Platforma cyfrowa nowej generacji staruje w Polsce

Status
Zamknięty.

sewan

New member
Pożyjemy - zobaczymy.:D

ITI to nie jest instytucja charytatywna.
Policzcie sobie sam koszt dekodera (ma być w cenie abonamentu) - powiedzmy 2000zł/24 miesiące podpisanej umowy to 85 zł miesięcznie za sam dekoder!
Plus oferta porównywalna do najdroższego pakietu Cyfry....150 zł.
Razem?

Nie liczcie, że ktoś wam da za darmo.
:(

Ja też bym chciał, ale jestem realistą.
 

jasa

New member
A co ma powiedzieć ktos taki jak ja...fan piłki nożnej i HDTV...nie oszukujmy się porównanie C+ (live-Liga angielska, hiszpańska, włoska, francuska no i jaka by nie była;) ...polska i to na wyłączność) ITI tylko z Ligą Mistrzów wysiada...nawet jak ją poda w HDTV. Oferta programowa dla kibiców (bo tylko tu widzę istotną różnicę - pomijam odgrzewane filmy w C+) nadal po stronie C+ ...a jak naprawdę:D uruchomi HDTV jak zapowiada.... Tylko mała grupa (np. tutejsi forumowicze) bedzie się sugerowała jakością obrazu...niestety dla wielu ciągle oferta programowa decyduje. A ITI nie uruchamia platformy dla poprawienia jakości oglądanych programów tylko dla...kasy:D To jest biznes. Jedno jest pewne drożej jak w C+ być nie może 140 zł (4 zł taniej:D ) za pakiet full wypas w ITI to optymalne rozwiązanie...no i niestety tylko dla tych co nie lubią piłki
 
Ostatnia edycja:

paw166

New member
TVN wkrótce uruchomi platformę cyfrową, w której znajdzie się m.in. nowy kanał poświęcony tylko sportowi. Oprócz meczów piłkarskiej Ligi Mistrzów i relacji ze spotkań Orange Ekstraklasy, mają się w nim znaleźć cykliczne programy poświęcone polskim klubom. Wzorem są najlepsze europejskie drużyny, jak Real Madryt czy Manchester United.
Na pewno w programie będą Legia, należąca do holdingu ITI, który jest właścicielem TVN, Wisła Kraków i Korona Kielce. TVN złożyła też propozycje innym polskim zespołom pierwszoligowym, w tym Widzewowi, ale jego szefowie się wahają.
„Najpierw musimy dowiedzieć się, na czym taki program miałby polegać, co w nim miałoby być. Nie mówimy jednak definitywnie nie” – mówi „GW” Władysław Puchalski, prezes Widzewa.
Za to ŁKS przyjął ofertę.
„Na razie podpisaliśmy list intencyjny. Kilkanaście dni potrwają rozmowy o kształcie programu. Nie będziemy mieli z tego pieniędzy, ale za to doskonałą promocję dla klubu. Może nam to pomóc w rozmowach ze sponsorami” - mówi Marcin Durasik, rzecznik prasowy ŁKS SSA.
W programie o polskich klubach nie byłoby meczów ligowych, bo prawa do transmisji ma Canal+. Według wstępnych ustaleń w TVN Sport pokazywane byłyby relacje z konferencji prasowych, reportaże, wywiady z piłkarzami. Kanał ma wystartować na przełomie września i października. Będzie dostępny tylko za pośrednictwem satelitY
 

Kerhold

New member
rumcais1 napisał:
Dla mnie to by było za drogo juz wole zostac przy cyfrze a HD ogladać na razie na moim SC200. Tym bardziej, że na poczatku ITI nie będzie pewnie puszczał dużo w HD. dla mnie do zaakceptowania za abonament jest zakres 50-80 zł bez bajerów takich jak VOD i kanałów filmowych- takie tam podstawowe programy.
Najlepiej żeby ceny były takie jak w cyfrze z tym, że pare programów powinno byc w HD.

U mnie jest podobnie. Nie wydaje mi się, żeby ceny 200-250 zł były do zaakceptowania przez "większość z nas", jak tutaj niektórzy postowiczy sugerują. Nie oczekuję, że abonament za HD będzie tani, ale oczekuję, że będzie konkurencyjny do Cyfry.
Jeśli za to, co w Cyfrze będę miał płacić dwa razy więcej, to zupełnie nie jest to trafiona
oferta. Myślę, że naprawdę mało osób jest skłonnych płacić 250 zł miesięcznie ...
Poza tym, według ITI nawet najtańszy abonament ma zapewnić dostęp do conajmniej jednego kanału HD.

Pozdrawiam.
K.
 

szpigiel9

New member
ja też myślę, że jak wszyscy ochłoną po jakimś czasie oglądania HDTV które jak pisaliście wcześniej daje największe efekty z bardzo bliska,przyjdzie czas na zdrowy rozsądek. Ja też nie mogę się doczekać hd. Ale boję się ,że jak obraz z 4,5 metra nie wiele sie polepszy, oferta programowa bedzie uboższa, filmy na dysku drogie, abonament ze 200 zł na dziedobry to będzie lipa. Mażeniem jest,że jak mam zapłacić tą kase to obraz musi być o niebo lepszy oferta w miarę bogata i przybywać programów dobrych i oczywiście abonament w granicach zdrowego rozsądku, bo mieć ITI tylko dla samej satysfakcji że ją mam nie zamierzam.Musi to być SUPER wtedy zapłacę każde pieniądze a nie wpatrywac się w obraz czy jest róznica czy nie i płakac w duchu po stracie ligi polskiej, angielskiej itp. Oby spełnili nasze oczekiwania czego im życzę
 

cles

New member
Dajcie spokój jakie 250zł? To by nie przeszło, ludzie nie wariujcie. Póki co zapowiadana oferta programowa jest nie bójmy się użyć słów taka sobie. Owszem o klienta moga walczyć formatem HD (tysiące osób) a przede wszystkim kontentem (setki tysięcy).
Moim zdaniem za HD nie będzie dopłaty do ABO, przynajmniej nie dla TVN, TVN24, Style itp. Kiedy stworzą TVN Film HD to owszem napewno będzie za dopłatą. Póki co puszczą to w cenie. A ta maxymalnie będzie 120-150pln a pewnie niżej.
Tunery. Przy zakupie dużej ilości ITI ma je pewnie za kilka setek. Jakie 2000zł ?
 

Ator

New member
Fakt, że jakość jakością ale pewne granica przyzwoitości istnieje. Wydaje mi się, że taką granicą jest abonament 150 PLN, patrząc z punktu widzenia szarego oglądacza. Jeśli chodzi o wysoki koszt tunera to wydaje mi się, ze trzeba będzie go pokryć na dzień dobry i tyle. Więcej niż 150 nie dam bo nie siedzę 24 h na dobę przed tv i nie oglądam non stop a jedynie popołudnui czy wieczorem, więc płacić za sam fkt posiadania to bez sensu.
Nie jest do końca prawdą to, że jak ktoś zakupił tv HD ready to stać go spokojnie na wydawanie 200 PLN miesięcznie na abonament. TV to inwestycja wieloletnia raczej więc jej koszt się inaczej traktuje niż stały miesięczny. Biorąc pod uwagę fakt, że z kablówki mam całkiem ładny obraz na swoim Panasie PV60 42 cale to mimo, iż jetem mocno napalony na platforme ITI nie przejde do niej jeśli przegną z cenami.

Weźmy pod uwagę również następującą kwestie. Póki co nie zanosi się na to, żeby ITI miał bogatą ofertę programową np jeśli chodzi o filmy tp HBO, Cinemax są w C+. VOD - spoko tylko jakoś nie wierzę, żeby w tej ofercie były dostępne nowości, raczej spodziewałbym się filmów starszych co powoduje, iż oferta już nie jest tak atrakcyjna. Jesli chodzi o sport mam nadzieję, że coś ciekawego się pojawi poza LM. Weźmy na ten przykłąd Polsat Sport, jeszcze rok temu fajna oferta, teraz Bundesligi nie ma, całymi dniami leci tenis, boks, ping pong i plażówka. Muszę powiedzieć że nie są to moje ulubione dyscypliny spoortu.

Podsumowując jest jeszcze dużo znaków zapytania, co do cen, oferty programowej czyli najważniejszych kwestii. Także trochę nas omamili tymi zapowiedziami, znaczy kampania z otoczką tajemnicy i hasłem HDTV była bardzo dobrze marketingowo przygotowana skoro nie znając podstawowych parametrów wielu z nas już właściwie podjęłó decyzję. A faktycznie może potem się okazać że będzie TVN METEO HD, TVN STYLE HD, TVN ZDROWIE HD plus TVN SPORT gdzie poza Ligą Mistrzów nie będzie nic, bo o jakości programu o ekstraklasie nie powiem przez grzeczność - Panowie prowadzący sa gorsi od śpiącego na nocnych meczach NBA Ryszarda Łabędzia. Także byle do 22 września, choć nawet znając tę datę i tak codziennie zaczynam pracę od filiżanki kawy i gorączkowego sprawdzania internetu pod kątem nowych informacji o platformie :D
 

Falubaz

New member
jasa napisał:
A co ma powiedzieć ktos taki jak ja...fan piłki nożnej i HDTV...nie oszukujmy się porównanie C+ (live-Liga angielska, hiszpańska, włoska, francuska no i jaka by nie była;) ...polska i to na wyłączność) ITI tylko z Ligą Mistrzów wysiada...nawet jak ją poda w HDTV. Oferta programowa dla kibiców (bo tylko tu widzę istotną różnicę - pomijam odgrzewane filmy w C+) nadal po stronie C+ ...a jak naprawdę:D uruchomi HDTV jak zapowiada.... Tylko mała grupa (np. tutejsi forumowicze) bedzie się sugerowała jakością obrazu...niestety dla wielu ciągle oferta programowa decyduje. A ITI nie uruchamia platformy dla poprawienia jakości oglądanych programów tylko dla...kasy:D To jest biznes. Jedno jest pewne drożej jak w C+ być nie może 140 zł (4 zł taniej:D ) za pakiet full wypas w ITI to optymalne rozwiązanie...no i niestety tylko dla tych co nie lubią piłki

Ja placę 97pln za C+ i ogladam głównie piłkę..... to co na razie proponuje ITI to niestety dla fana piłki to wysoce niewystarczające, LM w TVN Turbo to w niczym nie odbiega od TVP.... Magazyn ligowy w TNV także poniżej krytyki. Obawiam się,że fani pilki nie zrezygnuja z C+ gdyż konkurencja ITI jesli chodzi o piłkę to jest żadna. Liczyc moge tylko na HD w C+..... albo wyraźną ofensywe w ITI.... na razie na to sie nie zanosi....
 

chocio

New member
Ator napisał:
Fakt, że jakość jakością ale pewne granica przyzwoitości istnieje. Wydaje mi się, że taką granicą jest abonament 150 PLN, patrząc z punktu widzenia szarego oglądacza. Jeśli chodzi o wysoki koszt tunera to wydaje mi się, ze trzeba będzie go pokryć na dzień dobry i tyle. Więcej niż 150 nie dam bo nie siedzę 24 h na dobę przed tv i nie oglądam non stop a jedynie popołudnui czy wieczorem, więc płacić za sam fkt posiadania to bez sensu.
Masz absolutną rację. Fakt, nadal sądzę że maksymalny poziom cenowy za full wypas będzie się wahał koło 200 zł, ale to nie przeszkadza mi mieć nadziei, że za podstawowy abonament bez dodatkowych bajerów ITI zażąda nie więcej niż 80..90 zł.

Także byle do 22 września, choć nawet znając tę datę i tak codziennie zaczynam pracę od filiżanki kawy i gorączkowego sprawdzania internetu pod kątem nowych informacji o platformie :D
Ojjj... to zupełnie jak ja... :razz:
.

Falubaz napisał:
Ja placę 97pln za C+ i ogladam głównie piłkę..... to co na razie proponuje ITI to niestety dla fana piłki to wysoce niewystarczające...
Ale może oni celowo dotychczas nie inwestowali w dotychczasowe swoje produkcje, gdyż zbierali kasę na nową platformę i jej bogactwo programowe? ;)
.
 

Agent_7454

New member
arsenal napisał:
Niezrozumiałeś w tamtym pytaniu małego żartu. Bywa.
Zrozumiałem doskonale. Moje pytanie związane było z kilkoma innymi wypowiedziami kolegi w tym wątku. Taki skrót myslowy.
Jak to się mówi - nie chwal dnia przed zachodem słońca.
 

Misiek

New member
Halo, Puk puk ...

Dziwna cisza ... czyżby przed burzą ;)

A swoją drogą troszkę zaczyna mnie już drażnić cała ta "tajemnica" z ofertą ITI. Mam nadzieję, że nie spełnią się czarne scenariusze niektórych i platforma wystartuje o czasie i za rozsądne pieniądze ...
Mnie najbardziej interesuje to czy w chwili startu będzie można się przyłączyć w większości miast w Polsce ... a nie na przykład tylko w W-wie, Krakowie i może jeszcze w dwóch miastach - a reszta Polski niech czeka ...

Aster mnie już rozdrażnił (TVN Turbo) i chciałbym im powiedzieć ciao ...
 
Wiadomo już oficjalnie, kiedy wystartuje trzecia platforma cyfrowa. Dokładnie 22 września ITI Neovision poda wszystkie szczegóły, parametry oferty, jak i marki nowego produktu.

Grupa Będzie pierwszym w Polsce nadawcom, który zaoferuje swoim widzom tzw. „wideo na żądanie” oraz telewizję wysokiej rozdzielczości. Wszystkie filmy zapisane będą na dysku twardym odbiornika. Dostęp do nich będzie możliwy po opłacaniu miesięcznego abonamentu.

Wg nieoficjalnych informacji w bazie filmów pojawią się także propozycje zapisane w wysokiej rozdzielczości, do tego cyfrowy wielokanałowy dźwięk oraz wszelkie inne "gadżety" znane z kina domowego.

Przystawki odbiorcze (dekodery) dostarczy ADB (firma ma główną siedzibę w Szwajcarii, ale centrum badawczo-rozwojowe znajduje się w m.in. w Zielonej Górze). Będą one dostępne w dwóch wersjach- zaawansowanej (z dyskiem) oraz podstawowej (bez dysku). Nie wiadomo, na razie, jakie będą ceny pakietów i warunki użytkowania sprzętu.

Już w czerwcu Maciej Sojka, prezes ITI Neovision, powiedział, "cena abonamentu musi uwzględniać technologię użytą w platformie i to, do jakiej grupy docelowej będzie docierać pakiet ". W początkowej fazie będzie tam pracować nawet 170 osób.

Już wiadomo, że m.in. dodatkowe funkcje to interaktywne usługi w standardzie MHP. Będą to na przykład interaktywne prognozy pogody, wiadomości, i tym podobne. Przystawki odbiorcze mogą być przystosowane także do oglądania Internetu oraz odbioru poczty elektronicznej.

Do 22 września…

Źródło: http://www.tvnfan.pl/news.php?id=55
 

Mazoku

New member
Mnie najbardziej interesuje to czy w chwili startu będzie można się przyłączyć w większości miast w Polsce ... a nie na przykład tylko w W-wie, Krakowie i może jeszcze w dwóch miastach - a reszta Polski niech czeka ...
Od dawna wiadomo o planach umieszczenia przez ITI w powietrzu specjalnych balonów stratosferycznych, które będą zagłuszały sygnał z satelity Hotbird tak, by ich ofertę można było na początku odbierać tylko w wybranych miastach Polski :p

A tak na serio: sukces całego przedsięwzięcia zależy od dotarcia do jak największej liczby klientów w jak najkrótszym czasie. Więc mam nadzieję, że ITI potraktuje poważnie kwestie dostępności dekoderów i punktów sprzedaży.
 

micfil81

New member
A ja mam takie małe pytanie; czy w tej nowej ofercie HDTV ITI będzie można wyłączyc ten ch****** polski dubbing ?? I tylko mieć orginalną scieżkę dzwiękową ?
 

paw166

New member
micfil81 napisał:
A ja mam takie małe pytanie; czy w tej nowej ofercie HDTV ITI będzie można wyłączyc ten ch****** polski dubbing ?? I tylko mieć orginalną scieżkę dzwiękową ?
Chyba chodzi ci o lektora bo dubbing to my mamy jeden z najlepszych na świecie http://www.dubbing.pl/ i w dodatku zaczyna być w 5.1 !!
Ja sobie np.shreka nie wyobrażam oglądać w wersji angielskiej.
Ale i na syfrze i ogolnie w statrym standardzie sat jest opcja zmiany dźwięku !!
 

micfil81

New member
paw166 napisał:
Chyba chodzi ci o lektora bo dubbing to my mamy jeden z najlepszych na świecie http://www.dubbing.pl/ i w dodatku zaczyna być w 5.1 !!
Ja sobie np.shreka nie wyobrażam oglądać w wersji angielskiej.
Ale i na syfrze i ogolnie w statrym standardzie sat jest opcja zmiany dźwięku !!

Tak chodzi mi o lektora. No widzisz a ja np. nie nawidzę oglądać filmów z lektorem. Dubbing to mamy fajny, przyznam Tobię rację,(chociaż i tak wolę wersję orginalną) ale lektor chyba najgorszy na swiecie. Jeden facet co ci "czyta" cały film i na dodatek słychać cały czas jak "prześwituje" orginalna scieżka dzwiękowa.
 

EMEM

New member
A ja nie znoszę dubbingu

Dubbing w bajkach jest ok, ale jak słyszę w filmie fabularnym polski głos podłożony za głos np amerykańskiego aktora to nie mogę tego słuchać. Lektor umożliwia usłyszenie oryginalnego głosu aktora, oraz zrozumienie o co chodzi. Nie wyobrażam sobie oglądania np "ojca chrzesnego" żebym nie słyszał oryginalnego głosu Marlona Brando gdy mówi "znamy się tyle lat a ty nigdy nie zaprosiłeś mnie na struclę" :) Przy całym szcunku dla polskich aktorów, kto miałby podłożyć ten głos? Boguś Linda? :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry