Playstation 3 + CREATIVE 5.1 GIGAWORKS PRO-GAMER 500

L0p3z

New member
Zastanawiam się jak podłączyć Konsole PS3 do Kina Domowego jakie Posiadam..
Jako że Konsoli jeszcze nie mam bo dopiero leci do mnie z USA i szukam rozwiązania na podłączenie Dźwięku, bo na TV nie będę grał tylko na monitorze o on niestety nie ma głośników.
Konsola podłączam do monitora przez HDMI a w konsoli zostają mi dwa Wyjścia:
1x Wyjście analogowe AV MULTI x 1 (takie jak w PlayStation 2)
1x Wyjście optyczne (audio)

Teraz Pytanie moje bo znalazłem taki kabel jak:
Kabel Toslink meski / jack meski

Toslink poszedł by do Konsoli a Jack do Kina domowego, bo mam tam tylko jedno wyjście na Jack AUX IN i czy przez takie połączenie by grało ?

Albo jeszcze jedna Metoda podłączyć Konsole przez Toslink do Komputera a komputer by puścił dźwięk już do Kina domowego ?

Chyba ze jeszcze podłączyć Kabel 1x Wyjście analogowe AV MULTI x 1 z wyjściami na Chincz 2x i puścić je przez przejściówkę 2x chincz do Mini Jack i podłączyć do Kina Domowego do AUX IN ?

Nie wiem czy coś z tego co wymyśliłem będzie grało :)
Dzięki za wszystkie rady :)

Pozdrawiam
 

szakal9999

New member
- Kabel Toslink meski / jack meski - to jest dalej optyczne, nie analogowe jack to tylko kształt końcówki, sygnał nadal jest optyczny cyfrowy a na Jack AUX IN jest sygnał elektryczny analogowy, więc nic z tego.

- Przez Toslink do komp powinno iść, i najlepiej komp do wejścia 3xjack, czy jakie tam masz inne wielokanałowe(A tak się zastanawiam, masz wogóle w komp wejście optyczne??).
- 2xchinch na jack powinno też iść, tylko, że jak wepniesz to w tego jacka to nie będziesz mieć dźwięku 5.1 (co najwyżej udawany)
 
Ostatnia edycja:

L0p3z

New member
Ogólnie Kino domowe mam podłaczone przez 3xjack od Kina do Karty Dzwiękowej rowniez 3xjack, do tego mam w kompie wyjscie optyczne(cyfrowe) OUT w konsoli chyba jest IN wiec moze by gralo :)
 

szakal9999

New member
W konsoli jest OUT, IN nie miało by najmniejszego sensu, OUT oznacza że jest to nadajnik, a IN - odbiornik. Więc nawet gdyby konsola miała IN, to dzięk mógłby co najwyżej płynąć z kompa do konsoli, a to nie miało by żadnego sensu. Dlatego ja kupiłem Logitech Z5500 i mam tv przez toslink, a PS3 TOSLINK->COAXIAL, zostało mi 3xchinch na komp i 1xchinch na mp3/tel itp
 
Do góry