plasma panasonic-Który wybrać

fixteresa

New member
Witam.
Będzie konkretnie -42" Tv jak w tytule i chcę jak najrozsądniej wydać max 3000 pln . W tym przedziele cenowym jest kilka modeli Panasa. Który będzie najlepszy ??
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
plazma

fixteresa, jeszcze niedawno miałem ten sam problem, między innymi dzięki temu forum kupiłem Panasonica TH-42PV80 i uważam, że w tej cenie to był dobry wybór.
 

szpila9

New member
Witam! i potwierdzam - kupiłem ten tv dla rodziców żony i jestem pod duzym wrażeniem!

za tą cenę, taka jakość...

rewelka!

polecam!
P.S.
a on tanieje z każdym dniem!
 

kala40

New member
Witam wszystkich serdecznie, jestem zdecydowany na TH-37PV80, tylko chciałem zapytać jaka jest najmniejsza odległość od tego TV żeby się dobrze oglądało? Pozdrawiam i proszę o poradę.:) :)
 

robertw3d

New member
@kala40 - kupiłem ten model teściom i jest naprawdę bardzo fajny. Najczęściej patrzę na niego z ok 2-2,5m i jest ok (o ile sygnał jest znośny ... Tele5 w UPC wygląda koszmarnie nawet z 5m ... ) Jak usiądę w okolicach 3m, to już rewelacja. Przy oglądaniu normalnego DVD (niedołączonego do gazety), to nawet i z 2m jest miód.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
odległość

Kala, odległość z jakiej ogląda się TV to rzecz względna. Jest wiele rożnych opinii - także na tym polu. Musisz wsiąść po uwagę to co będziesz oglądać b. dobry sygnał typu HD, DVD - tu nie ma problemu. Z programami TV jest rożnie zależy to od nadawcy. Niektóre / mniejszość/ są kiepskiej jakości i nic tu nie pomoże, ale większość programów SD jest OK".

Ja oglądam swojego Panasonica 42 cale z odległości troszkę przekraczającej 3 metry. Na początku wydawał on się duży, ale po krótkim czasie "wtopił się" w otoczenie.

Nawet moja żona, która początkowo sceptycznie podchodziła do nowego TV stwierdziła, że jest super. I mówiła coś, że i 50 cali to nie byłoby za dużo zwłaszcza gdy zobaczyła TVP HD i transmisję z Olimpiady / bardzo lubi sport/
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Według mnie najmniejsza optymalna odległość do oglądania tego typu telewizorów to taka, przy której przestaje się dostrzegać pojedyncze punkty obrazu, a właściwie odstępy pomiędzy nimi. Myślę, że do tego modelu nie podchodziłbym bliżej jak 2,5 metra. 42-cale oglądam z odległości nieznacznie przekraczającej 3 metry. Ale jak już wspomniano jest to sprawa względna i subiektywna dla każdego widza.

Pozdrowienia!
 

kala40

New member
Wielkie dzięki za rady!!! sygnał z jakiego głównie będę korzystał, to Polsat cyfrowy, DVD, DiVix. Z odległością jest troszkę problemu, gyż choćbym nie wiem jak kombinował to max odległość wynosi u mnie 2 - 2,5m. :) :)
 

gadulinho

New member
Bez reklam
a to może ja zapytam inaczej. Planuje też zakup nowego TV Plazmowego i chciałbym wziąść Panasonica i mam pytanie. Który model plazm Panasonica jest najlepszy ? TV nie większy niż 37-42 cale ;)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
najlepsza Plazma

gadulinho, gdyby ktoś mógł wiedzieć, który model jest najlepszy.... Ja nie mam pojęcia, który jest najlepszy, ale powiem Ci ten który Tobie się spodoba i mieści się w Twoim przedziale cenowym! Panasonic TH42PV80 ma bardzo wiele pozytywnych ocen - poszukaj na forum !!! No i cena jest poniżej 3tys.
 

figunio

New member
Jestem zainteresowany kupnem plazmy 42". Kablowka, filmy z kompa, odleglosc od tv - 2,5m. Cena ok 4000zl. Ktory model mozecie mi polecic?
Dzieki za pomoc
Pozdrawiam

edit
czy dobrym wyborem bylby TH-42PY85p czy lepiej nie brac tv o wiekszej rozdzielczosci i zdecydowac sie np na TH-42PV80 ?

w niedalekiej przyszlosci pewnie bede mial c+ badz n i zastanawia mnie czy przy takiej odleglosci ogladania odczuje roznice przy tych dwoch telewizorach.
 
Ostatnia edycja:

freyu

New member
To i ja się podłączam do pytań. Odległość 3 - 3,2 m. Do oglądania N, dvd i może dvix. Raczej Panas PV80 tylko nie wiem czy 37'' czy 42''?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie warto. Ale za rok, dwa, czy trzy na rynku pozostaną tylko modele Full HD. Tak przynajmniej sądzę. I nie będzie to wynikać z rozsądku, tylko z faktu ujednolicania oferty i obniżania kosztów produkcji. Obecnie samo Full HD nie ma już takiej siły przebicia i już się na tym ekstra nie zarabia. Więc nie ma sensu robić HD Ready oraz Full HD. A jak nie będzie wyboru, to nie będziemy już musieli się zastanawiać, czy jest sens. Sensu z reguły nie będzie, ale i tak kupimy Full HD.

ArtS :)
 
Do góry