyścigach (palce zjeżdzaja z trigerów). Co do xbox LIVE to wychodzi ok. 12 zł na miesiąc wiec bez przesady. WoJoW sugerujesz że PSN network jest równie rozwinięte jak LIVE ? Daj spokój.
 

krasher

New member
A ja mam trochę inne pytanie. Jaką polecalibyście konsole, która mogłaby uzupełnić komputer (mowa oczywiście tylko i wyłącznie w zakresie gier). Komputer mam niezły, tzn. wszystkie nowe gierki ładnie śmigają - chce przez to powiedzieć, że nie kupuję konsoli aby w końcu zobaczyć lepszą grafikę w nowych produkcjach. Bardziej zależy mi na posiadaniu sprzętu, dzięki któremu poczuję trochę inne klimaty ("konsolowe"?) w grach.

Według obiegowej opinii, może całkowicie błędnej, nie opłaca się kupowć XBox'a do kompa (gdzie gra się także po sieci). Podobno gry na platformę SONY posiadają właśnie w/w "inne klimaty". Podobno?

Może dla Was takie pytanie są zbyt proste aby odpowiadać, ale pomimo to proszę o pochylenie się nad moim problemem. Pamiętajcie, że startuję z poziomu konsolowej dziewicy (pomimo tego, iż mam prawie 20-to letni staż gania - tyle, że na komputerach).

Pozdrawiam
 

mirecore

New member
ja mam tylko PC, ale grałem u kumpla w PGR na Xbox i powiem że kopara mnie opadła. Z tego co słyszałem a łatwo to sprawdzić Xbox ma wiecej rdzeni i generalnie technicznie lepszy. Ja wolę gry takie jak GHOST RECON 2 - czy jest to na XBOX ??? może też bym se kupił Xboxa mam juz plasmę to byłoby fajnie popykać...
 

rembick

Member
mirecore napisał:
ja mam tylko PC, ale grałem u kumpla w PGR na Xbox i powiem że kopara mnie opadła.

Stary, bo nie widziałeś GT5P.

mirecore napisał:
Z tego co słyszałem a łatwo to sprawdzić Xbox ma wiecej rdzeni i generalnie technicznie lepszy.


Łatwo to sprawdzić więc sprawdź która konsola ma więcej rdzeni i która jest bardziej zaawansowana technologicznie zanim coś napiszesz... ;)

Niestety trzeba dopuścić do siebie myśl, że xBox360 jest w tej chwili w apogeum możliwości, więc teraz to juz pwooli spadek. PS3 dopiero się rozwija więc przyszłość przed ps3. Dodatkowo xBoXa dobił sam M$ nie wyposażając go w napęd HD-DVD w standardzie bo to posunięcie mogło przeciągną szalę zwycięstwa na stronę HDDVD w wojnie formatów. a tak jedyna nadzieja że wyjdzie zewnętrzny napęd BD do X360. Ale kto wie?
 

mirecore

New member
ok, tyle znalazłem -

XBOX 360 = 3 rdzenie
PS3 = 1 rdzeń + 7 pomocniczych jednostek wektorowych

ale uważam że techniczne porównywanie nie ma sensu, bo chodzi tu o zawartość miodu w grze...
grałem tylko w PGR z konsolowych i fizyka była dobra, choć daleka od rfactor - konsolowe gry są bardziej rozrywkowe niż realistyczne...
 
Ostatnia edycja:

marcin0903

New member
Powiadasz, że bardziej rozrywkowe?
- Burnout, PGR i kilka innych to są gry arcade, a symulacje to Forza 2 bądź konkurencyjne Gran Turismo na PS3..
Co do porównywań technicznych tak jak kolega wyżej wspomniał nie ma sensu ich porównywanie, póki nie przekłada to się na wyższośc gier z X360/PS3 nad PS3/X360.
 

mataman

New member
Bez reklam
Bardziej rozrywkowe ? Niektóre tak niektóre nie. Chcesz reailzmu ? Forza 2, rainbow six, a ghost recon oczywiscie jest na x'a. X360 w apogeum mozliwosci ? Poczekajmy na GOW 2. A jak w GT5 będą takie efekty pogodowe jak w PGR 4 to stawiam polyphony ołtarzyk.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry